Clement spreekt zich uit over terugkeer naar België

door
Clement spreekt zich uit over terugkeer naar België

Zaterdagavond staat in de Ligue 1 de laatste speeldag op het programma. Voor Philippe Clement wordt het de gelegenheid om een fenomenale comeback tot een goed einde te brengen, want tegen RC Lens kan zijn AS Monaco met een tiende competitiezege op rij de tweede plaats en bijhorend ticket voor de groepsfase van de Champions League helemaal veiligstellen.


Het is voor de trainer een bewogen jaar geweest. Voor Nieuwjaar moest hij bij Club Brugge na twee boerenjaren toch de nodige kritiek slikken en zijn verrassende overstap naar Monaco in januari werd net niet onthaald met een zucht van opluchting, terwijl hij in het Prinsdom ook een moeilijke start kende. Toen Monaco pas achtste in de Ligue 1 stond en gewipt werd in de Europa League meldde L'Equipe al zijn nakende ontslag, maar Clement kon het tij nog keren.

Na de ommekeer lijkt de job van Clement voorlopig veilig te zijn. Hij spreekt ook duidelijke taal over zijn toekomst. "Ik heb nu wel de ambitie om een aantal jaar in het buitenland te blijven", verklaart hij immers aan Eleven Sports. "Ik ben op mijn zeventiende begonnen in de eerste ploeg van Beerschot. Dat is dertig jaar lang, behalve één jaar Engeland, dat ik in België alles heb gezien. Nu is het tijd voor een andere en nieuwe periode. Ik zie me na het avontuur Monaco niet metten een stap terugzetten naar België. Dan denk ik dat ik voor een ander avontuur zal kiezen."

30 JAAR IN BELGIË
Clement streek in 1990 neer bij Beerschot en zou als speler daarna nog uitkomen voor KRC Genk, Club Brugge en Germinal Beerschot, met een seizoen bij Coventry City als enige buitenlandse avontuur. Na zijn afscheid als speler ging hij aan de slag als beloftencoach en assistent bij Club Brugge, om daarna zijn eigen vleugels uit te slaan bij Waasland-Beveren. Na een half seizoen plukte Genk hem daar weg en nadat hij de Limburgers naar de titel loodste, deed hij dat kunstje nog twee keer over met Club.

LEES OOK: Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Zal Clement ook naam maken in het buitenland?

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

178
178
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

123
123
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

73
73
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

90
90
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

92
92
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

192
192
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

38
38
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

673
673
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

441
441
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

226
226
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

412
412
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

237
237
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

173
173
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

249
249
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

214
214
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

914
914
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

142
142
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

142
142
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

332
332
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

405
405
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

563
563
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

474
474

Meer sportnieuws