Bornauw verlaat Anderlecht en tekent voor vijf jaar bij FC Köln

door
Bornauw verlaat Anderlecht en tekent voor vijf jaar bij FC Köln

Vincent Kompany voerde zondag opnieuw enkele frappante wijzigingen door binnen zijn wedstrijdselectie bij RSC Anderlecht. De speler-manager besloot nog meer te verjongen en koos voor een aantal tieners op de bank. Hierdoor moesten verschillende vaste waarden thuis of van op de tribune toekijken.


En bij die afwezigen niet enkel 'overbodige spelers', ook jonge spelers als Alexis Saelemaekers, Elias Cobbaut en Sebastiaan Bornauw ontbraken. Die laatste twee leken een signaal te krijgen na hun zwakke prestatie tegen KV Oostende, maar blijkbaar speelt er meer. Toch zeker wat Bornauw betreft. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat Paars-Wit momenteel aan het onderhandelen is over het vertrek van de belofte-international.

Het Duitse FC Köln zou immers concrete interesse vertonen en is bereid om ver te gaan voor de 20-jarige verdediger. Zo zou de club van Birger Verstraete diep in de buidel willen tasten, RSCA hoopt op 7 tot 8 miljoen euro. Voor Paars-Wit zou de verkoop alvast goed uitkomen. De club heeft geld nodig om zelf nieuwe transfers te doen, bovendien heersten er toch al twijfels over de (uitvoetballende) kwaliteiten van Bornauw.

UPDATE 06/08
FC Koln heeft de komst van Sebastiaan Bornauw officieel meegedeeld. De 20-jarige verdediger komt over van RSC Anderlecht en tekende voor vijf seizoenen in Duitsland.

"De Bundesliga is een zeer interessante competitie die ik uiteraard ook in België heb gevolgd. FC Köln is een zeer mooie traditieclub en de club heeft zeer enthousiaste fans en ik kijk er nu al naar uit om voor de club te spelen", aldus Bornauw.

LEES OOK: Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

Mooie transfer voor Bornauw?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

8
8
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

54
54
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

140
140
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

58
58
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

82
82
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

478
478
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

43
43
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

316
316
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

112
112
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

212
212
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

109
109
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

82
82
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

432
432
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

65
65
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

263
263
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

413
413
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

511
511
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

618
618
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

144
144
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

464
464
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

292
292
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

376
376
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

301
301
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

57
57
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

79
79

Meer sportnieuws