Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

1815
Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar verluidt met het plan om het WK voetbal deels te verkopen aan privé-investeerders. Dat plan levert hem gigantisch veel kritiek uit, met name vanuit Europa.

De 56-jarige Zwitser had in aanloop naar het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico al een uiterst bedenkelijke reputatie opgebouwd. Hoewel hij zelf natuurlijk beweert alles in het belang van het voetbal te doen, lijkt Infantino zijn positie vooral te gebruiken om zijn persoonlijk imperium verder uit te bouwen. Hij lijkt er ook enorm op te kicken om zelf in beeld te komen. Liefst in het gezelschap van wereldleiders en andere prominenten.

LEES OOK: Wéér FIFA-hetze: Marokko en Spanje in clinch over WK-finale

Schurk van het toernooi

En tijdens het WK wist hij zijn imago nog wat verder te bezoedelen. Kritische vragen over pakweg de te hoge ticketprijzen of de bedenkelijke manier waarop supporters/delegaties uit bepaalde landen werden behandeld, beantwoordde hij met dooddoeners. Of hij kaatste de bal op een hautaine manier terug. Maar vooral met de soap rond Folarin Balogun brandde Infantino zijn vingers.

De Amerikaanse spits was aanvankelijk geschorst tegen België, tot zijn sanctie daags voor de match plots werd opgeheven door de FIFA. Al snel raakte bekend dat Infantino daarover meermaals contact had met de Amerikaanse president Donald Trump. Ondanks de wereldwijde kritiek op die gang van zaken, veegde de FIFA-voorzitter het incident gewoon onder de mat. De kans is klein dat dit nog gevolgen zal krijgen.

WK in handen van investeerders

En een tiental dagen na het WK heeft Infantino opnieuw voor ophef gezorgd. Dinsdag raakte immers bekend dat de Zwitser dweept met het plan om het WK deels te verkopen aan externe investeerders. Dit zou een pak extra geld opleveren, maar het WK komt zo wel deels onder controle van externe partijen die winstbejag openlijke prioriteren aan het spelletje zelf. De FIFA zou het plan echter verkopen als een extra steunmaatregel voor de nationale bonden.

Op die manier kan Infantino zich van nog meer steun verzekeren bij verschillende federaties en zijn machtspositie verder versterken. Maar uiteraard haalt hij er zelf ook profijt uit. Men zou binnen de FIFA immers het 'FIFA Forward Enterprise' oprichten. Een zakentak binnen de wereldvoetbalbond. Infantino zou daar aan het hoofd van komen als een soort van CEO. Hierdoor zou hij zijn huidige salaris verveelvoudigen. En uiteraard zijn macht nog wat verder opkrikken.

UEFA in opstand

Gelukkig komt er ook voldoende tegenwind tegen die plannen. Met name vanuit Europa. De Europese voetbalbond UEFA verwierp de plannen inmiddels met een scherp statement en zal nog meer acties ondernemen. Volgens Sky Sports zou deze week nog een virtuele noodvergadering plaatsvinden met vertegenwoordigers van de nationale bonden in de UEFA-zone. Daarbij zou zelfs de mogelijkheid onderzocht worden om het WK 2030 collectief te boycotten. De kans dat het zover komt lijkt op dit moment vrij klein. Maar het is duidelijk dat bij verschillende landen de maat helemaal vol is voor Infantino en zijn plannen.

Infantino is een vloek voor het voetbal ...

Meest recent

Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

18
18
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

4
4
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

55
55
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

22
22
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

96
96
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

48
48
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

24
24
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

134
134
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

100
100
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

40
40
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

63
63
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

190
190
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

89
89
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

397
397
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

433
433
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

169
169
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

379
379
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

132
132
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

243
243
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

190
190
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

447
447
Vandenbempt over JPL-topclub: "Zou een nachtmerrie zijn"

Union SG, AA Gent en Club Brugge zijn inzake punten uitstekend gestart aan het seizoen. USG en Club ...

336
336
Heynen met vaststelling: "Dat heeft AA Gent getoond"

KRC Genk speelde 1-1 tegen AA Gent. De Limburgers speelden een matige en een goede tweede helft. ...

224
224
Vandenbempt geeft gouden raad aan Sommer

Yann Sommer is pover begonnen bij Club Brugge. De ervaren Zwitser staat onder stevige druk en zal de ...

472
472
Albert ziet nieuwe uitblinker opstaan bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten een aantal aanwinsten zich nog doorzetten. Paars-Wit won vrijdag met 0-1 ...

602
602

Meer sportnieuws