WK-selectie krijgt vorm: 17 Duivels vechten om 4 tickets

door
WK-selectie krijgt vorm: 17 Duivels vechten om 4 tickets

België gaat naar het WK 2026, dat is een zekerheid. Tegen Kazachstan en Liechtenstein gaat het heus niet meer mislopen. We maakten al een balans omtrent de WK-selectie. Heel veel tickets zijn al gereserveerd, wie gaat last-minute alsnog mee naar de Verenigde Staten, Mexico en Canada?

De kans is groot dat er 26 Rode Duivels mee zullen mogen naar het WK. Het was de vorige edities ook al zo, en we denken niet dat daar verandering in gaat komen. We maken per linie een analyse.

LEES OOK: Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

22 Rode Duivels 'zeker'?

Doel: Thibaut Courtois, Matz Sels, Senne Lammens

Hierover valt eigenlijk weinig te betwisten. Dit trio aan keepers moeten zich geen zorgen maken. Zij zijn zeker van het WK. Mike Penders staat klaar om in geval van nood nog in te springen, maar Courtois, Sels en Lammens gaan zonder ongelukken mee naar het WK.

Verdediging: Maxim De Cuyper, Arthur Theate, Zeno Debast, Koni De Winter, Timothy Castagne, Brandon Mechele, Thomas Meunier 

Deze zeven verdedigers zijn ook zeker. Zij zijn er altijd bij, maar er moet wel nog minstens één speler aan worden toegevoegd. Kiest Garcia voor een linkerflankspeler of een extra centrale verdediger? Achteraan zijn het Diego Moreira, Nathan Ngoy, Joaquin Seys en eventueel alsnog Wout Faes, als hij in januari terug een niveau hoger zou gaan spelen, die daarvoor knokken. Het lijkt vooral tussen Moreira en Seys te gaan.

Van Lavia tot De Cat

Middenveld: Youri Tielemans, Kevin De Bruyne, Amadou Onana, Hans Vanaken, Nicolas Raskin

Vijf centrale middenvelders voor drie posities, waardoor er ook hier nog wel eentje bij kan komen. Bovenstaande vijf zijn zekerheden. Eén ticket ligt nog voor het grijpen. Op het middenveld zien we Roméo Lavia (als hij eindelijk eens fit blijft), Axel Witsel, Charles Vanhoutte, Arthur Vermeeren, wie weet Nathan De Cat, Orel Mangala (indien topfit) en Bryan Heynen daarvoor in aanmerking komen.

Aanval: Romelu Lukaku, Jérémy Doku, Leandro Trossard, Malick Fofana, Loïs Openda, Charles De Ketelaere, Alexis Saelemaekers

Zeven spelers die zeker zijn van een ticket. Zelfs Openda, ondanks zijn matig jaar maar er is vooraan geen weelde in het centrum. Hier kan de bondscoach nog wel wat kiezen. Met Dodi Lukebakio, Johan Bakayoko, Julien Duranville, Romeo Vermant en Michy Batshuayi om zich alsnog te tonen. Lucas Stassin kan ook in beeld komen als hij een transfer naar een betere competitie versiert. We verwachten dat iemand als Lukebakio meegaat, maar wie als derde centrumspits?

Conclusie: Garcia kan in principe al 22 tickets afprinten. Als er daadwerkelijk 26 spelers mee mogen gaan naar het WK, dan zijn er nog 4 tickets te verdelen. Ongeveer 17 spelers vechten voor hun kansen. Let the games begin.

Verwacht je een verrassing à la De Cat?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

38
38
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

27
27
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

26
26
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

27
27
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

437
437
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

225
225
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

104
104
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

360
360
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

127
127
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

207
207
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

178
178
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

137
137
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

93
93
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

107
107
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

305
305
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

86
86
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

150
150
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

151
151
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

515
515
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

376
376
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

524
524
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

460
460
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

393
393

Meer sportnieuws