‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

1089
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël Ordóñez. Eén interessant dossier lag klaar, de prijs leek haalbaar en de gesprekken liepen. Maar net toen blauw-zwart kon doorduwen, gaf Ivan Leko zijn veto. En vandaag wordt het veel moeilijker om het dossier herop te starten.

LEES OOK: Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Leko zegt neen

Bij Club Brugge is de zomermercato al maanden bezig. Blauw-zwart hield in januari de kern bewust samen, maar wist toen al dat er na het seizoen veel werk zou komen. Zeker achterin. Joël Ordóñez bleef in de winter, maar zijn vertrek in de zomer wordt al maanden ingecalculeerd. Net daarom kwam Sadibou Sané toen al in beeld. De 21-jarige centrale verdediger van FC Metz paste op papier in het profiel dat Club graag zoekt: jong, fysiek sterk, rechtsvoetig, met groeimarge en nog restwaarde.

Foot Mercato meldde eind januari dat Club Brugge een eerste officieel bod had uitgebracht op Sané. De Franse club hield hem toen zelfs uit de selectie tegen Lyon, om geen blessurerisico te nemen zolang het dossier liep. Club werkte effectief aan het dossier. Volgens verschillende Franse berichten ging het zelfs richting een deal rond 6 miljoen euro. Alleen kwam de transfer er niet. De reden lag niet alleen bij Metz of bij de speler. Intern leefde er twijfel bij Club Brugge.

Volgens Sacha Tavolieri was vooral de technische staf niet volledig overtuigd van Sané. Lees: Ivan Leko zag de komst van de verdediger niet zitten. Daardoor werd het dossier vertraagd en uiteindelijk niet afgerond. Die twijfel viel ergens te begrijpen. Sané had bij Metz geen foutloos seizoen achter de rug. Hij was niet altijd een vaste titularis, speelde bij een ploeg in degradatienood en pakte dit seizoen ook twee rode kaarten. L’Équipe schreef eerder over “un manque dans la gestion des émotions”, een gebrek in de emotiebeheersing.

Club ziet de concurrentie komen

Maar Club zoekt bij een opvolger voor Ordóñez niet zomaar potentieel. Wie hem moet opvolgen moet ook snel betrouwbaar kunnen zijn. Dévy Rigaux zei in Het Laatste Nieuws dat er een Premier League-club was die 40 miljoen euro wilde betalen voor Ordóñez. “Zonder dat we zelfs hoefden te onderhandelen”, klonk het. Maar Club wilde Ordóñez niet laten gaan met het oog op de titelstrijd. Ook Franky Van der Elst begreep die redenering. “Het is natuurlijk enorm veel geld, maar ik snap dat ze willen wachten”, zei hij in Het Nieuwsblad.

Dat betekent ook dat Club op tijd klaar moest zijn met hun transferplan. Als Ordóñez straks wél vertrekt, mag blauw-zwart niet pas dan beginnen zoeken. Club wilde met Sané anticiperen, maar dat lijkt nu een probleem te zijn. Hij heeft nog één jaar contract, FC Metz zakt naar Ligue 2 en buitenlandse ploegen ruiken hun kans. L’Équipe schrijft dat meerdere Europese clubs intussen interesse tonen, met vooral AS Monaco en Werder Bremen die nadrukkelijk in beeld komen.

Waar Club in januari nog een voorsprong heeft, moet het nu de concurrentie aangaan met andere clubs. En ook de timing is pijnlijk. In januari was Sané financieel haalbaar. Er waren gesprekken en de prijs werd afgesproken. Enkele maanden later is dezelfde speler een buitenkans geworden waar ook andere gereputeerde clubs naar kijken.

Was dit een fout?

Het dossier-Sané legt een grote vraag bloot binnen Club Brugge. Wie krijgt het laatste woord wanneer scouting, bestuur en trainer niet volledig op dezelfde lijn zitten? Leko werd teruggehaald voor zijn vuur, zijn directheid en zijn sportieve overtuiging. Hij zei dat hij Sané niet zag zitten. Maar tegelijk is Club Brugge een club die waarde wil creëren en proactief wil handelen op de transfermarkt. Als Club hem liet liggen door interne twijfel en hij straks bij Monaco of Werder Bremen doorbreekt, zal de vraag snel komen of blauw-zwart te voorzichtig was. Als hij elders opnieuw fouten maakt, krijgt Leko gelijk.

Heeft Leko gelijk dat hij deze transfer tegenhield?

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

66
66
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

14
14
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

45
45
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

10
10
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

99
99
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

19
19
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

45
45
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

168
168
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

266
266
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

650
650
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

242
242
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

78
78
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

73
73
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

192
192
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

304
304
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

523
523
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

358
358
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

325
325
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

838
838
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

742
742
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

16
16
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

326
326

Meer sportnieuws