Solidariteitsfonds: RSCA, Genk en KVM profiteren van (vooral) Club Brugge

door
Solidariteitsfonds: RSCA, Genk en KVM profiteren van (vooral) Club Brugge

Vrijdag werd de stopzetting van de competitie officieel bekrachtigd, en dat kende zijn gevolgen. Club is kampioen, Waasland Beveren moet naar tweede. Maar er werd ook gestemd voor de veelbesproken solidariteitspremie.

Toeval of niet, de twee grootste aanhangers om dit voorstel erdoor te trekken, Anderlecht en Racing Genk, krijgen de grootste hap uit het budget. Dat samen met KV Mechelen. De Limburgers krijgen met hun 840 duizend euro zelfs nog iets meer dan de 700 duizend van Paars-Wit en Malinois. Zo schrijft Het Nieuwsblad dat Anderlecht en Genk nog volop in CL-voetbal geloofden en zich daarom financieel gecompenseerd wouden zien.

Daarna komen er een aantal teams met 340 duizend euro, 200 duizend euro en 100 duizend euro. Cercle Brugge en Waasland Beveren krijgen niets omdat ze hun spelers op technische werkloosheid zouden hebben staan. Diegene die het meeste moet betalen is uiteraard landskampioen Club Brugge, zij staan 10 procent van hun Champions League-budget af. 

Dat komt neer op 1 miljoen en 750 duizend euro. Bijna 2 miljoen euro dus. Een groot verschil met de 450 duizend euro van AA Gent (al kan dit bedrag nog verhogen mochten ook zij CL-voetbal halen), en de 260 duizend euro van Charleroi. Het Europese startgeld van Antwerp en Standard is momenteel nog niet bekend. Ook de Belgische voetbalbond schiet uit zijn zak. Zij steken 1 miljoen 250 duizend euro in de gezamenlijke pot.

Bevoordeelde teams:

KRC Genk: 840.000 euro
Anderlecht en KV Mechelen: 700.000 euro
Antwerp, Zulte Waregem, STVV, Eupen: 340.000 euro
Standard, Moeskroen, KV Kortrijk, KV Oostende: 200.000 euro
OHL, Beerschot, Westerlo, Union, Lommel: 100.000 euro
Cercle Brugge en Waasland Beveren: 0 euro

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

🚀

Een eerlijke verdeling?

Meest recent

Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

14
14
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

70
70
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

24
24
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

129
129
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

29
29
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

138
138
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

128
128
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

70
70
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

197
197
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

149
149
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

82
82
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

129
129
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

295
295
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

163
163
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

129
129
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

234
234
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

81
81
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

280
280
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

144
144
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

868
868
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

100
100
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

214
214
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

87
87
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

146
146
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

859
859

Meer sportnieuws