'De Bruyne geeft groen licht: contractdetails al gelekt'

door
'De Bruyne geeft groen licht: contractdetails al gelekt'

Kevin De Bruyne krijgt komend weekend in de finale van de FA Cup een uitgelezen kans om Manchester City met een prijs te verlaten. Ondertussen begint zijn toekomst steeds meer vorm te krijgen. Zo lijkt de spelmaker dan toch in Europa te blijven voetballen.

Vorige maand kondigde De Bruyne officieel aan dat hij na het seizoen vertrekt uit het Etihad Stadium. De Rode Duivel leek nochtans te willen blijven bij zijn Engelse werkgever. Maar wegens uiteenlopende redenen besloot de sportieve leiding van City om zijn aflopende contract niet te verlengen.

Napoli zorgt voor straffe wending

Sindsdien wordt er druk gespeculeerd over zijn toekomst. Eerst werd Saudi-Arabië genoemd als beoogde bestemming. Maar die piste werd niet bepaald concreet. Vervolgens stortten verschillende MLS-clubs zich op het dossier, met vooral Chicago Fire dat doordrukte achter de schermen.

Maar in de laatste dagen volgde een grote wending. Zo raakte bekend dat ook SSC Napoli in de markt is voor de Belgische draaischijf. En de interesse van de Serie A-koploper blijkt behoorlijk concreet. De Bruyne zelf zou ook openstaan voor een verhuis naar Napels, zijn vrouw ging er naar verluidt zelfs al op huizenjacht.

Contract van drie seizoenen gevraagd

Bij de Zwitserse tak van Sky Sports komt men nu met meer details over het dossier. Om de overgang rond te krijgen zal De Bruyne flink moeten inleveren op zijn salaris. Niet onlogisch, gezien hij momenteel aan zo'n 25 miljoen euro per jaar zit. In Napels zou vrij vrede moeten nemen met zo'n 7 miljoen euro. Al houdt hij daar netto meer van over door het gunstige belastingregime. 

Daar zou ook een fikse tekenpremie bovenop komen. De grootorde daarvan moet nog onderhandeld worden. Ook de contractduur ligt nog niet vast. Napoli zou een contract van twee seizoenen met optie tot een derde voorstellen. De Bruyne mikt evenwel op een overeenkomst van drie vaste seizoenen. Maar er liggen dus geen onoverkomelijke struikelblokken op tafel. KDB zou alvast groen licht hebben gegeven en beide partijen mikken nu op een snelle doorbraak.

POLL: Napoli is momenteel de ideale club voor De Bruyne ...

Meest recent

'Spraakmakende terugkeer Axel Witsel bij Standard'

Het belooft een spannende zomer te worden voor heel wat Rode Duivels. Verschillende bekende ...

5
5
'Club Brugge snoept nu ook laatste troef van Anderlecht af'

De Champions' Play-Off is nog niet voorbij, maar we kunnen twee wedstrijden voor het einde toch al ...

172
172
"Neppe club!" - David Beckham schiet ferm uit zijn krammen

David Beckham heeft Inter Miami tot ongekende hoogtes geleid. De Engelsman werd na zijn ...

16
16
Stijnen geeft aan: daar ligt dé kans voor Patro tegen Cercle

Het seizoen in de Jupiler Pro League is bijna voorbij en heel veel is al beslist. Slechts twee ...

82
82
'Standard heeft eindelijk technisch directeur beet'

Voor Standard is de Europe Play-Off een totale miskleun geworden. De Rouches begonnen die nog als ...

129
129
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest publiekslieveling, groen licht KDB'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

304
304
Hasi buiten bij Anderlecht? Albert spreekt heldere taal

RSC Anderlecht werd een week na de verloren bekerfinale andermaal met de neus op de feiten gedrukt. ...

177
177
Hayen zet Club op scherp: "Zo'n dingen mogen niet gebeuren"

Club Brugge laat voorlopig geen steken vallen in zijn jacht op koploper Union SG. Zondagavond won ...

128
128
Dit gebaar van Van Bommel raakt fans tot in het hart

Een spannende titelstrijd zonder Play-Offs? Daar kennen ze in Nederland alles van. Niet voor het ...

121
121
'Schandaal' bij Liverpool: "Verbijsterend en gênant"

Kersvers kampioen Liverpool FC speelde zondagavond 2-2-gelijk tegen Arsenal FC na een vermakelijk ...

124
124
Degradatie niet zonder gevolgen: eerste kop rolt bij KVK

Het seizoen van KV Kortrijk zit erop, zaterdag nam de club afscheid van de Jupiler Pro League met ...

141
141
Krankzinnige remontada in amateurvoetbal: een mirakel?

In de Jupiler Pro League is de competitie nog volop bezig, in de amateurreeksen worden momenteel de ...

160
160
Union vs. Club Brugge: Vandenbempt duidt titelfavoriet aan

Nog twee speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs te gaan. Een kampioen is voorlopig nog niet ...

449
449
Pijn op het veld, geluk thuis: Rits verrast met intiem beeld

Anderlecht kende opnieuw een teleurstellend weekend, met de nieuwe nederlaag tegen de Brusselse ...

101
101
Antwerp start sloopwerken: deadline nieuwe tribune bepaald

Royal Antwerp FC zette zondag een grote stap richting Europees voetbal door met 0-3 te gaan winnen ...

198
198
Wat Noa Lang flikt tegen Feyenoord zorgt voor nieuw relletje

De Nederlandse titelstrijd stevent af op een spectaculaire ontknoping. Ajax had zich zondag nochtans ...

122
122
Titelstrijd nadert climax: dít geeft doorslag bij gelijke punten

Nog twee speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. Met ...

611
611
Degryse pakt Anderlecht-trio aan: "Hij loopt er maar bij"

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd om zich op gepaste wijze te herpakken na de verloren ...

587
587
4 op 10 - grote zondebok bij kwakkelend KRC Genk

KRC Genk is nu ook mathematisch uitgeteld voor de landstitel. De Limburgers verloren zondag ook op ...

338
338
'De Bruyne geeft groen licht: contractdetails al gelekt'

Kevin De Bruyne krijgt komend weekend in de finale van de FA Cup een uitgelezen kans om Manchester ...

814
814

Meer sportnieuws