Twee lichtpunten bij dramatisch Anderlecht

door
Twee lichtpunten bij dramatisch Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een schabouwelijke partij tegen AZ. Het werd terecht uitgeschakeld en het is al maanden duidelijk dat er te weinig kwaliteit is in de spelersgroep. Toch waren er twee lichtpunten bij de Brusselse club, al was dat achteraf een magere troost.


Michael Murillo kende een pechavond. De penalty was zeer licht, analisten zoals Jacky Mathijssen vonden het er geen, en bij de tweede goal stond Murillo een millimeter te ver, waardoor de bijzonder slecht gepositioneerde Moussa N’Diaye geen geluk had en het geen buitenspel werd. Bovendien viel hij uit met wellicht een spierscheur. Murillo was duidelijk toch niet fit genoeg aan de match begonnen, nadat hij de partij tegen KRC Genk al moest laten schieten wegens last.

Killian Sardella kwam in de plaats en die maakte indruk. Hij was defensief scherp, was bij betrokken bij twee gevaarlijke aanvallen en was één van de weinige jongens die lef toonde. Dat hij een penalty miste was jammer. Sardella maakte onder Riemer veel progressie en mag als een van de weinigen bij Anderlecht tevreden zijn over zijn persoonlijke prestaties.

Mario Stroeykens viel ook goed in. Hij mocht op de plaats van Lior Refaelov spelen, die het zéér moeilijk had ondanks zijn goede wil. We haalden eerder al aan dat Stroeykens de ideale opvolger zou kunnen zijn voor Yari Verschaeren. Stroeykens heeft fysieke kwaliteiten en speelt veel liever met de neus naar de goal, dan als centrumspits. Hij werd ook vooral opgeleid als aanvallende middenvelder. Sardella en Stroeykens zullen wellicht starten tegen KV Mechelen, net als Marco Kana. Misschien een teken voor komend seizoen, wanneer er een bijzonder grote schoonmaak gaat moeten worden doorgevoerd?

LEES OOK: Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

Moeten beiden starten tegen KV Mechelen?

Meest recent

El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

4
4
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

81
81
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

17
17
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

13
13
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

37
37
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

26
26
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

134
134
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

191
191
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

76
76
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

113
113
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

60
60
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

198
198
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

204
204
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

155
155
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

194
194
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

228
228
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

280
280
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

129
129
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

121
121
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

79
79
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

362
362
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

262
262
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

301
301
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

482
482

Meer sportnieuws