Clement spreekt zich uit over terugkeer naar België

266 stemmen
Clement spreekt zich uit over terugkeer naar België

Zaterdagavond staat in de Ligue 1 de laatste speeldag op het programma. Voor Philippe Clement wordt het de gelegenheid om een fenomenale comeback tot een goed einde te brengen, want tegen RC Lens kan zijn AS Monaco met een tiende competitiezege op rij de tweede plaats en bijhorend ticket voor de groepsfase van de Champions League helemaal veiligstellen.


Het is voor de trainer een bewogen jaar geweest. Voor Nieuwjaar moest hij bij Club Brugge na twee boerenjaren toch de nodige kritiek slikken en zijn verrassende overstap naar Monaco in januari werd net niet onthaald met een zucht van opluchting, terwijl hij in het Prinsdom ook een moeilijke start kende. Toen Monaco pas achtste in de Ligue 1 stond en gewipt werd in de Europa League meldde L'Equipe al zijn nakende ontslag, maar Clement kon het tij nog keren.

Na de ommekeer lijkt de job van Clement voorlopig veilig te zijn. Hij spreekt ook duidelijke taal over zijn toekomst. "Ik heb nu wel de ambitie om een aantal jaar in het buitenland te blijven", verklaart hij immers aan Eleven Sports. "Ik ben op mijn zeventiende begonnen in de eerste ploeg van Beerschot. Dat is dertig jaar lang, behalve één jaar Engeland, dat ik in België alles heb gezien. Nu is het tijd voor een andere en nieuwe periode. Ik zie me na het avontuur Monaco niet metten een stap terugzetten naar België. Dan denk ik dat ik voor een ander avontuur zal kiezen."

30 JAAR IN BELGIË
Clement streek in 1990 neer bij Beerschot en zou als speler daarna nog uitkomen voor KRC Genk, Club Brugge en Germinal Beerschot, met een seizoen bij Coventry City als enige buitenlandse avontuur. Na zijn afscheid als speler ging hij aan de slag als beloftencoach en assistent bij Club Brugge, om daarna zijn eigen vleugels uit te slaan bij Waasland-Beveren. Na een half seizoen plukte Genk hem daar weg en nadat hij de Limburgers naar de titel loodste, deed hij dat kunstje nog twee keer over met Club.

LEES OOK: ‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

Zal Clement ook naam maken in het buitenland?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

97
97
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

78
78
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

144
144
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

199
199
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

215
215
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

332
332
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

75
75
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

624
624
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

683
683
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

363
363
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

461
461
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

73
73
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

220
220
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

79
79
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

564
564
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

734
734
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

235
235
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

179
179
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

448
448
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

643
643

Meer sportnieuws