TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club krijgt recordbod binnen, interessante optie Tielemans'

889 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club krijgt recordbod binnen, interessante optie Tielemans'

De wintermercato zit er weer bijna op, maar in de slotdagen van de transfermarkt mogen we nog heel veel beweging verwachten. Zowel in binnen- als buitenland azen verschillende clubs nog op versterking, terwijl anderen uitkijken naar plotse opportuniteiten. Daarom zal VoetbalNieuws dagelijks het belangrijkste transfernieuws tweemaal verzamelen in een TRANSFERUURTJE om 12u en 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge gaat het nog moeilijk krijgen om al zijn sterkhouders deze winter aan boord te houden. Volgens Het Laatste Nieuws zou er immers een officieel bod vanuit Engeland zijn binnengekomen op Wesley Moraes. De niet nader genoemde club zou de spits nog voor het sluiten van de mercato willen binnen halen en heeft daar maar liefst 20 miljoen euro voor over. Dat zou voor Blauw-Zwart een clubrecord betekenen, toch lijkt men niet geneigd om er op in te gaan.

Om fondsen te verzamelen voor het aantrekken van een nieuwe spits, wil RSC Anderlecht naar verluidt Ivan Santini alweer van de hand doen. De club zou daarvoor hopen op een lucratief aanbod uit China of het Midden-Oosten. Maar de Kroatische spits werkt tegen. Zo liet Santini verstaan dat hij enkel wil vertrekken voor een interessante sportieve uitdaging en al zeker niet naar een niet-Europese competitie.

AA Gent rondde vrijdag de komst van Roman Bezus af, maar de club volgde blijkbaar nog meer pistes in de vaderlandse competitie. Zo hebben de Buffalo's ook een bod uitgebracht op Fernando Canesin. Zijn club KV Oostende weigerde en sprak met de Braziliaan af dat hij minstens het seizoen afwerkt aan de kust. Volgens Het Nieuwsblad bestaat de kans wel dat Gent in de zomer weer komt aankloppen, wanneer Canesin zijn laatste contractjaar ingaat.

Nana Ampomah heeft volgens Het Laatste Nieuws laten weten dat hij deze winter nog wil vertrekken bij Waasland-Beveren. Aan interesse in de technischvaardige aanvaller alvast geen gebrek. Vanuit eigen land zouden Antwerp, AA Gent en zelfs leider KRC Genk aan zijn mouw trekken. Ook het Bulgaarse Ludogorets en Franse Amiens zouden belangstelling hebben in de 22-jarige Ghanees.

Charleroi zou op punt staan om de 18-jarige flankaanvaller Younes Delfi over te nemen van het Iraanse Esteghal. Zomeraanwinst Omid Noorafkan zou dan weer de omgekeerde beweging maken op huurbasis. Daarnaast zou een bod van anderhalf miljoen euro zijn uitgebracht op Ryota Morioka, maar dat vond zijn club Anderlecht voorlopig te weinig.

KRC Genk krijgt vroeger dan verwacht een uitgeleende speler terug. De Ivoriaan Pierre Zebli keert volgens verschillende media nu al terug naar de Luminus Arena, in plaats van na dit seizoen. De middenvelder vertrok afgelopen zomer naar het Italiaanse Ascoli, maar kon er niet doorbreken. Bovendien blijft hij last ondervinden aan een oogblessure.

Moeskroen testte vrijdag Nicaise Kudimbana en hij kreeg wel geteld één dag de tijd om zijn kunnen te tonen aan Bernd Storck & co. Onze redactie vernam uit goede bron echter dat de ervaren doelman al werd doorgestuurd. De tijd dringt immers om een nieuwe keeper aan te trekken en daarom neemt de club geen risico's.

BUITENLAND
Jordan Lukaku leek goed op weg naar Newcastle United, dat hem zou huren met een optie tot koop. De Rode Duivel kreeg van SS Lazio ook de toestemming om naar Engeland te reizen voor zijn medische proeven. Maar daar blijkt het fout te zijn gelopen. Newcastle maakte vrijdagavond immers bekend dat het afziet van de transfer en dat Lukaku is teruggekeerd naar Italië.

Youri Tielemans is net zoals de rest van zijn ploeg mee ten onder aan het gaan bij AS Monaco. Maar mogelijk krijgt hij nu een reddingsboei toegeworpen vanuit de Premier League. Zo meldt The Daily Mail dat Leicester City overweegt om de Rode Duivel binnen te halen. De Foxes zouden momenteel aan het overleggen zijn of Tielemans een investering van om en bij de 23 miljoen euro waard is.

De zomertransfer van Eden Hazard naar Real Madrid krijgt steeds meer vorm. Volgens Sport zou er zelfs al een akkoord zijn over de loonsvoorwaarden. Zo zou Hazard jaarlijks dertien miljoen euro opstrijken. Daar bovenop kan hij elk seizoen tot 3.5 miljoen euro aan bonussen verdienen. Op clubniveau is er wel nog lang geen sprake van een overeenkomst, Chelsea hoopt nog een aardige transfersom te vangen.

Yannick Carrasco wordt nu al een tijdje gelinkt aan AC Milan. De Rossoneri slaagden er voorlopig echter niet in om tot een doorbraak te komen, volgens Italiaanse media worden de komende 36 uur cruciaal in dit dossier. Ondertussen duiken er ook meer en meer kapers op. Volgens Sport Virgilio zou immers ook aartsrivaal Inter Milaan een oogje hebben laten vallen op de Rode Duivel.

LEES OOK: Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Club moet de 20 miljoen op Wesley accepteren ...

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

120
120
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

199
199
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

47
47
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

149
149
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

84
84
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

73
73
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

157
157
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

254
254
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

360
360
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

189
189
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

547
547
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

61
61
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

341
341
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

251
251
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

374
374
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

250
250
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

174
174
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

224
224
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

173
173
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

653
653
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

103
103
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

52
52
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

293
293
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

113
113

Meer sportnieuws