Onverwachte uithaal Hayen: "Geen recht van spreken"

door
Onverwachte uithaal Hayen:

Club Brugge werkte tot dusver een behoorlijk goed seizoen af, maar liet ook al de nodige steken vallen. Vooral als er geroteerd moet worden is het kwaliteitsverlies al snel merkbaar. Coach Nicky Hayen is dan ook scherp voor zijn invallers.

Blauw-Zwart vatte het seizoen met de ambitie om zo lang mogelijk op meerdere fronten mee te strijden. Dat lukt tot dusver behoorlijk goed. De Bruggelingen plaatsten zich via de voorrondes voor de League Phase van de Champions League en namen daarin een behoorlijke start met 3 op 6.

In eigen land staat de vicekampioen dan weer op de tweede plaats in het Jupiler Pro League-klassement. Het telt drie punten achterstand op leider Union SG en heeft vier punten meer dan de eerste achtervolgers. Op zich dus niets mis mee. Maar Blauw-Zwart had er nog veel beter kunnen voorstaan.

LEES OOK: 'Hayen laat Club-speler links liggen: exit dreigt na 105 matchen'

Invallers krijgen veeg uit de pan

Zo liet Club in de competitie al enkele steken vallen. In de topmatchen staat de Belgische vicekampioen er doorgaans wel. Maar tegen 'kleinere' ploegen als respectievelijke La Louvière, KV Mechelen en KVC Westerlo verspeelde het kostbare punten. Niet toevallig matchen waarin geroteerd werd vlak voor of na een topduel.

Hayen is voorlopig dan ook niet bepaald tevreden over een groot deel van wisselspelers. "Over mijn bankzitters kan ik kort zijn: als zij mogen starten in een zogezegd kleine match, dan verwacht ik dat ze net extra gemotiveerd zijn", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Sommigen vinden dat ze ook de topmatchen verdienen, maar als ze zich niet kunnen opladen voor de andere, dan hebben ze wat mij betreft geen recht van spreken."

Professionaliteit gevraagd

De coach verwacht dan ook meer professionaliteit en wijst daarvoor naar zijn eigen houding toen hij zelf nog profvoetballer was. Anderzijds beseft hij ook dat hij niet iedereen over dezelfde kam mag scheren. "Ik was als voetballer altijd op-en-top professioneel, zelfs als ik niet speelde. Ik keek altijd naar mezelf en nooit naar een ander", klinkt het. "Maar misschien mag ik mezelf niet te veel vergelijken met anderen. Niet iedereen zit zo in elkaar, dat besef ik nu."

In de breedte heeft Club een minder sterke selectie dan vorig seizoen ...

Meest recent

'Domper voor Duivels: sterkhouder out voor november'

De Rode Duivels moeten in november nog de laatste loodjes leggen om kwalificatie voor het WK over de ...

8
8
Charleroi-RSCA: Hasi kiest voor deze elf namen

RSC Anderlecht staat voor een cruciaal duel tegen Sporting Charleroi. Winnen is broodnodig, anders ...

52
52
Wils steeds meer onder druk: wat zegt de coach?

Royal Antwerp FC staat onder zware druk. Zondag ontvangen ze Club Brugge en dat is altijd een zeer ...

22
22
'Zirkzee verlaat Man Utd: zes clubs in de running'

Joshua Zirkzee gaat Manchester United in de wintermercato wellicht verlaten. Trainer Ruben Amorim is ...

21
21
Club Brugge op hete kolen: vertraging in stadiondossier

Club Brugge heeft weinig tijd om te bekomen van de pandoering tegen Bayern München, want binnen ...

419
419
'Overmars versus Bayat: Wils out, De Mil in bij Antwerp?'

Mehdi Bayat liet hem niet naar Union vertrekken, maar dat Rik De Mil vroeg of laat Charleroi zal ...

204
204
Napoli in shock: De Bruyne zet heel Italië plots op zijn kop

Italië kookt en Kevin De Bruyne krijgt zware kritiek, maar is dat wel terecht? De Italiaanse ...

226
226
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg AA Gent

Na de blamage tegen Zulte Waregem moet AA Gent in eigen huis de rug zien te rechten tegen Standard. ...

120
120
Hasi hakt knopen door: dubbele comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht trapt vrijdag de twaalfde speeldag op gang op het veld van Charleroi. Na een magere ...

175
175
Wils baalt: blessuregolf Antwerp eist volgend slachtoffer

Na een schamele twee op 18 is het vijf voor 12 bij Antwerp, waar uitgerekend nu aartsrivaal Club ...

230
230
'Buitenkans voor Club Brugge: topaanwinst in januari?'

Club Brugge hoopt de zware nederlaag tegen Bayern München zondag door te spoelen met een zege ...

271
271
Radja Nainggolan op heterdaad betrapt: "Waarom niet?"

Voormalig Rode Duivel Radja Nainggolan dook deze week op in het populaire VIER-programma De Slimste ...

122
122
Anderlecht maakt 'nieuwe' directeur Neerpede bekend

Ruim een week geleden maakte RSC Anderlecht de comeback van Michael Verschueren en Kenneth ...

180
180
Westerlo in zak en as na harde boycot KRC Genk

Westerlo en KRC Genk bekampen elkaar begin volgende maand, maar er zijn maar een beperkt aantal ...

261
261
Pijnlijke onthulling Van Himst: “Zij profiteerden van mij”

Paul Van Himst is een legende van RSC Anderlecht en het Belgische voetbal. De voormalige aanvaller ...

141
141
Clasico ontploft: Yamal snoert Courtois de mond

Komende speeldag staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. Alle ogen in ...

219
219
De Mil alsnog naar Belgische top? “Of van Bommel…”

Rik De Mil stond op korte tijd dicht bij twee nieuwe uitdagingen. In de zomer trok Royal Antwerp FC ...

206
206
Baro verbaast iedereen met straffe ambities KAA Gent

KAA Gent is aan de weg naar de top van het Belgische voetbal aan het timmeren onder Ivan Leko. De ...

378
378
Van Crombrugge slaat snoeihard terug op kritiek

KRC Genk speelde 0-0 gelijk tegen Real Betis in de Europa League. Voor doelman Hendrik Van ...

160
160
'Twist compleet in trainersdossier OHL'

OH Leuven moet zaterdag op bezoek bij KV Mechelen. Dat zal de voorlaatste in principe nog steeds ...

172
172
'2 maand na exit op Neerpede: Nederlandse toppers in de rij'

Enkele dagen geleden kroonde Marokko zich op zeer fraaie wijze tot wereldkampioen bij de U20, door ...

156
156
Union verbaast compleet en plukt pion weg bij Club Brugge

Het zijn voor Union zeer woelige weken geweest. Tijdens de interlandbreak werd het geconfronteerd ...

311
311
Club met neus op feiten gedrukt: "In België gaat dat nog..."

Het is voor de Belgische clubs alweer geen goede Europese week geworden. Genk wist donderdag wel ...

241
241
'Vierdubbele transferdomper in januari voor Anderlecht'

Anderlecht beleefde een zeer drukke transferzomer, maar uiteindelijk slaagde het er niet in om alle ...

354
354
Leko corrigeert pikante uitspraak: "Dat deed pijn"

AA Gent gaat zaterdag tegen Standard op zoek naar eerherstel na de pandoering van vorige week op ...

88
88

Meer sportnieuws