Ten Hag beslist megadeal met nieuwe superspits

door
Ten Hag beslist megadeal met nieuwe superspits

Manchester United is onder Erik ten Hag bezig aan een indrukwekkende remonte, maar voorin mag er wel nog wat extra slagkracht bij. Momenteel zijn de flankaanvallers Jadon Sancho en Marcus Rashford de topschutters bij de Reds met drie doelpunten, waardoor een extra centrumspits geen overbodige luxe is. Volgens The Sun zou United daarom zijn zinnen zetten op Gonçalo Ramos van Benfica en dat is één van de meest veelbelovende spitsen op het Europees grondgebied.


BETER DAN NUÑEZ

Vorig seizoen was Darwin Nuñez de grote man bij Benfica maar de Uruguayaan werd in de zomermercato verkocht aan Liverpool. Rui Costa hoopte om 45 miljoen euro te vangen voor zijn topschutter maar hij incasseerde uiteindelijk 100 miljoen euro. “En hij is niet eens onze beste spits”, zou de voorzitter van Benfica naar verluidt gecommuniceerd hebben via WhatsApp. Rui Costa doelde daarmee niet op Roman Yaremchuk, maar wel op Gonçalo Ramos. Benfica trekt dit seizoen voluit de kaart van 21-jarige spits, waardoor Yaremchuk moest beschikken in het Estadio da Luz.



MILJOENENDEAL

Gonçalo Ramos geldt als één van de meest veelbelovende spitsen in Europa. In het voorbije tussenseizoen lagen Bayern München, Newcastle, Wolverhampton en Everton al op de loer voor hem, maar nu wil Erik ten Hag de Portugees dus naar Old Trafford halen. De Nederlandse coach zal in de eerstkomende wintermercato wel over genoeg financiële middelen moeten beschikken om Ramos aan te trekken, want met zijn status en reputatie zal de 21-jarige zeker geen koopje zijn.



Gonçalo Ramos beschikt bij Benfica namelijk over een contract tot en met 2026 met een contractueel vastgestelde afkoopclausule ter waarde van 120 miljoen euro, terwijl zijn marktwaarde volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.com vandaag wordt geschat op 20 miljoen euro. Volgens de laatste berichten is Erik ten Hag bereid om maximum 30 miljoen euro te besteden aan de transfer van Ramos, al is het dus nog maar de vraag of Benfica wel genoegen zal nemen met dat bedrag.

PROFIEL VOOR DE PREMIER LEAGUE

Misschien moet Erik ten Hag wel overwegen om wat extra kapitaal vrij te maken om kans te maken op de komst van Gonçalo Ramos. De jonge spits bezit namelijk een heel interessant profiel waarmee hij perfect zou kunnen gedijen in de veeleisende en intensieve Premier League. Ramos is een moderne aanvaller met een grote arbeidsethos en en veel inzet. Hij zakt graag terug naar het middenveld om de combinatie op te zetten en door zijn slimme positionering maakt hij ruimte voor zijn ploegmaats in en rond de zestien meter, eerder dan reactief op de bal te wachten in de box.



Met 1 meter 85 en goede fysieke kwaliteiten is hij ook een nuttige kracht om een bijdrage te leveren in de luchtduels. Maar de grote kracht van Gonçalo Ramos bevindt zich uiteraard in het offensief gebied. De jonge spits scoorde in alle jeugdafdelingen van Benfica met de ogen dicht, alsook bij de jeugdploegen van Portugal. Bij de U19 scoorde hij bijvoorbeeld 9 goals in 15 matchen en bij de U21 zit Ramos alweer aan 14 stuks in 18 jeugdinterlands. En die neus om doelpunten te scoren etaleert hij dit seizoen ook bij de eerste ploeg van Benfica.

DOELPUNTENMACHINE

Gonçalo Ramos scoorde dit seizoen immers al acht doelpunten in tien officiële wedstrijden, waaronder een hattrick in de voorronde van de Champions League tegen FC Midtjylland. Met zijn acht doelpunten is Ramos momenteel de meest trefzekere speler in Europa tot en met 21 jaar. Naast zijn karrenvracht aan doelpunten deelde Ramos ook al twee assists uit. In die leeftijdscategorie zijn vandaag enkel Rasmus Höjlund (Atalanta Bergamo en in de zomermercato het toptarget van Club Brugge) en Florian Wirtz (Bayer Leverkusen) dit seizoen nog beslissender dan Ramos.



Daarnaast is Gonçalo Ramos ook de meest dreigende U21-speler van Europa en presteert hij erg efficiënt voor het doel, hij zet namelijk 25% van zijn pogingen om in een doelpunt. Het is duidelijk dat Ramos een veelbelovend talent is om in de gaten te houden, en dankzij zijn werkkracht en fysieke kwaliteiten beschikt hij over een ideaal profiel om aan de slag te kunnen in de Premier League. Het is dan ook helemaal geen toeval dat Ramos deze zomer het hof werd gemaakt door Everton, Newcastle en Wolverhampton. De potentiële transfer van Ramos naar Manchester United zou dus zeker een fraaie deal kunnen betekenen voor Erik ten Hag en zijn team.

LEES OOK: ‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

Is Ramos klaar voor de absolute voetbaltop?

Meest recent

Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

21
21
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

30
30
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

219
219
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

146
146
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

48
48
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

205
205
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

169
169
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

184
184
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

150
150
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

438
438
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

330
330
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

236
236
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

52
52
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

104
104
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

139
139
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

60
60
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

272
272
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

231
231
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

98
98
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

153
153
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

78
78
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

265
265
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

246
246
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

215
215

Meer sportnieuws