Waarom de financiële crisis een zegen is voor Anderlecht en Standard

573
Waarom de financiële crisis een zegen is voor Anderlecht en Standard

RSC Anderlecht en Standard hebben er de afgelopen jaren een potje van gemaakt. Twee grote clubs die na wanbeleid zichzelf financieel in de nesten werden. Toch is er ook positief nieuws: de jeugd.


Anderlecht heeft al vijftien jaar een goede doorstroming, maar de laatste jaren onder het bewind van Herman Van Holsbeeck waren woelig voor de jeugd. Heel wat talenten moesten wijken voor spelers die er via bepaalde makelaars kwamen. De laatste jaren krijgen een aantal spelers veel kansen. Dat begon onder Hein Vanhaezebrouck en Vincent Kompany gaat daarin nog verder.


Ook talenten à la Deschacht
Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers en Jérémy Doku leverden het afgelopen anderhalf jaar al 42 miljoen euro op en dat bedrag gaat nog oplopen. Door tal van verkeerde aankopen is Anderlecht financieel zwaar in de problemen gekomen, maar de jeugd brengt redding. Met Sambi Lokonga, Hannes Delcroix en Yari Verschaeren staan er nog altijd drie in de basis, Francis Amuzu klopt op de deur. Anouar Ait El Hadj, Marco Kana, Killian Sardella en Antoine Colassin kregen ook al kansen, maar kennen een dipje. Zij zullen wellicht nog kansen krijgen en op de achtergrond kloppen al een aantal spelers op de deur van de eerste ploeg.  

De jeugd toont dat zij zeker niet slechter zijn dan de vaak tweederangsbuitenlanders die werden gehaald. Niet elk talent is van het niveau van Doku, maar RSCA kan met zijn jeugd ook voor stabiliteit zorgen in de kern. Sommige jongens kunnen uitgroeien tot spelers die zoals pakweg Olivier Deschacht jarenlang een belangrijke rol kunnen spelen.


Montanier doet wat Preud'homme te weinig deed
Bij Standard was ‘the sky the limit’ toen Michel Preud’homme er nog de grote sportieve baas was. Vorig jaar werd meer dan 30 miljoen euro uitgegeven aan transfers, maar dure jongens als Obbi Oulare, Felipe Avenatti & co bewezen dat zij geen meerwaarde zijn. Philippe Montanier krijgt kritiek, maar geeft de eigen jeugd wél kansen. De Academie heeft aan talent geen gebrek, maar zij werden jarenlang onbegrijpelijk genegeerd.

Arnaud Bodart, Zinho Vanheusden, Nicolas Raskin en Michel-Angel Balikwisha bewijzen dat Belgische topclubs vaker in de eigen groententuin moeten kijken. Zij zijn zelfs de sterkhouders van het team. Met Damjan Pavlovic en Hugo Siquet kloppen er nog een aantal talenten op de deur.

Conclusie: Het valt te hopen dat ze in Brussel en Luik deze doorstroming aanhouden en niet weer de markt opgaan eens het financiële luik in orde is. Het is een fout die bij een aantal Belgische clubs al eerder werd gemaakt. In ‘Youth We Trust’ zou in een voetballand als België altijd de prioriteit moeten zijn.

CR

LEES OOK: Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

🚀

Wie heeft de beste jeugd?

Meest recent

Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

16
16
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

108
108
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

214
214
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

99
99
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

45
45
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

119
119
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

425
425
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

544
544
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

561
561
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

672
672
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

747
747
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

426
426
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

85
85
‘Valse start Jesse Bisiwu: verdict bij Barça bekend’

Jesse Bisiwu maakte deze zomer de verrassende overstap van Club Brugge naar FC Barcelona. Nog voor ...

227
227
Charleroi stelt supertalent met geweldig filmpje voor

Sporting Charleroi heeft op de valreep nog een transfer afgerond. De Carolo’s zijn uitstekend ...

29
29
KV Kortrijk pakt uit met Anderlecht-talent

KV Kortrijk heeft op de slotdag van de zomermercato nog uitgepakt met een Anderlecht-talent. De ...

123
123
Anderlecht-fans komen plots met woest statement

RSC Anderlecht is behoorlijk aan het seizoen begonnen. Vooral de Europese kwalificatie voor de ...

494
494
José Mourinho slaat keihard terug op Vincent Kompany

José Mourinho is dit seizoen weer de hoofdtrainer van Real Madrid. De Portugese oefenmeester ...

419
419
Antwerp maakt nog last minute-vertrekker bekend

Royal Antwerp FC is bijna klaar op de zomermercato. Terwijl The Great Old nadrukkelijk in verband ...

164
164
‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

365
365
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

55
55
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

370
370
‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

KRC Genk wil op het slot van de zomermercato nog enkele deals afsluiten. Uitgaand wordt Robin ...

352
352
‘Enorme transferdomper: nog één Bertaccini-oplossing’

Adriano Bertaccini wil weg bij RSC Anderlecht en ook Paars-Wit wil de aanvaller lozen. Onder Vitor ...

470
470
'El Hadj blaast zélf transfer af ondanks akkoord Union'

Het slot van de zomermercato zit vol verrassingen. Ook bij Union SG is er een transfersoap van ...

256
256

Meer sportnieuws