Beerschot VA speelt op 2 augustus normaal gezien de 1B-finale tegen OH Leuven, de Antwerpenaren zullen er dan alles aan doen om het ticket voor de Jupiler Pro League te bemachtigen. Om dat doel te verwezenlijken werden de contracten van trainer Hernan Losada en een aantal van zijn assistenten alvast opengebroken. En de Argentijnse T1 krijgt nu nog een extra kracht ter beschikking.
Zo kondigde Beerschot donderdag de komst de van Bart Plasschaert aan, die op 't Kiel fulltime aan de slag gaat als video-analist. Hij komt over van Zulte Waregem waar hij de voorbije jaren actief was binnen het jeugddepartement. Het voorbije seizoen was Plasschaert bijvoorbeeld hoofdtrainer van de U18 en assistent-coach bij de beloften. "Ook bij die ploegen nam ik de video-analyse voor mij. Ik vind dit een heel boeiend aspect van het voetbal. En ook al was ik bij Zulte Waregem al voltijds aan de slag, dit is toch een mooie en uitdagende stap voor mij. Ik maak nu deel uit van de staf van een professionele en ambitieuze club", reageert hij op de webstek van zijn nieuwe werkgever.
Plasschaert gaat zich uiteraard bezig houden met het analyseren en het in beeld brengen van de tegenstanders. Maar zijn video-analyses zullen ook toegepast worden op de eigen ploeg. Zelfs tijdens de trainingen. "Nog de hele maand wordt zelfs elke training op beeld vastgelegd. Onze hoofdcoach wil een database en een videoarchief aanleggen van de trainingsoefeningen. Zowel voor de staf als voor de spelers kan dat bijzonder interessant en leerrijk materiaal opleveren. Want zoals Hernan Losada aangeeft, stelt video-analyse ons niet alleen in staat de tegenstander beter te analyseren, maar moet het ook onze eigen spelers beter maken, individueel en collectief."
👋 Say welcome to Bart Plasschaert, onze fulltime video analist!
— K. Beerschot V.A. (@kbeerschotva) June 18, 2020
🔄 Zulte Waregem ➡️ Beerschot 💜
-> https://t.co/7Gjl7OFhqm#welcomebart #weareready #unitedby13 pic.twitter.com/2x9yQrJXTe
Kobe K