Sterke Rouches gooien strijd om zesde plek in Play-Off I weer helemaal open

door
Sterke Rouches gooien strijd om zesde plek in Play-Off I weer helemaal open

Na een prima eerste helft heeft Standard zijn plek in Play-Off I veilig gesteld. De Rouches voetbalden voor de rust al een dubbele voorsprong bij mekaar en hielden na de pauze relatief eenvoudig stand. Door deze nederlaag van Racing Genk ligt de strijd om een plek bij de eerste zes weer helemaal open.

Racing Genk deed eerder deze week een prima zaak met het gelijkspel op Antwerp. De Limburgers stonden zo virtueel vier punten voor hun eerste achtervolger (KV Mechelen) maar voelden wel opnieuw druk van Malinwa na hun zege gisteren tegen Anderlecht. Standard van zijn kant was quasi zeker van een plek bij de eerste zes en hoopte om de kloof met de concurrentie wat kleiner te maken. De thuisploeg begon ongewijzigd aan de partij, bij de bezoekers kregen Lestienne en Cop een basisplaats. Oulare was er niet bij door een schorsing.
Gretige Rouches slaan Racing Genk KO voor de rust
Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht in een aangename openingsfase, na dik vijf minuten spelen stelde Bongonda doelman Bodart een eerste keer op de proef, het sluitstuk van de Rouches pareerde gevat. De thuisploeg bleef gevaarlijk en Bodart moest een paar minuten later opnieuw alert zijn toen Laifis zich de bal liet afsnoepen door Ito, de bezoekende doelman dook goed in de voeten. Van bezoekende zijde zagen we voorlopig enkel een flauw schotje van Cop dat hoog over vloog. Op het halfuur viel er plots toch een doelpunt uit de lucht voor Standard toen Vanheusden na een hoekschop van dichtbij raak schoot: 0-1. Blauw-Wit zag nu even sterretjes en kwam niet veel verder dan een vrije trap, van notabene Onuachu, die hoog over vloog. Op slag van rust maakten de Rouches de opdracht voor Racing Genk nog wat zwaarder. Amallah stuurde Cop het straatje in en die stifte de 0-2 knap in doel. Bij de rust leek Standard op rozen te zitten.

Vanheusden bekroont een sterke match met de 0-1.
Racing Genk schiet te laat wakker
Ook na de rust waren de eerste kansen voor Racing Genk, Onuachu knikte de beste over de kooi van Bodart. Aan de overzijde pakte Didillon uit met een prachtige redding op een volley van Carcela en even later knikte Cop nipt naast. De wedstrijd ging nadien op slot en pas halfweg de tweede helft schoot Limbombe nog eens binnen het bereik van Bodart. De thuisploeg kreeg toch terug wat moed en had pech dat een prachtige kopbal van Onuachu nog uit de winkelhaak werd geranseld door Bodart. Op dik vijf minuten van het einde werd het toch nog spannend: Dewaest kreeg veel teveel ruimte in de zestien meter en kopte gemakkelijk raak: 1-2. Boljevic maakte het zaakje echter helemaal af door in de blessuretijd de 1-3 te maken op assist van Lestienne. Zo wordt zowel de degradatiestrijd als de strijd om het laatste plekje in Play-Off I razend interessant.
Scoreverloop:
0-1 (31') Vanheusden, 0-2 (42') Cop, 1-2 (84') Dewaest, 1-3 (90+2') Boljevic

LEES OOK: Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Wie zal het halen als zesde ploeg?

Meest recent

Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

80
80
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

17
17
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

38
38
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

313
313
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

34
34
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

280
280
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

154
154
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

254
254
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

210
210
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

344
344
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

354
354
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

291
291
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

228
228
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

106
106
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

173
173
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

247
247
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

132
132
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

1093
1093
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

84
84
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

37
37
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

101
101
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

540
540
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

135
135
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

44
44
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

457
457

Meer sportnieuws