Clement spreekt zich uit over terugkeer naar België

door
Clement spreekt zich uit over terugkeer naar België

Zaterdagavond staat in de Ligue 1 de laatste speeldag op het programma. Voor Philippe Clement wordt het de gelegenheid om een fenomenale comeback tot een goed einde te brengen, want tegen RC Lens kan zijn AS Monaco met een tiende competitiezege op rij de tweede plaats en bijhorend ticket voor de groepsfase van de Champions League helemaal veiligstellen.


Het is voor de trainer een bewogen jaar geweest. Voor Nieuwjaar moest hij bij Club Brugge na twee boerenjaren toch de nodige kritiek slikken en zijn verrassende overstap naar Monaco in januari werd net niet onthaald met een zucht van opluchting, terwijl hij in het Prinsdom ook een moeilijke start kende. Toen Monaco pas achtste in de Ligue 1 stond en gewipt werd in de Europa League meldde L'Equipe al zijn nakende ontslag, maar Clement kon het tij nog keren.

Na de ommekeer lijkt de job van Clement voorlopig veilig te zijn. Hij spreekt ook duidelijke taal over zijn toekomst. "Ik heb nu wel de ambitie om een aantal jaar in het buitenland te blijven", verklaart hij immers aan Eleven Sports. "Ik ben op mijn zeventiende begonnen in de eerste ploeg van Beerschot. Dat is dertig jaar lang, behalve één jaar Engeland, dat ik in België alles heb gezien. Nu is het tijd voor een andere en nieuwe periode. Ik zie me na het avontuur Monaco niet metten een stap terugzetten naar België. Dan denk ik dat ik voor een ander avontuur zal kiezen."

30 JAAR IN BELGIË
Clement streek in 1990 neer bij Beerschot en zou als speler daarna nog uitkomen voor KRC Genk, Club Brugge en Germinal Beerschot, met een seizoen bij Coventry City als enige buitenlandse avontuur. Na zijn afscheid als speler ging hij aan de slag als beloftencoach en assistent bij Club Brugge, om daarna zijn eigen vleugels uit te slaan bij Waasland-Beveren. Na een half seizoen plukte Genk hem daar weg en nadat hij de Limburgers naar de titel loodste, deed hij dat kunstje nog twee keer over met Club.

LEES OOK: ‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Zal Clement ook naam maken in het buitenland?

Meest recent

'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

17
17
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

47
47
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

21
21
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

140
140
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

170
170
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

89
89
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

136
136
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

516
516
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

59
59
Taravel onthult meteen aanbieding om Anderlecht te verlaten

Anderlecht wil donderdag een ticket voor de bekerfinale pakken, maar dat belooft een zeer lastige ...

397
397
Seizoensverrassing duidelijk over toekomst bij Club

Bij Club Brugge mogen we in de zomer weer heel wat beweging gaan verwachten. Heel wat smaakmakers ...

225
225
Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Voor de Rode Duivels staan de komende maanden volledig in het teken van het WK. In maart staat er al ...

84
84
'Standard schuift titularis plots opzij: transfer op komst'

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Ook Standard is nog niet uitgeteld, al ...

136
136
'Pikante transfer Bayern: Kompany haalt oud-ploegmaat'

Bayern München ligt nog steeds goed op koers om dit seizoen meer dan één prijs te ...

112
112
'Bizarre transferwending Vandevoordt: oorzaak bekend'

Het werd voor een aantal Rode Duivels een bewogen wintermercato. Ook Maarten Vandevoordt werd her en ...

79
79
Nieuw rampseizoen Tottenham: trainer alweer ontslagen

In de Premier League vallen dit seizoen alweer enkele topclubs door de mand. Titelverdediger ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht moet TD schrappen, Kane weg bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

399
399
Zéér straf: Union verbaast en hoort bij top van Europa

Union SG is de titelverdediger in de Jupiler Pro League en de Brusselse club prijkt weer bovenaan ...

85
85
Alderweireld doet tranen rollen: Woorden raken héél diep

Toby Alderweireld stapte ongeveer twee jaar geleden een heel nieuw leven in. Eén van de ...

83
83
Nieuw trainersontslag in België: officiële bevestiging

De Belgische clubs lachen er niet mee. Dit seizoen werden al verschillende trainers ontslagen met ...

134
134
Romelu Lukaku afgemaakt na misser: 'Napoli grijpt in'

Romelu Lukaku is nog op zoek naar zijn beste vorm na een slepende blessure. Antonio Conte brengt de ...

234
234
'Club Brugge maakt kans: ex-JPL-topper in moeilijk parket'

Club Brugge gaat in de zomer bijna een halve basisploeg moeten vervangen. De Bruggelingen zijn ...

749
749
Aster Nzeyimana openhartig na zwaar verlies

Aster Nzeyimana en Lize Feryn verwachten samen een kindje. Dat nieuws raakte afgelopen weekend ...

15
15
Grote zorgen om Debast: wat is er aan de hand?

Bondscoach Rudi Garcia mag zich stilaan zorgen maken. De Rode Duivels vallen als vliegen en het valt ...

205
205
OH Leuven voor historische avond: voluit voor megastunt

OH Leuven heeft het Belgische vrouwenvoetbal dit seizoen internationaal op de kaart gezet. Ze ...

40
40

Meer sportnieuws