Genk excelleert met drie nieuwe klasbakken

door
Genk excelleert met drie nieuwe klasbakken

Na vier overwinningen op rij bleef KRC Genk vrijdag op een gelijkspel steken tegen Standard. Maar bij de Limburgers zijn de vooruitzichten alvast positief en veelbelovend. Dat komt grotendeels door de gevonden succesformule op het centrale middenveld.


AANVALLEN 

Vrijdagavond maakten KRC Genk en Standard pure reclame voor het Belgische voetbal. De eindstand was een 2-2 gelijkspel maar beide ploegen maakten aanspraak op de overwinning. Genk en Standard speelden vrank en vrij, wat voor de (neutrale) voetballiefhebber leuk om volgen was. Maar Genk-coach John van den Brom zag dat wel anders. “Over en weer, over en weer”, verklaarde de Nederlander op zijn perspraatje na de wedstrijd. “Voor jullie is dat waarschijnlijk een heel leuke wedstrijd om te zien, maar voor trainers is het verschrikkelijk.”



Opvallend: de coaches John van den Brom en Mbaye Leye lieten Genk en Standard aanvallender spelen dan het normale spel van hun ploegen. Vrijdagavond werden er gezamenlijk maar liefst 31 doelpogingen genoteerd, waarvan er 17 vanuit Luikse kant werden gelanceerd en 14 door de Limburgers. Dit aantal doelpogingen is flink wat meer dan hun respectievelijk seizoensgemiddelde van 13 en 11 pogingen per wedstrijd. Die gecreëerde kansen waren bovendien ook dreigender dan gewoonlijk. Beide clubs haalden namelijk elk hogere waarden in de expected goals.

GENK EXCELLEERT 

De grote uitblinkers van deze attractieve wedstrijd waren ongetwijfeld Junya Ito en Joao Klauss. De Japanner lukte twee doelpunten voor KRC Genk, terwijl Joao Klauss beslissend was met één goal en één assist. Beide spelers waren alomtegenwoordig in de Luminus Arena en speelden zich aldus nadrukkelijk in de spotlights. Maar bij Genk excelleerden er nog meer spelers. Kristian Thorstvedt, Patrik Hrosovsky en Bryan Heynen – tot hij uitviel na een blessure – heersten namelijk tegen hun rechtstreekse tegenstanders op het centrale middenveld.



Samuel Bastien en Nicolas Raskin hadden het vrijdagavond duidelijk niet onder de markt tegenover deze drie sterke Genkenaren. Selim Amallah, die zich wat hoger op het centrale middenveld bevond, kon zijn gewoonlijk niveau toch enigszins aanhouden. Het trio aan Standard-middenvelders kreeg ook de hulp van centrale verdediger Merveille Bokadi, die vaak kwam doordekken op Kristian Thorstvedt. Bastien viel op door zijn anonimiteit in het spel, terwijl Raskin grossierde in het balverlies.

HEYNEN UITBLINKER BIJ UITSTEK 

Bryan Heynen toonde vrijdag aan waarom hij zo nadrukkelijk genoemd werd als potentiële vervanger van Axel Witsel bij de Rode Duivels. De 24-jarige was de grote recuperator van dienst, hij veroverde bijvoorbeeld meer ballen dan Samuel Bastien én Nicolas Raskin samen. Heynen speelde zich ook in de kijker door zijn voetballend vermogen, maar liefst 93 procent van zijn 30 verstuurde passes kwamen ook effectief aan bij een ploegmaat. Ook Heynen en Kristian Thorstvedt haalden tegen de Rouches een meer dan middelmatige passing-zuiverheid, dat in schril contrast stond tegenover het matige uitvoetballende Luikse trio Bastien-Raskin-Amallah.



SCHUIVEN MET OYEN 

KRC Genk won duidelijk de slag om het middenveld, en dat was niet alleen merkbaar bij de passing. Ook op het fysieke vlak acteerden Bryan Heynen, Patrik Hrosovsky en Kristian Thorstvedt een niveautje hoger dan Samuel Bastien, Nicolas Raskin en Selim Amallah. Voor Standard-coach Mbaye Leye zullen dit ongetwijfeld belangrijke lessen zijn om mee te pakken naar de bekerfinale. De Senegalees mocht zich ook gelukkig prijzen dat Heynen nog voor de rust het verliet met een blessure. 



De klasbak op het Genkse middenveld speelde een ijzersterke wedstrijd, en zonder blessure zou hij die positieve lijn ongetwijfeld doortrekken naar de tweede speelhelft. Heynen werd echter noodgedwongen vervangen door Luca Oyen, waardoor Thorstvedt een rijtje terugzakte tot naast Hrosovsky. De Noor speelde desondanks een puike wedstrijd, maar de jonge Oyen kon als dipste centrale middenvelder zijn stempel echter niet drukken. 

LEES OOK: Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Is Genk 'the best of the rest'?

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

91
91
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

126
126
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

199
199
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

85
85
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

205
205
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

37
37
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

236
236
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

192
192
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

423
423
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

90
90
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

621
621
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1102
1102
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

392
392
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

316
316
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

331
331
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

479
479
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

497
497
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

226
226
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

436
436
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

236
236
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1006
1006
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

234
234
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

50
50

Meer sportnieuws