'Bayern staat paf: spectaculaire nieuwe job Kompany'

door
'Bayern staat paf: spectaculaire nieuwe job Kompany'

Bayern München greep afgelopen weekend voor het eerst dit seizoen naast de zege, maar dat neemt de weergaloze resultaten van de voorbije maanden niet weg. Vincent Kompany levert dan ook uitstekend werk af in de Allianz Arena. Toch wordt de Belgische trainer gelinkt aan een vertrek.

Dat Kompany een hoofdtrainer zou worden, stond tijdens zijn spelerscarrière al in de sterren geschreven. De eerste stappen zette hij na zijn terugkeer naar RSC Anderlecht. Eerst als speler/trainer, vervolgens als volwaardig hoofdcoach. Na wisselende successen werd de samenwerking in het voorjaar van 2022 stopgezet.

Vervolgens keerde Kompany terug naar Engeland en nam hij het roer over bij Burnley FC. Die ploeg leidde hij in zijn eerste seizoen op indrukwekkende wijze naar de titel in de Championship. Het jaar daarop degradeerde Burnley wel meteen uit de Premier League. Desondanks kreeg hij zijn kans bij een absolute grootmacht.

LEES OOK: Guardiola maakt mijlpaal compleet: Belg krijgt lof

Contractverlenging in München

Na een moeizame zoektocht naar een nieuwe T1, besloot Bayern München hem aan te werven. Dat bleek een goede zet. Vorig seizoen leidde Kompany Der Rekordmeister terug naar de landstitel. Dit seizoen staat er helemaal geen maat meer op zijn ploeg. Bayern speelde zaterdag gelijk tegen Union Berlin, voorts wist het al zijn wedstrijden tot dusver te winnen.

Bij de Duitse topclub is men dan ook erg tevreden over het werk van Kompany. Zo werd zijn contract onlangs nog verlengd tot medio 2029. Of hij die termijn ook volledig zal uitdoen, is echter maar de vraag. Kompany zou immers kans maken op zijn absolute droomjob. Eerder doken immers geruchten op dat ex-club Manchester City hem op de verlanglijst heeft gezet.

Opvolger eigen leermeester

Die berichtgeving wordt nu ook bevestigd bij het doorgaans betrouwbare The Times. Momenteel zit Kompany's leermeester Pep Guardiola nog stevig in het zadel bij City. Zijn contract loopt nog tot medio 2027. Het genoemde medium sluit echter niet uit dat hij na dit seizoen al vertrekt. Dan zou hij exact tien jaar aan het roer hebben gestaan in het Etihad Stadium. Eén van de voorwaarden voor zo'n vroegtijdig afscheid, is dat de club zicht zou hebben op een geschikte opvolger.

Daarvoor zouden al drie namen op de verlanglijst staan. Met daarbij dus ook Kompany. Die zou binnen de Engelse topclub alvast kunnen rekenen op een breed draagvlak. Maar zijn recente verlenging in München kan een serieus struikelblok vormen. Een overstap in 2027, als hij drie seizoenen Bayern achter de rug heeft, is in zijn geval realistischer. Guardiola zou zelf ook hoog oplopen met Roberto De Zerbi (Olympique Marseille), terwijl ook Andoni Iraola (AFC Bournemouth) geapprecieerd wordt binnen de club.

Kompany is de beste Belgische trainer van het moment ...

Meest recent

Zulte Waregem legt zeer straffe financiële cijfers voor

Na enkele moeilijke jaren gaat het Zulte Waregem weer voor de wind. De West-Vlamingen keerden dit ...

7
7
'Club zet zich schrap: grootmacht komt voor Ordoñez'

Afgelopen zomer slaagde Club Brugge er nog in om na een heuse soap Joel Ordoñez aan boord te ...

26
26
"Stop het nu!" Vandenbempt haalt hakbijl boven op televisie

Peter Vandenbempt kennen we vooral als de man die geweldig commentaar levert bij voetbalwedstrijden. ...

48
48
Swerts doet boekje open over situatie Bounida en Godts

Ajax kent een rotseizoen, maar met Rayane Bounida en Mika Godts spelen er wel twee jonge Belgen. De ...

36
36
Ronaldo richting journalist: "Je hebt te veel films gekeken"

Portugal neemt het op tegen Ierland. De match gaat door in Dublin en de Portugezen hopen zich daar ...

24
24
Wilmots krijgt gelijk: Standard ruikt ‘megadeal’

Standard doet het voorlopig zeker niet beter dan vorig seizoen. De Rouches hebben wel meer spelers ...

82
82
“Niet te geloven!” Ruben Van Gucht onthult duister verleden

Hij is sportanker, radiostem, documentairemaker én regelmatig het onderwerp van ...

26
26
Tijd dringt voor RSCA: drie hete dossiers voor januari

RSC Anderlecht moet dringend werk gaan maken van enkele contracten. Er werd veel kritiek op Jesper ...

170
170
Vanaken schokt de Rode Duivels met 'schaamteloze' actie

Zonder De Bruyne schuift één man schaamteloos naar voren: Hans Vanaken eist de regie ...

334
334
WK-selectie krijgt vorm: 17 Duivels vechten om 4 tickets

België gaat naar het WK 2026, dat is een zekerheid. Tegen Kazachstan en Liechtenstein gaat het ...

94
94
'DAZN neemt gigantisch belangrijke beslissing'

Woensdag stond er een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma. Daarbij moest er ...

327
327
Anderlecht ontdekt uitblinker: "Gratis transfer!"

We haalden onlangs aan dat Neerpede Anderlecht weer moet redden. Daarmee bedoelden we dat Paars-Wit ...

278
278
'AA Gent viert feest: absolute toptransfer in aantocht'

AA Gent haalt voorlopig minder punten dan een jaar geleden. Toen had het 22 punten na veertien ...

271
271
'Enorm grote transferwijziging op til bij Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde sinds januari héél veel nieuwe spelers. Vooral jonge gasten. Het ...

321
321
'Topcoach helemaal overtuigd: transferknaller Mika Godts'

Ajax is bezig aan een erg wisselvallig seizoen tot dusver. Gelukkig hebben de Amsterdammers met Mika ...

110
110
Anderlecht volledig vertrokken? Vanaezebrouck geeft antwoord

Een tweetal weken geleden flirtte RSC Anderlecht nog met de crisis, inmiddels is de hemel weer ...

301
301
'Doemscenario Kompany: clausule bezorgt Kane spektakeltransfer'

Het Bayern München van coach Vincent Kompany is bezig aan een waanzinnig seizoen en verloor nog ...

83
83
Gamechanger bij Genk: "Hij is een ongelooflijke meerwaarde"

KRC Genk legde een erg wisselvallig parcours af in het seizoen tot dusver. Maar de laatste weken ...

108
108
'Spanning loopt op: Pro League verstuurt DAZN harde boodschap'

Woensdag kwamen de vertegenwoordigers van de topclubs samen voor een Algemene Vergadering van de Pro ...

362
362
'Bayern staat paf: spectaculaire nieuwe job Kompany'

Bayern München greep afgelopen weekend voor het eerst dit seizoen naast de zege, maar dat neemt ...

1414
1414
Anderlecht bibbert: basispion maandenlang buiten strijd?

RSC Anderlecht heeft de interland-periode kunnen inzetten na twee overtuigende zeges. Die goede lijn ...

227
227
'Puzzelwerken Hayen: nieuwe naam in Brugse basisploeg'

Club Brugge staat na de interland-break opnieuw voor een loodzwaar wedstrijdschema tot aan de ...

551
551
OHL kansloos onderuit op Barça, ijskoude douche RSCA Women

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het seizoen in het clubvoetbal bij de ...

99
99
Kazachstan-België: verrassende aanvoerder bij Rode Duivels

De Rode Duivels willen zich aanstaande zaterdag verzekeren van hun deelnamebewijs aan de ...

765
765
'Wending in titelstrijd: nieuwe uitdager Club en Union'

RSC Anderlecht heeft de huidige interland-periode op een positieve manier kunnen inzetten. Het ...

438
438

Meer sportnieuws