Genk excelleert met drie nieuwe klasbakken

1149
Genk excelleert met drie nieuwe klasbakken

Na vier overwinningen op rij bleef KRC Genk vrijdag op een gelijkspel steken tegen Standard. Maar bij de Limburgers zijn de vooruitzichten alvast positief en veelbelovend. Dat komt grotendeels door de gevonden succesformule op het centrale middenveld.


AANVALLEN 

Vrijdagavond maakten KRC Genk en Standard pure reclame voor het Belgische voetbal. De eindstand was een 2-2 gelijkspel maar beide ploegen maakten aanspraak op de overwinning. Genk en Standard speelden vrank en vrij, wat voor de (neutrale) voetballiefhebber leuk om volgen was. Maar Genk-coach John van den Brom zag dat wel anders. “Over en weer, over en weer”, verklaarde de Nederlander op zijn perspraatje na de wedstrijd. “Voor jullie is dat waarschijnlijk een heel leuke wedstrijd om te zien, maar voor trainers is het verschrikkelijk.”



Opvallend: de coaches John van den Brom en Mbaye Leye lieten Genk en Standard aanvallender spelen dan het normale spel van hun ploegen. Vrijdagavond werden er gezamenlijk maar liefst 31 doelpogingen genoteerd, waarvan er 17 vanuit Luikse kant werden gelanceerd en 14 door de Limburgers. Dit aantal doelpogingen is flink wat meer dan hun respectievelijk seizoensgemiddelde van 13 en 11 pogingen per wedstrijd. Die gecreëerde kansen waren bovendien ook dreigender dan gewoonlijk. Beide clubs haalden namelijk elk hogere waarden in de expected goals.

GENK EXCELLEERT 

De grote uitblinkers van deze attractieve wedstrijd waren ongetwijfeld Junya Ito en Joao Klauss. De Japanner lukte twee doelpunten voor KRC Genk, terwijl Joao Klauss beslissend was met één goal en één assist. Beide spelers waren alomtegenwoordig in de Luminus Arena en speelden zich aldus nadrukkelijk in de spotlights. Maar bij Genk excelleerden er nog meer spelers. Kristian Thorstvedt, Patrik Hrosovsky en Bryan Heynen – tot hij uitviel na een blessure – heersten namelijk tegen hun rechtstreekse tegenstanders op het centrale middenveld.



Samuel Bastien en Nicolas Raskin hadden het vrijdagavond duidelijk niet onder de markt tegenover deze drie sterke Genkenaren. Selim Amallah, die zich wat hoger op het centrale middenveld bevond, kon zijn gewoonlijk niveau toch enigszins aanhouden. Het trio aan Standard-middenvelders kreeg ook de hulp van centrale verdediger Merveille Bokadi, die vaak kwam doordekken op Kristian Thorstvedt. Bastien viel op door zijn anonimiteit in het spel, terwijl Raskin grossierde in het balverlies.

HEYNEN UITBLINKER BIJ UITSTEK 

Bryan Heynen toonde vrijdag aan waarom hij zo nadrukkelijk genoemd werd als potentiële vervanger van Axel Witsel bij de Rode Duivels. De 24-jarige was de grote recuperator van dienst, hij veroverde bijvoorbeeld meer ballen dan Samuel Bastien én Nicolas Raskin samen. Heynen speelde zich ook in de kijker door zijn voetballend vermogen, maar liefst 93 procent van zijn 30 verstuurde passes kwamen ook effectief aan bij een ploegmaat. Ook Heynen en Kristian Thorstvedt haalden tegen de Rouches een meer dan middelmatige passing-zuiverheid, dat in schril contrast stond tegenover het matige uitvoetballende Luikse trio Bastien-Raskin-Amallah.



SCHUIVEN MET OYEN 

KRC Genk won duidelijk de slag om het middenveld, en dat was niet alleen merkbaar bij de passing. Ook op het fysieke vlak acteerden Bryan Heynen, Patrik Hrosovsky en Kristian Thorstvedt een niveautje hoger dan Samuel Bastien, Nicolas Raskin en Selim Amallah. Voor Standard-coach Mbaye Leye zullen dit ongetwijfeld belangrijke lessen zijn om mee te pakken naar de bekerfinale. De Senegalees mocht zich ook gelukkig prijzen dat Heynen nog voor de rust het verliet met een blessure. 



De klasbak op het Genkse middenveld speelde een ijzersterke wedstrijd, en zonder blessure zou hij die positieve lijn ongetwijfeld doortrekken naar de tweede speelhelft. Heynen werd echter noodgedwongen vervangen door Luca Oyen, waardoor Thorstvedt een rijtje terugzakte tot naast Hrosovsky. De Noor speelde desondanks een puike wedstrijd, maar de jonge Oyen kon als dipste centrale middenvelder zijn stempel echter niet drukken. 

LEES OOK: Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

Is Genk 'the best of the rest'?

Meest recent

'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

2
2
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

318
318
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

237
237
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

150
150
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

129
129
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

492
492
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

293
293
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

237
237
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

67
67
AA Gent deelt heuglijk nieuws: goudhaantje tekent bij

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

102
102
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

602
602
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

91
91
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

535
535
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

177
177
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

983
983
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

92
92
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

89
89
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1169
1169
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

65
65
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

70
70
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

258
258
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

171
171
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

433
433
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

199
199
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

101
101

Meer sportnieuws