3 op 10: kranten snoeihard voor 'probleemgeval' Duivels

1348 stemmen
3 op 10: kranten snoeihard voor 'probleemgeval' Duivels

Het is de Rode Duivels niet gelukt om ook hun tweede oefenmatch in aanloop naar het WK al winnend af te sluiten. In Chicago kwamen de troepen van Rudi Garcia niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Mexico. Daarbij zakten verschillende spelers door het ijs. 

De omstandigheden in het Soldier Field-stadium waren totaal anders dan die van afgelopen weekend in Atalanta tegen de VS (2-5-zege). Een pak later op de dag en vooral een pak kouder. Garcia stond zelfs met een dikke winterjas langs de lijn. Zijn ploeg gaf hem in de eerste helft bovendien weinig redenen om warm van te worden.

Zo hadden de Belgen het voor rust knap lastig met de gretige aanpak van de Mexicanen, de 1-0 was dik verdiend. De gelijkmaker bij de start van de tweede helft, getekend door Dodi Lukebakio, viel dan weer uit de lucht. Al konden de Duivels vervolgens wel de match weer in evenwicht brengen. Aanspraak maken op de zege zat er evenwel niet in.

LEES OOK: Degryse voorspelt eindstation van België op WK

Ondermaats Openda

In de omgegooide basisploeg vielen dan ook te veel jongens door de mand. Voor Maxim De Cuyper werd het een interland-periode om snel te vergeten. Het basisdebuut van Mika Godts was een deceptie. Axel Witsel zag af op het middenveld en Timothy Castagne kon het hoofd amper boven water houden tegen de Mexicaanse aanvalsgolven.

Maar vooral Loïs Openda stelde andermaal teleur. De bankzitter van Juventus heeft misschien niet het juiste profiel voor de beoogde speelwijze, maar zelfs wanneer hij ruimte kreeg kon hij nauwelijks dreigen. De commentaren op de websites van de ochtendkranten zijn dan ook scherp. "Telkens hij start, hetzelfde liedje: dat van de teleurstelling. Hij werd niet geholpen door het collectieve optreden van de Belgen, maar er zitten te veel mankementen in zijn spel", verklaart SudPresse zijn 3 op 10.

Op eiland voorin

Ook Het Laatste Nieuws deelt een buis uit (4/10). "Kon niet verbergen dat hij matchritme mist. Een slechte controle hier, een verloren duel daar. Openda, straks weer steevast op de bank bij Juventus, blijft een probleemgeval. Moet wel gezegd: hij werd te vaak aangespeeld via een lange bal. Niet zijn sterkte." Die laatste bedenking maakt men ook bij Het Nieuwsblad (4/10). "Knokte voor wat hij waard was, en da’s dezer dagen niet heel erg veel. Ook wel ondankbaar: stond vaak op een eiland", klinkt het. "Slechts tien balcontacten in de eerste helft en ondanks zijn snelheid bracht hij niets bij op de tegenaanval", besluit La Dernière Heure (4/10).

Openda verdient op dit moment géén WK-selectie ...

Meest recent

'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

217
217
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

273
273
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

226
226
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

100
100
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

70
70
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

47
47
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

156
156
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

72
72
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

54
54
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

333
333
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

180
180
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

208
208
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

407
407
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

107
107
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

241
241
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

77
77
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

421
421
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

194
194
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

182
182
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

76
76
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

314
314
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

306
306
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

106
106
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

357
357
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

1121
1121

Meer sportnieuws