'Vertrek Bayat heeft gevolgen voor Martinez'

door
'Vertrek Bayat heeft gevolgen voor Martinez'

De kans bestaat dat de KBVB na het EK op zoek moet naar een nieuwe bondscoach, sowieso zal de voetbalbond een nieuwe voorzitter moeten aanstellen. Mehdi Bayat zal namelijk geen vervolg breien aan zijn huidige ambtstermijn. De manager van Sporting Charleroi gaat weer volledig toeleggen op zijn club.


Nadat hij al een tijdje furore had gemaakt bij zijn club en binnen de werking van de Pro League, slaagde Bayat er in 2019 in om verkozen te worden tot voorzitter van KBVB. Hij trad in de voetsporen van Gérard Linard en zou de verouderde instelling moeten moderniseren. Dat lukt in samenwerking met bondscoach Roberto Martinez behoorlijk, al maakte de corona-crisis zijn taak er niet makkelijker op. Bovendien bleven er bedenkingen heersen over het feit dat hij tegelijk aan het roer stond van Charleroi.

En dus heeft Bayat zelf de knoop doorgehakt: de 42-jarige gaat zich weer volledig toeleggen op de Carolo's. Dat bevestigde hij donderdag tijdens de voorstelling van Charleroi's nieuwe trainer Edward Still. "Ik moet veel meer aanwezig zijn in Charleroi. Me voor 100 procent toewijden aan de stad en de club", klonk het. Bayat zal dus niet meereizen met de Rode Duivels naar het EK, binnen de Pro League blijft hij wel actief.

UPDATE 28/05

Er staat veel te gebeuren bij de KBVB. Mehdi Bayat vertrekt als bondsvoorzitter en volgens Het Laatste Nieuws heeft dat ook gevolgen voor Roberto Martinez. Volgens de krant is Martinez zeer loyaal aan mensen die hij vertrouwt en Bayat hoort daarbij. De kans is steeds groter dat de bondscoach na het EK de Rode Duivels gaat verlaten. Hij werd de afgelopen dagen weer gelinkt aan Tottenham en FC Barcelona.

LEES OOK: Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Zal Martinez zeker vertrekken na het EK?

Meest recent

Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

4
4
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

29
29
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

8
8
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

54
54
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

204
204
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

33
33
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

33
33
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

83
83
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

62
62
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

167
167
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

107
107
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

124
124
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

83
83
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

569
569
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

47
47
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

289
289
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

30
30
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

103
103
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

41
41
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

96
96
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

84
84
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

61
61
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

516
516
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

125
125
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

76
76

Meer sportnieuws