'Doemscenario Kompany: clausule bezorgt Kane spektakeltransfer'

137
'Doemscenario Kompany: clausule bezorgt Kane spektakeltransfer'

Het Bayern München van coach Vincent Kompany is bezig aan een waanzinnig seizoen en verloor nog geen enkele keer. Dat heeft het onder meer aan de doelpuntenproductie van Harry Kane te danken. Maar Kompany zou zijn speerpunt komende zomer wel eens kunnen verliezen.

Kane lag zowat zijn hele voetbalcarrière onder contract bij Tottenham Hotspur. Daar versierde hij heel wat individuele onderscheidingen en groeide de spits uit tot een absoluut clubboegbeeld.Maar in teamverband bleven trofeeën steevast uit. Kane leek wel vervloekt. En dus besloot hij het over een andere boeg te gooien.

Zo verhuisde de Engelsman in de zomer van 2023 naar Bayern München. Dat bleek uiteindelijk een goede zet. Sinds zijn overstap werd hij twee keer topschutter in de Bundesliga en veroverde hij vorig seizoen de landstitel. Inmiddels staat de Duitse supercup eveneens op zijn palmares. Missie geslaagd dus.

LEES OOK: 'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Clausule in zomer 2026

De honger van Kane is echter nog niet gestild. Dat blijkt onder meer uit zijn fenomenale doelpuntenproductie. Zo zit hij ondertussen al aan 23 (!) goals in 17 wedstrijden op clubniveau. Bayern zou dan ook de intentie hebben om zijn huidige contract, dat loopt tot medio 2027, te verlengen. Al speelt daar nog een ander element een rol in.

Het Engelse The Guardian en het Spaanse SPORT beweren namelijk dat er in zijn huidige overeenkomst een clausule staat. Hierdoor zou hij Bayern in de zomer van 2026 kunnen verlaten voor een vaste som van zo'n 60 miljoen euro. Een stevige som voor een speler die dan alweer 33 jaar oud is. Een peulschil gezien zijn straffe statistieken.

FC Barcelona neemt contact op

Bayern zou zo'n exit-scenario uiteraard willen voorkomen. Maar dan kunnen ze best niet te lang talmen met zijn contract open te breken. Andere clubs zijn inmiddels al in de dans gesprongen. FC Barcelona, dat in Kane een opvolger van Robert Lewandowski ziet, deed alvast navraag bij zaakwaarnemers. Ook vanuit Saudi-Arabië heerst interesse. En als een eventueel vertrek straks echt aan de orde is, zullen ongetwijfeld ook Engelse toppers in de dans springen.

Kane is momenteel de beste diepe spits ter wereld ...

Meest recent

Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

2
2
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

12
12
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

8
8
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

57
57
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

31
31
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

23
23
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

41
41
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

172
172
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

90
90
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

31
31
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

181
181
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

29
29
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

92
92
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

600
600
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

423
423
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

121
121
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

84
84
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

230
230
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

540
540
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

88
88
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

202
202
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

63
63
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

217
217
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

101
101
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

231
231

Meer sportnieuws