Twee lichtpunten bij dramatisch Anderlecht

stemmen
Twee lichtpunten bij dramatisch Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een schabouwelijke partij tegen AZ. Het werd terecht uitgeschakeld en het is al maanden duidelijk dat er te weinig kwaliteit is in de spelersgroep. Toch waren er twee lichtpunten bij de Brusselse club, al was dat achteraf een magere troost.


Michael Murillo kende een pechavond. De penalty was zeer licht, analisten zoals Jacky Mathijssen vonden het er geen, en bij de tweede goal stond Murillo een millimeter te ver, waardoor de bijzonder slecht gepositioneerde Moussa N’Diaye geen geluk had en het geen buitenspel werd. Bovendien viel hij uit met wellicht een spierscheur. Murillo was duidelijk toch niet fit genoeg aan de match begonnen, nadat hij de partij tegen KRC Genk al moest laten schieten wegens last.

Killian Sardella kwam in de plaats en die maakte indruk. Hij was defensief scherp, was bij betrokken bij twee gevaarlijke aanvallen en was één van de weinige jongens die lef toonde. Dat hij een penalty miste was jammer. Sardella maakte onder Riemer veel progressie en mag als een van de weinigen bij Anderlecht tevreden zijn over zijn persoonlijke prestaties.

Mario Stroeykens viel ook goed in. Hij mocht op de plaats van Lior Refaelov spelen, die het zéér moeilijk had ondanks zijn goede wil. We haalden eerder al aan dat Stroeykens de ideale opvolger zou kunnen zijn voor Yari Verschaeren. Stroeykens heeft fysieke kwaliteiten en speelt veel liever met de neus naar de goal, dan als centrumspits. Hij werd ook vooral opgeleid als aanvallende middenvelder. Sardella en Stroeykens zullen wellicht starten tegen KV Mechelen, net als Marco Kana. Misschien een teken voor komend seizoen, wanneer er een bijzonder grote schoonmaak gaat moeten worden doorgevoerd?

LEES OOK: Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Moeten beiden starten tegen KV Mechelen?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

84
84
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

114
114
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

483
483
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

121
121
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

384
384
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

37
37
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

441
441
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

238
238
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

233
233
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

131
131
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1233
1233
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

54
54
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

316
316
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

193
193
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

246
246
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

197
197
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

214
214
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

504
504
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

902
902
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

705
705
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

271
271
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

150
150
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

240
240

Meer sportnieuws