Anderlecht ontdekt uitblinker: "Gratis transfer!"

595 stemmen
Anderlecht ontdekt uitblinker:

We haalden onlangs aan dat Neerpede Anderlecht weer moet redden. Daarmee bedoelden we dat Paars-Wit dit seizoen te weinig ervaring heeft, waardoor de jonge gasten al snel moeten groeien. Eén speler is toch wel dé verrassing bij de Brusselaars.

Nathan De Cat neemt Anderlecht al heel het seizoen bij de hand. Mario Stroeykens deed het voor zijn blessure ook al in Brussel, maar 2025 is voorlopig een moeilijk jaar voor ‘Super Mario’. Er is echter een andere speler die al heel het seizoen geweldig presteert.

LEES OOK: Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Verrassende Kana

Onder het vorige bewind kreeg Marco Kana een nieuw contract, maar doorbreken in Brussel lukte niet. Er was een uitleenbeurt aan KV Kortrijk, en vorig jaar zelfs een seizoen bij RSCA Futures. Er waren echter veel blessures en niemand had verwacht dat Kana nog ging doorbreken in het Lotto Park. Maar Kana greep zijn kans in de voorbereiding. De 22-jarige Neerpede-boy doet het voortreffelijk centraal achteraan.

"Hij is dit seizoen de meest stabiele verdediger bij Anderlecht. Hij werd ook al vergeleken met Vincent Kompany, maar dat kwam vooral omdat hij altijd een heel goed geformuleerde uitleg heeft. Hem vergelijken met Kompany, dat gaan we niet doen. Maar hij heeft duidelijk zijn plaats in deze ploeg”, zei Peter Vandenbempt aan DAZN. 

Weldra nieuw contract?

Franky Van der Elst was ook terecht lovend. “Hij is goed aan de bal, goed in de opbouw, maakt geen fouten in zijn verdedigend werk... Hij blijft zeer geconcentreerd en start altijd in de basis. Het is een soort van transfer; kan je wel zeggen. Een ‘gratis transfer’ dan nog wel. Een man van het huis. Dat is voor hem en het publiek ook heel mooi.”

Kana heeft een aflopend contract, maar RSCA praat met de makelaars van de speler. Het is toch de verwachting dat Kana een nieuw contract gaat ondertekenen één van de komende weken. Toch?

Had jij dit nog verwacht van Kana?

Meest recent

'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

51
51
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

204
204
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

72
72
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

195
195
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

318
318
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

278
278
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

145
145
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

82
82
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

332
332
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

211
211
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

233
233
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

416
416
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

173
173
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

126
126
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

435
435
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

144
144
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

161
161
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

545
545
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

856
856
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

91
91
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

228
228
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

277
277
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

60
60
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

657
657
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

133
133

Meer sportnieuws