Fiscus viseert Genk & AA Gent: miljoenenverlies dreigt

823
Fiscus viseert Genk & AA Gent: miljoenenverlies dreigt

Alsof de economische kater door de coronacrisis nog niet groot genoeg was, moet het Belgisch voetbal een flinke som aan de fiscus betalen. Daarmee is de kous echter nog niet af, want ook in het dossier omtrent financiële fraude volgt weldra een uitspraak. Bovendien hangt een aantal clubs nog een stevig zwaard van Damocles boven het hoofd.


Zo geraakte eind vorig jaar bekend dat Genk in het vizier van de fiscus ligt. Die stelt zich namelijk vragen bij het vzw-statuut van de Limburgers, die daardoor minder belastingen betalen, en diende een vordering in van bijna 17 miljoen aan vennootschapsbelasting voor de aanslagjaren 2016 en 2017. In een grondige doorlichting van alle eersteklassers herinnert Het Nieuwsblad nog eens dat die rekening dankzij het goede werk op de transfermarkt van de voorbije jaren zelfs nog fiks kan oplopen. De vicekampioen tekende wel bezwaar aan en maakt zich op voor een lange juridische strijd.

In hetzelfde artikel wordt ook de situatie van AA Gent opnieuw aan de kaak gesteld. Net zoals Genk betalen de Buffalo's dankzij hun organisatorisch statuut enkel een rechtspersonenbelasting, die veel lager ligt dan de vennootschapsbelasting. Hoewel er hier nog geen sprake is van een officiële claim vanwege de fiscus, lijkt het volgens de krant dan ook slechts een kwestie van tijd vooraleer men in de Ghelamco Arena evenzeer een naheffing in de bus krijgt. Gelet op de 30 miljoen die Jonathan David alleen in het laatje bracht, kan het ook hier dan om ettelijke miljoenen gaan.

LEES OOK: Refs bekend: Slag om Vlaanderen en Brusselse derby

Denkt u dat Genk & Gent zullen moeten dokken?

Meest recent

Stankovic komt met héél lovende woorden over Club Brugge

Internazionale besloot de terugkoopoptie van 23 miljoen euro te activeren bij Club Brugge om ...

77
77
'Atlético Madrid informeer naar ex-topper Jupiler Pro League'

Atlético Madrid is op zoek naar een aanvaller. Ze probeerden al eens bij Matias ...

18
18
'Anderlecht hakt knoop door: twee talenten mogen weg'

Bij Anderlecht blijft de grote schoonmaak voortduren. Nadat eerder al verschillende spelers uit het ...

214
214
Play vuurt geweldig nieuws op Belgische voetbalfans af

Voor voetbalfans die de voorbije weken vruchteloos op zoek gingen naar de samenvattingen van de ...

273
273
'Union SG met zorgen: twee smaakmakers willen weg'

Union SG dreigt in de slotfase van de transferperiode nog twee belangrijke namen te zien vertrekken. ...

114
114
Anderlecht zoekt versterking: dit mogen de fans verwachten

Anderlecht moet in de slotfase van de transferperiode opnieuw de markt op. Het vertrek van Nathan ...

462
462
'Standard slaat toe met zeer opmerkelijke constructie'

Standard lijkt zich in het slot van de mercato toch nog te gaan roeren. De Rouches namen met een ...

187
187
'Zoveelste twist in transfersaga rond Fernandez-Pardo'

Verschillende Rode Duivels wachten in het slot nog in spanning af of ze al dan niet een transfer ...

46
46
'Sibierski schakelt snel: vervanger Saliba in beeld'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer druk einde van de zomemercato te gaan worden. Paars-Wit wil ...

294
294
'Club strikt supertalent: plan ligt op tafel'

Club Brugge leek klaar te zijn met zijn transferhuiswerk voor deze zomer aan inkomende zijde, maar ...

474
474
Brugse fans vol emotie: Vanaken zorgt voor totale verrassing

Hans Vanaken heeft opnieuw voor een bijzonder moment gezorgd bij Club Brugge. De aanvoerder stond ...

115
115
'Standard wil verbazen met terugkeer oude bekende'

Bij Standard dachten ze aanvankelijk voor de start van de competitie al klaar te zijn met hun ...

136
136
'STVV heeft jonge Belg beet, Westerlo dokt miljoenen'

De zomermercato is toe aan zijn slotweek en dat maakt dat heel wat clubs nog snel hun laatste ...

52
52
'Antwerp wil succesvol transferverhaal herhalen'

Voor Antwerp werd een moeilijk seizoen verwacht na een woelige zomer, maar met een fraaie zeven op ...

208
208
Man City haalt stevig uit: 100 miljoen voor opvolger Rodri

Manchester City hoopt dit seizoen een frisse start te nemen na het vertrek van Pep Guardiola. Dat ...

37
37
Deschacht doet sociale media daveren met één opvallend beeld

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren al heel wat nieuwe hoofdstukken aangesneden. Van het ...

112
112
Beerschot laat winteraanwinst nu alweer vertrekken

Beerschot greep vorig seizoen op het nippertje naast promotie naar de Jupiler Pro League. De ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Kassa Anderlecht rinkelt, Club geeft korting'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

258
258
Ronaldo woest: Postecoglou grijpt genadeloos in

Cristiano Ronaldo zit nog steeds in Saudi-Arabië, maar de Portugese superster kende een mindere ...

70
70
‘Overmars zweet: nog zeven Antwerp-transfers op komst’

De zomermercato loopt nog een dikke week door en Marc Overmars moet nog vol aan de bak bij Royal ...

646
646
Japanse druk op De Meyer voor Europese clash STVV?

Sint-Truiden VV staat voor een historische clash tegen het Cypriotische Omonoia Nicosia. De ...

131
131
Nederland en Xavi spreken wel héél forse taal

Nederland stelde Xavi Hernandez voor als de nieuwe bondscoach. Een grote naam en ook grote ambities. ...

99
99
'Anderlecht dumpt mogelijk volgende Renard-aankoop'

Bij RSC Anderlecht is nog maar eens duidelijk wat voor een wanbeleid er de afgelopen jaren heerste. ...

630
630
'Euvrard baalt: sterkhouder verlaat Standard'

Een toch wel stevige tegenvaller voor Vincent Euvrard. De trainer van Standard ziet volgens Sasha ...

221
221
'Club Brugge wil af van jeugdproduct en zoekt oplossing'

Club Brugge gaat Mike Wisdom weghalen bij Bayern München en nadien is het transferhuiswerk aan ...

662
662

Meer sportnieuws