Solidariteitsfonds: RSCA, Genk en KVM profiteren van (vooral) Club Brugge

1350
Solidariteitsfonds: RSCA, Genk en KVM profiteren van (vooral) Club Brugge

Vrijdag werd de stopzetting van de competitie officieel bekrachtigd, en dat kende zijn gevolgen. Club is kampioen, Waasland Beveren moet naar tweede. Maar er werd ook gestemd voor de veelbesproken solidariteitspremie.

Toeval of niet, de twee grootste aanhangers om dit voorstel erdoor te trekken, Anderlecht en Racing Genk, krijgen de grootste hap uit het budget. Dat samen met KV Mechelen. De Limburgers krijgen met hun 840 duizend euro zelfs nog iets meer dan de 700 duizend van Paars-Wit en Malinois. Zo schrijft Het Nieuwsblad dat Anderlecht en Genk nog volop in CL-voetbal geloofden en zich daarom financieel gecompenseerd wouden zien.

Daarna komen er een aantal teams met 340 duizend euro, 200 duizend euro en 100 duizend euro. Cercle Brugge en Waasland Beveren krijgen niets omdat ze hun spelers op technische werkloosheid zouden hebben staan. Diegene die het meeste moet betalen is uiteraard landskampioen Club Brugge, zij staan 10 procent van hun Champions League-budget af. 

Dat komt neer op 1 miljoen en 750 duizend euro. Bijna 2 miljoen euro dus. Een groot verschil met de 450 duizend euro van AA Gent (al kan dit bedrag nog verhogen mochten ook zij CL-voetbal halen), en de 260 duizend euro van Charleroi. Het Europese startgeld van Antwerp en Standard is momenteel nog niet bekend. Ook de Belgische voetbalbond schiet uit zijn zak. Zij steken 1 miljoen 250 duizend euro in de gezamenlijke pot.

Bevoordeelde teams:

KRC Genk: 840.000 euro
Anderlecht en KV Mechelen: 700.000 euro
Antwerp, Zulte Waregem, STVV, Eupen: 340.000 euro
Standard, Moeskroen, KV Kortrijk, KV Oostende: 200.000 euro
OHL, Beerschot, Westerlo, Union, Lommel: 100.000 euro
Cercle Brugge en Waasland Beveren: 0 euro

LEES OOK: Hommeles bij KVM: "Hij wordt ongetwijfeld op matje geroepen"

Een eerlijke verdeling?

Meest recent

Nog transfervuurwerk Antwerp? Compper spreekt klare taal

Royal Antwerp FC moet al enkele seizoenen de rem op de transferuitgaven houden. De financiële ...

72
72
Lukaku legt Fener-keuze uit en slaat meteen op tafel

Romelu Lukaku zal volgend seizoen te zien zijn in Turkije. Na een moeilijk einde bij Napoli koos Big ...

34
34
Leko vreest vertrek viertal: “Zo’n bedragen altijd moeilijk”

Club Brugge moet deze zomermercato nog vrezen. Verschillende sterkhouders worden in verband gebracht ...

189
189
Grootse plannen Manchester United met Tielemans onthuld

Youri Tielemans maakte na het WK de overstap van Aston Villa naar Manchester United. De aanvoerder ...

62
62
‘Ferme verrassing: Club-transfer in stroomversnelling’

Club Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Verschillende spelers kunnen nog vertrekken en ...

335
335
Entourage Lukaku snoeihard: “Terugkeer Anderlecht?”

Romelu Lukaku gaat aan de slag bij Fenerbahçe. De Rode Duivel wil ooit terugkeren bij RSC ...

405
405
Japanners drukken stempel bij Beerschot: nieuwe voorzitter

Bij Beerschot sloegen ze vorig seizoen een nieuwe weg in. Na jaren aanmodderen onder het beleid van ...

79
79
'Kogel is door de kerk: Ajax en PSG akkoord over Godts'

Ajax plaatste zich donderdagavond voor de play-offs van de Conference League ten koste van ...

173
173
'Club Brugge neemt verbazende transferbeslissing'

Bij Club Brugge hebben ze de laatste weken een serieus transferoffensief ingezet. Dat was nodig, ...

567
567
Nieuwe chouchou Anderlecht spreekt straffe ambitie uit

Anderlecht heeft donderdag een verlengstuk gebreid aan zijn goede seizoensbegin. Het legde in het ...

373
373
Lokeren pakt uit met verrassende transfer bij Cercle

Om 20u wordt ook het seizoen in de Challenger Pro League nog op gang getrapt. Lokeren is ...

52
52
'Lommel sluit miljoenendeal met zusterclub'

Lommel maakte vorig weekend zijn rentree op het hoogste niveau na meer dan 20 jaar afwezigheid. Dat ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest vertrek Seys én Tresoldi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

301
301
Antwerp pakt uit met nieuw shirt: Scheldeblauw concept

Royal Antwerp FC is goed aan de Jupiler Pro League begonnen. In eigen huis won The Great Old met 2-1 ...

117
117
Lukaku voorgesteld in Turkije: straffe taal én ambities

Romelu Lukaku laat Napoli achter zich voor Fenerbahçe. De toptransfer van de Rode Duivel werd ...

52
52
STVV wint transferstrijd: toptransfer is officieel

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en dit seizoen ...

113
113
Europees succes heeft gevolgen voor JPL-kalender

KAA Gent en RSC Anderlecht wisten zich te kwalificeren voor de volgende ronde van de Conference en ...

348
348
‘Wending Rodri: monstersom City direct naar vervanger'

Waar ligt de toekomst van Rodri? De beste speler van het afgelopen WK staat onder contract bij ...

141
141
Vreemde formule Challenger Pro League compleet afgemaakt

Het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur. Terwijl de Jupiler Pro League aan ...

266
266
'Arne Engels heeft straffe transfer helemaal beet'

De Schotse titelstrijd was de voorbije jaren ook een duel tussen twee Rode Duivels, want met Nicolas ...

92
92
'Rigaux ligt nu al onder vuur bij Feyenoord'

Deze zomer zette Dévy Rigaux een opmerkelijke stap. De Director of Football trok de deur van ...

381
381
Meijer doet boekje open over vertrek bij Club Brugge

Sampdoria vertolkte deze week een zeer opvallende rol op de Belgische transfermarkt. De Italiaanse ...

545
545
Straf verhaal bij AA Gent: "Jongensdroom die uitkomt"

Het Europese avontuur van AA Gent krijgt dit seizoen nog een vervolg. Het plaatste zich ...

74
74
Wéér uitstel: proces Anderlecht herbegint met nieuwe rechter

In 2017 kreeg Marc Coucke Anderlecht in handen na een bewogen overnameproces. Nadien vielen er ...

171
171
Scorende Lukebakio schenkt klare wijn over toekomst

Donderdagavond waren Anderlecht en AA Gent lang niet de enige Belgen die in actie kwamen op het ...

114
114

Meer sportnieuws