Solidariteitsfonds: RSCA, Genk en KVM profiteren van (vooral) Club Brugge

door
Solidariteitsfonds: RSCA, Genk en KVM profiteren van (vooral) Club Brugge

Vrijdag werd de stopzetting van de competitie officieel bekrachtigd, en dat kende zijn gevolgen. Club is kampioen, Waasland Beveren moet naar tweede. Maar er werd ook gestemd voor de veelbesproken solidariteitspremie.

Toeval of niet, de twee grootste aanhangers om dit voorstel erdoor te trekken, Anderlecht en Racing Genk, krijgen de grootste hap uit het budget. Dat samen met KV Mechelen. De Limburgers krijgen met hun 840 duizend euro zelfs nog iets meer dan de 700 duizend van Paars-Wit en Malinois. Zo schrijft Het Nieuwsblad dat Anderlecht en Genk nog volop in CL-voetbal geloofden en zich daarom financieel gecompenseerd wouden zien.

Daarna komen er een aantal teams met 340 duizend euro, 200 duizend euro en 100 duizend euro. Cercle Brugge en Waasland Beveren krijgen niets omdat ze hun spelers op technische werkloosheid zouden hebben staan. Diegene die het meeste moet betalen is uiteraard landskampioen Club Brugge, zij staan 10 procent van hun Champions League-budget af. 

Dat komt neer op 1 miljoen en 750 duizend euro. Bijna 2 miljoen euro dus. Een groot verschil met de 450 duizend euro van AA Gent (al kan dit bedrag nog verhogen mochten ook zij CL-voetbal halen), en de 260 duizend euro van Charleroi. Het Europese startgeld van Antwerp en Standard is momenteel nog niet bekend. Ook de Belgische voetbalbond schiet uit zijn zak. Zij steken 1 miljoen 250 duizend euro in de gezamenlijke pot.

Bevoordeelde teams:

KRC Genk: 840.000 euro
Anderlecht en KV Mechelen: 700.000 euro
Antwerp, Zulte Waregem, STVV, Eupen: 340.000 euro
Standard, Moeskroen, KV Kortrijk, KV Oostende: 200.000 euro
OHL, Beerschot, Westerlo, Union, Lommel: 100.000 euro
Cercle Brugge en Waasland Beveren: 0 euro

LEES OOK: Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

Een eerlijke verdeling?

Meest recent

Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

3
3
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

9
9
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

116
116
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

85
85
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

114
114
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

122
122
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

302
302
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

179
179
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

129
129
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

65
65
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

137
137
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

189
189
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

423
423
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

295
295
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

112
112
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

186
186
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

631
631
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

336
336
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

446
446
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

299
299
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

125
125
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

804
804
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

618
618
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

385
385
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

269
269

Meer sportnieuws