Clement spreekt zich uit over terugkeer naar België

door
Clement spreekt zich uit over terugkeer naar België

Zaterdagavond staat in de Ligue 1 de laatste speeldag op het programma. Voor Philippe Clement wordt het de gelegenheid om een fenomenale comeback tot een goed einde te brengen, want tegen RC Lens kan zijn AS Monaco met een tiende competitiezege op rij de tweede plaats en bijhorend ticket voor de groepsfase van de Champions League helemaal veiligstellen.


Het is voor de trainer een bewogen jaar geweest. Voor Nieuwjaar moest hij bij Club Brugge na twee boerenjaren toch de nodige kritiek slikken en zijn verrassende overstap naar Monaco in januari werd net niet onthaald met een zucht van opluchting, terwijl hij in het Prinsdom ook een moeilijke start kende. Toen Monaco pas achtste in de Ligue 1 stond en gewipt werd in de Europa League meldde L'Equipe al zijn nakende ontslag, maar Clement kon het tij nog keren.

Na de ommekeer lijkt de job van Clement voorlopig veilig te zijn. Hij spreekt ook duidelijke taal over zijn toekomst. "Ik heb nu wel de ambitie om een aantal jaar in het buitenland te blijven", verklaart hij immers aan Eleven Sports. "Ik ben op mijn zeventiende begonnen in de eerste ploeg van Beerschot. Dat is dertig jaar lang, behalve één jaar Engeland, dat ik in België alles heb gezien. Nu is het tijd voor een andere en nieuwe periode. Ik zie me na het avontuur Monaco niet metten een stap terugzetten naar België. Dan denk ik dat ik voor een ander avontuur zal kiezen."

30 JAAR IN BELGIË
Clement streek in 1990 neer bij Beerschot en zou als speler daarna nog uitkomen voor KRC Genk, Club Brugge en Germinal Beerschot, met een seizoen bij Coventry City als enige buitenlandse avontuur. Na zijn afscheid als speler ging hij aan de slag als beloftencoach en assistent bij Club Brugge, om daarna zijn eigen vleugels uit te slaan bij Waasland-Beveren. Na een half seizoen plukte Genk hem daar weg en nadat hij de Limburgers naar de titel loodste, deed hij dat kunstje nog twee keer over met Club.

LEES OOK: Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

Zal Clement ook naam maken in het buitenland?

Meest recent

Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

76
76
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

216
216
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

50
50
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

76
76
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

57
57
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

503
503
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

108
108
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

170
170
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

187
187
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

54
54
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

422
422
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

423
423
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

110
110
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

59
59
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

243
243
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

564
564
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

105
105
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

731
731
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

160
160
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

329
329
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

143
143
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

175
175
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

399
399
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

585
585

Meer sportnieuws