Fiscus viseert Genk & AA Gent: miljoenenverlies dreigt

door
Fiscus viseert Genk & AA Gent: miljoenenverlies dreigt

Alsof de economische kater door de coronacrisis nog niet groot genoeg was, moet het Belgisch voetbal een flinke som aan de fiscus betalen. Daarmee is de kous echter nog niet af, want ook in het dossier omtrent financiële fraude volgt weldra een uitspraak. Bovendien hangt een aantal clubs nog een stevig zwaard van Damocles boven het hoofd.


Zo geraakte eind vorig jaar bekend dat Genk in het vizier van de fiscus ligt. Die stelt zich namelijk vragen bij het vzw-statuut van de Limburgers, die daardoor minder belastingen betalen, en diende een vordering in van bijna 17 miljoen aan vennootschapsbelasting voor de aanslagjaren 2016 en 2017. In een grondige doorlichting van alle eersteklassers herinnert Het Nieuwsblad nog eens dat die rekening dankzij het goede werk op de transfermarkt van de voorbije jaren zelfs nog fiks kan oplopen. De vicekampioen tekende wel bezwaar aan en maakt zich op voor een lange juridische strijd.

In hetzelfde artikel wordt ook de situatie van AA Gent opnieuw aan de kaak gesteld. Net zoals Genk betalen de Buffalo's dankzij hun organisatorisch statuut enkel een rechtspersonenbelasting, die veel lager ligt dan de vennootschapsbelasting. Hoewel er hier nog geen sprake is van een officiële claim vanwege de fiscus, lijkt het volgens de krant dan ook slechts een kwestie van tijd vooraleer men in de Ghelamco Arena evenzeer een naheffing in de bus krijgt. Gelet op de 30 miljoen die Jonathan David alleen in het laatje bracht, kan het ook hier dan om ettelijke miljoenen gaan.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Denkt u dat Genk & Gent zullen moeten dokken?

Meest recent

'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

14
14
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

7
7
'Duranville neemt drastische toekomstbeslissing'

De voorbije interlandbreak bracht een opsteker voor de Jonge Duivels, want zij konden nog eens ...

35
35
Schot in roos voor Club: oude bekende doet trio ontploffen

Club Brugge kreeg in de zomer te maken met heel wat belangrijke vertrekkers, maar die werden tot ...

108
108
'Strijd om Mokio is los: grootmacht in polepositie'

Ajax neemt het zaterdagavond in de Eredivisie op tegen Excelsior, maar voor Jorthy Mokio zullen ...

29
29
Renard legt doelstellingen van Anderlecht op tafel

Met een prestigieuze zege tegen Club Brugge leek Anderlecht vlak voor de interlandbreak een grote ...

93
93
Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

19
19
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

154
154
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

562
562
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

592
592
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

163
163
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

305
305
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

106
106
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

121
121
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

315
315
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

355
355
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

109
109
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

109
109
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

138
138
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

251
251
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

187
187
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

173
173
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

165
165
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

454
454

Meer sportnieuws