Waarom de financiële crisis een zegen is voor Anderlecht en Standard

573
Waarom de financiële crisis een zegen is voor Anderlecht en Standard

RSC Anderlecht en Standard hebben er de afgelopen jaren een potje van gemaakt. Twee grote clubs die na wanbeleid zichzelf financieel in de nesten werden. Toch is er ook positief nieuws: de jeugd.


Anderlecht heeft al vijftien jaar een goede doorstroming, maar de laatste jaren onder het bewind van Herman Van Holsbeeck waren woelig voor de jeugd. Heel wat talenten moesten wijken voor spelers die er via bepaalde makelaars kwamen. De laatste jaren krijgen een aantal spelers veel kansen. Dat begon onder Hein Vanhaezebrouck en Vincent Kompany gaat daarin nog verder.


Ook talenten à la Deschacht
Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers en Jérémy Doku leverden het afgelopen anderhalf jaar al 42 miljoen euro op en dat bedrag gaat nog oplopen. Door tal van verkeerde aankopen is Anderlecht financieel zwaar in de problemen gekomen, maar de jeugd brengt redding. Met Sambi Lokonga, Hannes Delcroix en Yari Verschaeren staan er nog altijd drie in de basis, Francis Amuzu klopt op de deur. Anouar Ait El Hadj, Marco Kana, Killian Sardella en Antoine Colassin kregen ook al kansen, maar kennen een dipje. Zij zullen wellicht nog kansen krijgen en op de achtergrond kloppen al een aantal spelers op de deur van de eerste ploeg.  

De jeugd toont dat zij zeker niet slechter zijn dan de vaak tweederangsbuitenlanders die werden gehaald. Niet elk talent is van het niveau van Doku, maar RSCA kan met zijn jeugd ook voor stabiliteit zorgen in de kern. Sommige jongens kunnen uitgroeien tot spelers die zoals pakweg Olivier Deschacht jarenlang een belangrijke rol kunnen spelen.


Montanier doet wat Preud'homme te weinig deed
Bij Standard was ‘the sky the limit’ toen Michel Preud’homme er nog de grote sportieve baas was. Vorig jaar werd meer dan 30 miljoen euro uitgegeven aan transfers, maar dure jongens als Obbi Oulare, Felipe Avenatti & co bewezen dat zij geen meerwaarde zijn. Philippe Montanier krijgt kritiek, maar geeft de eigen jeugd wél kansen. De Academie heeft aan talent geen gebrek, maar zij werden jarenlang onbegrijpelijk genegeerd.

Arnaud Bodart, Zinho Vanheusden, Nicolas Raskin en Michel-Angel Balikwisha bewijzen dat Belgische topclubs vaker in de eigen groententuin moeten kijken. Zij zijn zelfs de sterkhouders van het team. Met Damjan Pavlovic en Hugo Siquet kloppen er nog een aantal talenten op de deur.

Conclusie: Het valt te hopen dat ze in Brussel en Luik deze doorstroming aanhouden en niet weer de markt opgaan eens het financiële luik in orde is. Het is een fout die bij een aantal Belgische clubs al eerder werd gemaakt. In ‘Youth We Trust’ zou in een voetballand als België altijd de prioriteit moeten zijn.

CR

LEES OOK: Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Wie heeft de beste jeugd?

Meest recent

Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

0
0
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

10
10
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

84
84
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

18
18
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

29
29
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

296
296
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

37
37
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

170
170
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

19
19
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

465
465
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

228
228
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

719
719
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

214
214
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

817
817
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

762
762
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

447
447
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

282
282
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

155
155
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

500
500
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

206
206
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

102
102
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

34
34
UEFA bereidt groots strijdplan voor tegen Infantino

Na het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was er veel kritiek op Gianni Infantino. Vooral ...

128
128
Grote favoriet in Challenger Pro League: “Vol voor titel”

In de Challenger Pro League strijden de tweedeklassers voor een ticket naar de Jupiler Pro League. ...

177
177

Meer sportnieuws