Zulte Waregem legt zeer straffe financiële cijfers voor

494 stemmen
Zulte Waregem legt zeer straffe financiële cijfers voor

Na enkele moeilijke jaren gaat het Zulte Waregem weer voor de wind. De West-Vlamingen keerden dit seizoen terug op het hoogste niveau en doen het daar ook uitstekend, want na veertien speeldagen staan ze op een knappe achtste plaats in de Jupiler Pro League. En er is nog meer goed nieuws.

Ook op financieel vlak gaat het Essevee tegenwoordig voor de wind. Ze konden vorig seizoen een zeer knap resultaat voorleggen, ondanks dat ze toen nog in de Challenger Pro League uitkwamen. De cijfers ogen indrukwekkend.

Essevee doet 10 miljoen beter

Het Nieuwsblad weet dat het negatief resultaat op één jaar tijd teruggeschroefd werd van 10,2 miljoen naar 874.000 euro. Dat is toch een zeer opmerkelijke wending, zeker omdat ook de omzet tegelijk steeg van 12,5 miljoen naar 18,4 miljoen euro.

Volgens CEO Michiel Beeuwsaert is die straffe ommekeer vooral te danken aan een efficiënter personeels- en transferbeleid. Zo wist Essevee vorig seizoen Matheus Machado voor 2,6 miljoen euro te verkopen aan het Saudische Al-Fateh, terwijl het de Braziliaan zelf slechts 600.000 opgehaald had in Bulgarije.

Zelfbedruipend worden

Toch willen ze bij Zulte Waregem nog beter doen. Beeuwsaert, de zoon van hoofdaandeelhouder Tony, geeft aan waar de volgende uitdagingen van de club liggen. "We willen zelfbedruipend worden", klinkt het.

"We zijn een club in Belgische handen, met zeer betrokken aandeelhouders. Zij blijven ons sowieso ondersteunen, maar het is de bedoeling om niet langer naar hen te kijken om de cijfers te doen kloppen. Wij willen doorgroeien en Zulte Waregem op de kaart zetten, en dat op een duurzame manier", besluit Beeuwsaert.

🚀

Zal Essevee snel zelfbedruipend worden?

Meest recent

KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

10
10
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

11
11
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

93
93
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

51
51
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

64
64
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

53
53
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

33
33
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

139
139
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

50
50
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

236
236
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

102
102
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

213
213
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

32
32
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

294
294
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

181
181
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

914
914
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1178
1178
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

402
402
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

193
193
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

261
261
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

210
210
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

62
62
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

168
168
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

95
95

Meer sportnieuws