Genk excelleert met drie nieuwe klasbakken

door
Genk excelleert met drie nieuwe klasbakken

Na vier overwinningen op rij bleef KRC Genk vrijdag op een gelijkspel steken tegen Standard. Maar bij de Limburgers zijn de vooruitzichten alvast positief en veelbelovend. Dat komt grotendeels door de gevonden succesformule op het centrale middenveld.


AANVALLEN 

Vrijdagavond maakten KRC Genk en Standard pure reclame voor het Belgische voetbal. De eindstand was een 2-2 gelijkspel maar beide ploegen maakten aanspraak op de overwinning. Genk en Standard speelden vrank en vrij, wat voor de (neutrale) voetballiefhebber leuk om volgen was. Maar Genk-coach John van den Brom zag dat wel anders. “Over en weer, over en weer”, verklaarde de Nederlander op zijn perspraatje na de wedstrijd. “Voor jullie is dat waarschijnlijk een heel leuke wedstrijd om te zien, maar voor trainers is het verschrikkelijk.”



Opvallend: de coaches John van den Brom en Mbaye Leye lieten Genk en Standard aanvallender spelen dan het normale spel van hun ploegen. Vrijdagavond werden er gezamenlijk maar liefst 31 doelpogingen genoteerd, waarvan er 17 vanuit Luikse kant werden gelanceerd en 14 door de Limburgers. Dit aantal doelpogingen is flink wat meer dan hun respectievelijk seizoensgemiddelde van 13 en 11 pogingen per wedstrijd. Die gecreëerde kansen waren bovendien ook dreigender dan gewoonlijk. Beide clubs haalden namelijk elk hogere waarden in de expected goals.

GENK EXCELLEERT 

De grote uitblinkers van deze attractieve wedstrijd waren ongetwijfeld Junya Ito en Joao Klauss. De Japanner lukte twee doelpunten voor KRC Genk, terwijl Joao Klauss beslissend was met één goal en één assist. Beide spelers waren alomtegenwoordig in de Luminus Arena en speelden zich aldus nadrukkelijk in de spotlights. Maar bij Genk excelleerden er nog meer spelers. Kristian Thorstvedt, Patrik Hrosovsky en Bryan Heynen – tot hij uitviel na een blessure – heersten namelijk tegen hun rechtstreekse tegenstanders op het centrale middenveld.



Samuel Bastien en Nicolas Raskin hadden het vrijdagavond duidelijk niet onder de markt tegenover deze drie sterke Genkenaren. Selim Amallah, die zich wat hoger op het centrale middenveld bevond, kon zijn gewoonlijk niveau toch enigszins aanhouden. Het trio aan Standard-middenvelders kreeg ook de hulp van centrale verdediger Merveille Bokadi, die vaak kwam doordekken op Kristian Thorstvedt. Bastien viel op door zijn anonimiteit in het spel, terwijl Raskin grossierde in het balverlies.

HEYNEN UITBLINKER BIJ UITSTEK 

Bryan Heynen toonde vrijdag aan waarom hij zo nadrukkelijk genoemd werd als potentiële vervanger van Axel Witsel bij de Rode Duivels. De 24-jarige was de grote recuperator van dienst, hij veroverde bijvoorbeeld meer ballen dan Samuel Bastien én Nicolas Raskin samen. Heynen speelde zich ook in de kijker door zijn voetballend vermogen, maar liefst 93 procent van zijn 30 verstuurde passes kwamen ook effectief aan bij een ploegmaat. Ook Heynen en Kristian Thorstvedt haalden tegen de Rouches een meer dan middelmatige passing-zuiverheid, dat in schril contrast stond tegenover het matige uitvoetballende Luikse trio Bastien-Raskin-Amallah.



SCHUIVEN MET OYEN 

KRC Genk won duidelijk de slag om het middenveld, en dat was niet alleen merkbaar bij de passing. Ook op het fysieke vlak acteerden Bryan Heynen, Patrik Hrosovsky en Kristian Thorstvedt een niveautje hoger dan Samuel Bastien, Nicolas Raskin en Selim Amallah. Voor Standard-coach Mbaye Leye zullen dit ongetwijfeld belangrijke lessen zijn om mee te pakken naar de bekerfinale. De Senegalees mocht zich ook gelukkig prijzen dat Heynen nog voor de rust het verliet met een blessure. 



De klasbak op het Genkse middenveld speelde een ijzersterke wedstrijd, en zonder blessure zou hij die positieve lijn ongetwijfeld doortrekken naar de tweede speelhelft. Heynen werd echter noodgedwongen vervangen door Luca Oyen, waardoor Thorstvedt een rijtje terugzakte tot naast Hrosovsky. De Noor speelde desondanks een puike wedstrijd, maar de jonge Oyen kon als dipste centrale middenvelder zijn stempel echter niet drukken. 

LEES OOK: Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

Is Genk 'the best of the rest'?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

77
77
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

77
77
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

128
128
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

212
212
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

204
204
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

65
65
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

455
455
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

55
55
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

134
134
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

441
441
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

141
141
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

230
230
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

162
162
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

164
164
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

365
365
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

512
512
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

125
125
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

688
688
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

332
332
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

220
220
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

343
343
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

284
284
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1075
1075
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

483
483
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

338
338

Meer sportnieuws