Twee lichtpunten bij dramatisch Anderlecht

door
Twee lichtpunten bij dramatisch Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een schabouwelijke partij tegen AZ. Het werd terecht uitgeschakeld en het is al maanden duidelijk dat er te weinig kwaliteit is in de spelersgroep. Toch waren er twee lichtpunten bij de Brusselse club, al was dat achteraf een magere troost.


Michael Murillo kende een pechavond. De penalty was zeer licht, analisten zoals Jacky Mathijssen vonden het er geen, en bij de tweede goal stond Murillo een millimeter te ver, waardoor de bijzonder slecht gepositioneerde Moussa N’Diaye geen geluk had en het geen buitenspel werd. Bovendien viel hij uit met wellicht een spierscheur. Murillo was duidelijk toch niet fit genoeg aan de match begonnen, nadat hij de partij tegen KRC Genk al moest laten schieten wegens last.

Killian Sardella kwam in de plaats en die maakte indruk. Hij was defensief scherp, was bij betrokken bij twee gevaarlijke aanvallen en was één van de weinige jongens die lef toonde. Dat hij een penalty miste was jammer. Sardella maakte onder Riemer veel progressie en mag als een van de weinigen bij Anderlecht tevreden zijn over zijn persoonlijke prestaties.

Mario Stroeykens viel ook goed in. Hij mocht op de plaats van Lior Refaelov spelen, die het zéér moeilijk had ondanks zijn goede wil. We haalden eerder al aan dat Stroeykens de ideale opvolger zou kunnen zijn voor Yari Verschaeren. Stroeykens heeft fysieke kwaliteiten en speelt veel liever met de neus naar de goal, dan als centrumspits. Hij werd ook vooral opgeleid als aanvallende middenvelder. Sardella en Stroeykens zullen wellicht starten tegen KV Mechelen, net als Marco Kana. Misschien een teken voor komend seizoen, wanneer er een bijzonder grote schoonmaak gaat moeten worden doorgevoerd?

LEES OOK: Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Moeten beiden starten tegen KV Mechelen?

Meest recent

Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

48
48
'Anderlecht likt wonden: miljoenen de vuilbak in'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

86
86
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

77
77
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

256
256
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

66
66
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

678
678
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

208
208
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

170
170
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

154
154
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

248
248
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

108
108
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

109
109
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

69
69
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

362
362
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

76
76
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

45
45
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

263
263
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

97
97
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

78
78
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

208
208
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

145
145
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

225
225
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

329
329
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

81
81

Meer sportnieuws