Fiscus viseert Genk & AA Gent: miljoenenverlies dreigt

door
Fiscus viseert Genk & AA Gent: miljoenenverlies dreigt

Alsof de economische kater door de coronacrisis nog niet groot genoeg was, moet het Belgisch voetbal een flinke som aan de fiscus betalen. Daarmee is de kous echter nog niet af, want ook in het dossier omtrent financiële fraude volgt weldra een uitspraak. Bovendien hangt een aantal clubs nog een stevig zwaard van Damocles boven het hoofd.


Zo geraakte eind vorig jaar bekend dat Genk in het vizier van de fiscus ligt. Die stelt zich namelijk vragen bij het vzw-statuut van de Limburgers, die daardoor minder belastingen betalen, en diende een vordering in van bijna 17 miljoen aan vennootschapsbelasting voor de aanslagjaren 2016 en 2017. In een grondige doorlichting van alle eersteklassers herinnert Het Nieuwsblad nog eens dat die rekening dankzij het goede werk op de transfermarkt van de voorbije jaren zelfs nog fiks kan oplopen. De vicekampioen tekende wel bezwaar aan en maakt zich op voor een lange juridische strijd.

In hetzelfde artikel wordt ook de situatie van AA Gent opnieuw aan de kaak gesteld. Net zoals Genk betalen de Buffalo's dankzij hun organisatorisch statuut enkel een rechtspersonenbelasting, die veel lager ligt dan de vennootschapsbelasting. Hoewel er hier nog geen sprake is van een officiële claim vanwege de fiscus, lijkt het volgens de krant dan ook slechts een kwestie van tijd vooraleer men in de Ghelamco Arena evenzeer een naheffing in de bus krijgt. Gelet op de 30 miljoen die Jonathan David alleen in het laatje bracht, kan het ook hier dan om ettelijke miljoenen gaan.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

Denkt u dat Genk & Gent zullen moeten dokken?

Meest recent

'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

50
50
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

96
96
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

210
210
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

51
51
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

105
105
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

164
164
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

166
166
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

42
42
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

263
263
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

84
84
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

61
61
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

24
24
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

214
214
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

435
435
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

150
150
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

162
162
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

87
87
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

148
148
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

516
516
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

180
180
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

105
105
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

689
689
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

199
199
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

54
54
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

1007
1007

Meer sportnieuws