Club Brugge vreest voor vloek Yaremchuk

door
Club Brugge vreest voor vloek Yaremchuk

Club Brugge hervat de competitie zaterdag in eigen huis tegen KV Mechelen, een paar dagen later komt Atlético Madrid al over de vloer in Jan Breydel. De landskampioen, die voor de interlandbreak met 3-0 onderuitging op bezoek bij Standard, kan dus maar best de rug dadelijk zien te rechten. De vraag lijkt vooral of Carl Hoefkens daarbij terug een beroep zal doen op recordaankoop Roman Yaremchuk.


"Op een gegeven moment zat ik haast te hopen dat onze nieuwe aanvallers niet zouden scoren bij hun debuut", liet Vincent Mannaert recent optekenen in de podcast MidMid. Het voorbije decennium leek er per slot van rekening een soort van vloek te rusten op spitsen die hun rekening meteen na aankomst wisten te openen bij Blauw-Zwart. Denk in het recente verleden maar aan pakweg David Okereke en Percy Tau, die er nadien niet meer in slaagden om de goede lijn doort te rekken. Sinds de CEO de touwtjes ruim tien jaar geleden in handen nam volgden ook onder andere Nicolas Castillo, Kehinde Fatai, Mushaga Bakenga, Felipe Gedoz en Shangyuan Wang hetzelfde patroon. Een mens zou voor minder in bovennatuurlijke krachten beginnen te geloven.

ONBAATZUCHTIGE NEGEN
Zijn woorden waren nog niet koud of Yaremchuk, voor wie Club zonet 16 miljoen had neergeteld, luisterde zijn debuut in de derby tegen Cercle op met ... een doelpunt. Mannaert zag het met gemengde gevoelens aan. Hoewel het een lucky goal betrof leek het de historische inspanning voor de 26-jarige Oekraïner enerzijds direct al te rechtvaardigen. Na jaren zonder kandidaat-topschutter diep in de punt achtte men in Westkapelle de tijd rijp om nog eens een echte nummer negen in huis te halen. Aanvankelijk waren de pijlen op Rasmus Höjlund gericht, maar toen hij voor Atalanta koos klopte de landskampioen opnieuw aan bij Yaremchuk. Waar het hem destijds niet rechtstreeks kon losweken bij AA Gent, was Benfica nu ineens wél bereid om de peperdure spits te laten gaan.



Ondanks de late timing een direct inzetbare versterking, want in Lissabon had Yaremchuk reeds de nodige minuten in de benen. Na zijn treffer tegen Cercle leek de trein dan ook snel vertrokken, al dacht Mannaert toen vast al eens terug aan zijn uitspraken van enkele dagen eerder. Het volgende weekend verscheen Yaremchuk voor het eerst aan de aftrap in Seraing, waar hij voor beide goals de beslissende pass gaf – inclusief één bijzonder onbaatzuchtig exemplaar. Na een honderdtal minuten stond de teller zo al op één doelpunt en twee assists, geen onaardige cijfers. Net als de week voordien, toen hij als invaller een halfuurtje mocht meedoen in de Champions League-zege tegen Bayer Leverkusen, nam Yaremchuk in Porto echter gewoon weer plaats op de bank.

OPVOLGER VAN WESLEY
Een tegenvaller, want in Portugal had hij zich uiteraard graag getoond. Uiteindelijk gunde Hoefkens hem een twintigtal minuten, waarin Yaremchuk zich louter liet opmerken door misbaar te maken wanneer zijn ploegmaats hem in een doelrijpe positie over het hoofd zagen. Zijn bijdrage aan de stunt was al bij al dan ook vrij beperkt. Toch kreeg hij tegen Standard vervolgens opnieuw zijn kans, maar bij een collectief matig Blauw-Zwart bleek Yaremchuk veruit de grootste dissonant. Terwijl ook de overige offensieve spelers onder hun gebruikelijke niveau bleven, zakte de recordaanwinst volledig door het ijs. Geen enkele actie leek te lukken, op fysiek gebied oogde hij evenmin scherp. Na een uurtje en bij een 2-0 achterstand haalde Hoefkens hem logischerwijs al naar de kant.



Een teleurstellend optreden dus, zeker omdat er voor Club meer inzat dan de score doet vermoeden. Alleen konden de bezoekers hun balbezit vooral in de eerste helft veel te weinig omzetten in concreet doelgevaar. Nochtans tastten ze precies daarom zo diep in de buidel voor Yaremchuk, wiens profiel in zekere zin wat doet denken aan dat van Wesley Moraes destijds. Een kapstok voor de ploeg, die moet helpen om dominant te zijn en onder de druk – zoals de Rouches die ontwikkelden – uit te geraken. Een type dat Mannaert sindsdien niet meer wist te vinden. Michael Krmencik en co bleken grandioze flops, Bas Dost was iets teveel pure killer in de zestien. Hoewel zijn voetenwerk zowaar vaak zijn duelkracht overtrof, was hij niet mobiel genoeg om in de ruimtes te duiken.

BESTE VAN 2 WERELDEN
De afgelopen jaren behielp de landskampioen zich voorin bijgevolg met kwiekere spelers zoals Charles De Ketelaere, Emmanuel Dennis en Noa Lang, die minder van pas komen tegen een laag blok. Ondanks het benodigde succes met dat recept moest Yaremchuk nu nog eens het beste van twee werelden zien te combineren. In principe zijn alle kwaliteiten daarvoor aanwezig. De 41-voudig international is een veelzijdige en vrij complete spits: groot, minder krachtig dan Wesley doch sterk op de been, behoorlijk snel, tweevoetig én meer dan degelijk in de combinatie. Op die manier kan hij zich zowel op de counter, in de zestien als tijdens de opbouw nuttig maken. Iemand die gretig de diepte opzoekt ook, al is er op conditioneel vlak blijkbaar toch nog wat werk aan de winkel.



Terwijl het in balbezit evenmin wil vlotten schiet hij mede daarom momenteel vooral bij balverlies nog tekort. In het voetbal dat Hoefkens voor ogen heeft wordt van de aanvallers verlangt dat ze hoog druk zetten en een pak kilometers vreten. Een kolfje naar de hand van Ferran Jutglà, Kamal Sowah en zelfs Lang, die samen met Tajon Buchanan straks terugkeert uit de ziekenboeg. De plaatsen in het offensief compartiment worden zo weer een pak duurder. Benieuwd of de gerehabiliteerde Sowah zich staande houdt tussen al dat geweld. Gedurende de recente zegereeks van Blauw-Zwart, dat het kampioenbal meegerekend zeven keer op rij wist te winnen tot aan de sof in Sclessin, vormde hij nagenoeg steevast een complementair duo met die andere revelatie Jutglà.

TANDEM MET JUTGLÀ?
Yaremchuk, die in Seraing als partner Cyle Larin naast zich kreeg, is vooralsnog heel wat minder in staat om die verdedigende opdrachten uit te voeren. Nochtans is hij wel wat gewend: in Gent werkte de Oekraïner nog samen met Hein Vanhaezebrouck. Ook de gelijkaardige veldbezetting in Jan Breydel is hem dus niet onbekend. Bij de Buffalo's vormde hij overigens een tijdje een dodelijke tandem met Jonathan David. Tot dusver stonden Yaremchuk en Jutglà amper een viertal minuutjes samen op het veld – in Porto, toen de boel reeds beklonken was. Op termijn moeten zij het Brugse koningskoppel worden, een formule die Hoefkens voorlopig echter achter de hand houdt. Cadeaus zal hij alleszins niet uitdelen: daarvoor wordt de keuzestress voorin binnenkort te groot.



Harde knopen om door te hakken dus, wie weet wel met Yaremchuk als voornaamste slachtoffer. Tijdelijk althans, want gelet op zijn prijskaartje heeft de recordaankoop toch een streepje voor. Op papier is hij bovendien het ideale speerpunt voor Club, al zijn de verwachtingen misschien net iets té hooggespannen. Druk die de spits op basis van zijn nogal nukkige houding en naarstige jacht op goals nu al lijkt te voelen. In zijn beginjaren in België was mentale weerbaarheid alvast niet bepaald zijn sterkste punt. Yaremchuk, intussen ook meer gelouterd en ervaren, ging toen evenwel aan de slag met dat euvel en maakte komaf met de twijfels aan zichzelf. Dankzij 61 doelpunten en 18 assists in 152 wedstrijden voor AA Gent geraakte ook de buitenwereld vlug overtuigd.

VLOEK DOORBREKEN
Benfica op kop, dat niet minder dan 20 miljoen op tafel legde om hem te strikken. En een jaar later, gevuld met negen goals en zeven assists in 48 optredens, alweer met licht verlies te verpatsen aan Blauw-Zwart. Daar is er na zijn wanprestatie in Luik nog geen reden tot paniek, integendeel: Yaremchuk liet bijwijlen reeds zien hoe hij de troepen van Hoefkens van dienst kan zijn. Club kruist dan ook de vingers dat het na Krmencik, Okereke en Kaveh Rezaei niet andermaal een dure kater oploopt. Niet alleen aanvallers die scoorden bij hun debuut, ook spitsen met een stevig prijskaartje leken de voorbije jaren gedoemd om te mislukken in Westkapelle. Yaremchuk, die bij Benfica trouwens eveneens vlot van start ging, vinkt beide vakjes af. Kan hij de vloek doorbreken?

AD

LEES OOK: Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Denkt u dat Yaremchuk de investering waard zal blijken?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

139
139
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

23
23
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

20
20
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

47
47
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

71
71
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

12
12
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

27
27
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

66
66
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

149
149
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

34
34
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

74
74
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

15
15
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

51
51
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

91
91
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

23
23
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

204
204
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

96
96
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

79
79
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

159
159
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

35
35
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

140
140
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

80
80
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

31
31
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

95
95
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

36
36

Meer sportnieuws