De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.
Het blijft de algemene verwachting dat Erling Haaland komende zomer zal vertrekken bij Borussia Dortmund. En de superspits zou zelf al een duidelijke voorkeur hebben. Volgens Goal.com heeft de Noorse international zijn zinnen namelijk gezet op Real Madrid. Hij zou nog geen definitieve beslissing hebben genomen, maar de overstap naar de Spaanse hoofdstad spreekt hem veruit het meest aan.

Manchester City laat Ferran Torres naar FC Barcelona verkassen, zo meldt onder meer Mundo Deportivo. De 21-jarige rechteraanvaller zal meer dan waarschijnlijk op huurbasis naar Camp Nou verhuizen. Bij City had hij weinig uitzicht op speelkansen, terwijl hij in Catalonië mogelijk een vaste basisspeler wordt. De speler is momenteel out met een botbreuk in de rechtervoet en zal vanaf januari weer fit zijn.

Aleksandar Mitrovic zou volgens Tuttosport het 'Plan B' zijn bij Juventus. De Oude Dame zoekt nog een extra spits en Dusan Vlahovic van Fiorentina is de prioriteit. Dat is echter een zeer dure vogel en heel wat andere Europese topclubs hebben de aanvaller op de radar staan. Mitrovic is daarentegen een goedkopere optie. De voormalige spits van Anderlecht ligt weliswaar nog tot medio 2026 onder contract bij Fulham, maar een transfer naar Juventus zou hij uiteraard zien zitten.

FC Barcelona gaf al aan dat men het aflopende contract van Ousmane Dembélé wil verlengen, maar een akkoord is er nog niet. Dat betekent dat de 23-jarige nog steeds transfervrij kan vertrekken na dit seizoen en volgens Mundo Deportivo heeft hij alvast een megavoorstel van Newcastle United op zak. Dat zou bereid zijn om Dembélé een jaarloon van maar liefst 15 miljoen euro voor te schotelen, waar een tekenbonus van nog eens 15 miljoen bij zou gaan komen. Ook Christian Pulisic (Chelsea) blijft in beeld bij de Magpies.

Volgens het medium ABC wil PSG een poging doen om Vinicius Junior binnen te halen. De 21-jarige Braziliaan is dit seizoen helemaal ontbolsterd in bij Real Madrid en kan inmiddels voortreffelijke statistieken voorleggen. De leider in de Ligue 1 zou in hem dan ook een ideale aanvulling zien op Lionel Messi en Neymar Jr, indien Kyllian Mbappé vertrekt. Toch is de kans klein dat Vinicius voor andere oorden kiest.

Zijn ploegmaat Karim Benzema doet dat mogelijk wel, want volgens de Spaanse krant El Nacional heeft de club van Pep Guardiola contact opgenomen met Benzema’s zaakwaarnemer om een transfer naar Manchester City te bespreken. Het kamp-Benzema zou een vertrek naar Manchester alvast niet uitsluiten. De 33-jarige Benzema heeft wel nog een contract tot en met 2023 bij Real Madrid.