'Tottenham speelde met het leven van Vertonghen'

door
'Tottenham speelde met het leven van Vertonghen'

Ajax zette dinsdag een grote stap richting Champions League-finale en won met 0-1 op het veld van Tottenham. Een bijzonder knappe prestatie, maar achteraf ging het toch ook vooral over Jan Vertongen. De Rode Duivel had de strijd immers moeten staken na een akelige botsing met Toby Alderweireld.


Vertonghen werd daarbij geraakt aan de neus en het hoofd. Na wat oplapwerk naast de lijn besloot hij de wedstrijd te hervatten, maar al snel bleek dit niet meer mogelijk. Uiteindelijk kon de verdediger zelfs niet meer op eigen kracht naar de kleedkamer wandelen. De speler zelf beweerde achteraf dat alles in orde was, maar de nodige onderzoeken konden voorlopig voor geen uitsluitsel zorgen. In de komende dagen zal Vertonghen onder meer nog een neuroloog bezoeken.

In ieder geval zorgde het feit dat hij van de medische staf nog mocht hervatten, voor heel wat commotie in Engeland. Peter McCabe is CEO van de stichting Headway, die gespecialiseerd is in hersenbeschadiging. En hij schrok zich rot. "Het is gewoon niet acceptabel dat dit maar blijft gebeuren. Hoe vaak moet het nog voorkomen, en wat voor blessures moeten spelers oplopen, voordat er wél eens goed gehandeld wordt? Wij vinden dat de voetbalautoriteiten het niet serieus genoeg nemen", klonk het bij The Sun.

Volgens McCabe nam de medische staf een zeer groot risico met de gezondheid van Vertongen, in het slechtste geval kwam zelfs zijn leven op het spel te staan. "Er is een enorm risico op een serieuze beschadiging als hij een hersenschudding heeft gehad. Als het niet goed behandeld wordt komen te overlijden, of met levenslange beperkingen komen te leven. Ik hoop dat dit een wake-up call is geweest, en we dit niet nog vaker gaan zien."

TIJDELIJKE WISSEL
Omdat er zoveel op het spel stond, werd besloten het risico toch te nemen. Maar daar heeft McCabe een oplossing voor: een tijdelijke wissel bij dit soort situaties. "Als je een protocol opstelt voor het toestaan van een tijdelijke vervangende speler, hoeven de medici zich niet te haasten en kunnen ze de tijd nemen alvorens een fatsoenlijk oordeel te vellen."

LEES OOK: Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

In dergelijke situaties zou geen enkel risico genomen mogen worden ...

Meest recent

JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

15
15
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

25
25
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

20
20
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

70
70
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

118
118
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

315
315
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

232
232
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

223
223
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

182
182
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

161
161
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

137
137
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

88
88
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

272
272
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

436
436
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

175
175
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

213
213
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

294
294
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

476
476
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

278
278
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

93
93
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

896
896
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

248
248
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

278
278
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

246
246
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

113
113

Meer sportnieuws