Voetbalwereld op achterste poten na Ballon d'Or-flop

door
Voetbalwereld op achterste poten na Ballon d'Or-flop

Lionel Messi is sinds maandag een fabelachtig record rijker. De Argentijnse grootmeester kroonde zich namelijk voor de zevende keer tot winnaar van de Ballon d'Or, geen enkele speler deed hem dat ooit voor. Maar zelden kwamen er zoveel kritiek op de eindzege van de 34-jarige aanvaller.


Messi won in 2021 de Copa del Rey en de Copa America, bovendien liet hij in zijn laatste maanden bij FC Barcelona nog fraaie statistieken noteren. Maar sinds zijn overstap naar Paris Saint-Germain verloopt het allemaal veel minder. En dat terwijl concurrenten als Karim Benzema (Real Madrid) en vooral Robert Lewandowski (Bayern München) nagenoeg een heel kalenderjaar op een uitmuntend niveau speelden.

Vanuit de voetbalwereld gaan dan ook heel wat kritische geluiden op. Iker Casillas bijvoorbeeld, toonde zich scherp via Twitter. "Ik heb steeds meer moeite om de voetbalawards geloofwaardig te vinden", stelt de iconische ex-doelman. "Voor mij is Messi één van de vijf beste spelers aller tijden, maar je moet wel weten hoe je bepaalt wie de beste spelers van het seizoen zijn. Zo moeilijk is het verdorie niet! Maart het wordt wel zo moeilijk gemaakt!"

ONBEGRIJPELIJK
Vooral in Duitsland zijn de reacties scherp. Lothar Matthäus, die de Ballon d'Or zelf won in 1990, vindt het onbegrijpelijk dat Lewandowski niet aan de haal ging met de prijs. "Om eerlijk te zijn begrijp ik de wereld niet meer na deze uitverkiezing. Alle respect voor Lionel Messi en de andere genomineerden, maar niemand verdiende het zo als Lewandowski. Alleen al vanwege de titels die Robert in 2020 won met Bayern, staat hij de laatste twee jaar op eenzame hoogte", aldus Matthäus bij Sky Germany.

LEES OOK: Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Lewandowski had de Ballon d'Or moeten krijgen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

32
32
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

15
15
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

41
41
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

100
100
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

73
73
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

25
25
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

76
76
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

133
133
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

99
99
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

139
139
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

211
211
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

206
206
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

729
729
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

161
161
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

89
89
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

139
139
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

180
180
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

59
59
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

326
326
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

447
447
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

22
22
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

332
332
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

230
230
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

588
588

Meer sportnieuws