Martinez ziet levensgroot gevaar tegen Burkina Faso

door
Martinez ziet levensgroot gevaar tegen Burkina Faso

De Rode Duivels staan dinsdag voor een tweede van twee oefenduels. Zaterdag speelden onze landgenoten al 2-2 gelijk op het veld van Ierland, na een prestatie om snel te vergeten. De Belgen kwamen twee keer op voorsprong, maar de Ieren kwamen evenveel keren terug. Tegen Burkina Faso moet het beter.


De jonge Rode Duivels met allemaal minder dan 50 caps willen tegen de Afrikaanse ploeg wat vertrouwen tanken. Ook is het zaak om zich te tonen en eventueel een plekje af te dwingen in de selectie voor het WK in Qatar, dat er eind dit jaar zit aan te komen. De plaatsjes voor dat toernooi zullen ongetwijfeld duur worden. Dinsdag kunnen de spelers Roberto Martinez proberen te overtuigen.

De bondscoach stond vandaag de verzamelde pers te woord. De Spanjaard had het onder meer over de tegenstander van morgen. Hij ziet de Burkinezen over een groot wapen beschikken. "De match wordt een totaal andere wedstrijd dan die tegen Ierland. Ze zullen met hun sterkste elf spelen. Burkina Faso is fysiek sterk ook en bestrijkt veel ruimtes. En ze hebben met Kaboré en Yago misschien wel de twee meest offensieve fullbacks die je tegen komt in internationaal voetbal", liet Martinez optekenen.

FIFA-RANKING

Het gelijkspel in en tegen Ierland had zware gevolgen voor de Rode Duivels. Ze speelden daardoor de eerste plaats kwijt op de FIFA-ranking, die ze al sinds september 2018 aanvoerden. Het is Brazilië dat België nu van de troon zal stoten als nummer één op de ranking. Het verlies van de koppositie heeft geen gevolgen, maar verder wegzakken is geen optie. De ranking is namelijk belangrijk voor de WK-loting en -kwalificaties.




LEES OOK: Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Wat wordt het tegen Burkina Faso?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

48
48
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

7
7
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

56
56
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

245
245
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

72
72
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

125
125
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

224
224
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

261
261
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

300
300
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

442
442
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

143
143
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

260
260
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

453
453
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

356
356
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

176
176
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

380
380
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

321
321
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

187
187
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

711
711
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

265
265
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

360
360
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

278
278
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

181
181
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

35
35
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

52
52

Meer sportnieuws