Nieuwe Kompany-onthullingen: zó reageren Kane en Neuer

1615
Nieuwe Kompany-onthullingen: zó reageren Kane en Neuer

Vincent Kompany is bezig aan een fenomenaal seizoen met Bayern München. Daar werd hij deze week voor beloond met een contractverlenging tot medio 2029. Dat deed het bestuur naar verluidt onder druk van een andere club, maar volgens Harry Kane en Manuel Neuer was het absoluut de juiste keuze.

Hoewel hij slechts enkele weken eerder met Burnley FC uit de Premier League was gedegradeerd, kreeg Kompany in de zomer van 2024 plots zijn kans als hoofdtrainer bij één van de grootste clubs ter wereld. Deels omdat Bayern naast een pak andere kandidaten had gegrepen. Maar de voormalige Rode Duivel voldeed ook aan de profielschets die men had opgemaakt.

LEES OOK: 'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Weergaloze seizoensstart

En de keuze voor Kompany pakte tot dusver goed uit. In zijn eerste seizoen was het heroveren van de macht in de Bundesliga het grote doel. Daar slaagde de Belgische coach met verve in. Zijn ploeg legde zonder grote problemen beslag op de landstitel. In de huidige jaargang werd de lat nog wat hoger gelegd. Maar dat blijkt allerminst een probleem.

Zo staat er momenteel geen maat op Bayern. In de Bundesliga staat het met een spectaculaire 21 op 21 aan de leiding, in de DFB Pokal liet de Duitse topclub zich evenmin op een foutje betrappen. En in de Champions League staat men mee aan de leiding met 9 op 9, nadat woensdag ook Club Brugge probleemloos over de knie werd gelegd.

Angst voor City, géén afkoopclausule

Een perfect rapport dus, een verlenging van de overeenkomst is dan ook vrij logisch. Al speelden nog andere zaken een rol. Volgens TZ, een bekende krant uit München, vreesde men in de Allianz Arena wel degelijk voor een kapingspoging van Manchester City. Daar loopt Pep Guardiola in de zomer van 2027 uit contract en men had angst dat de Engelse grootmacht vervolgens zou trachten om Kompany weg te plukken als opvolger.

Met de contractverlenging is die dreiging voorlopig weer van de baan. Tegenover Sky Sports onthulde sportief directeur Christoph Freund dat er ook bewust geen afkoopclausule in de overeenkomst werd opgenomen. Het is namelijk de bedoeling om zo lang mogelijk met mekaar door te gaan. "Dat is onze en zijn intentie, een afkoopclausule is dan niet op zijn plaats", aldus Freund, die ook benadrukt dat Champions League-winst geen uitgesproken eis is.

Zwaargewichten uit kleedkamer tevreden

In ieder geval wordt ook binnen de spelersgroep positief gereageerd op de verlenging van Kompany. Enkele zwaargewichten uit de kleedkamer spraken zich ook openlijk uit na de zege tegen Club Brugge. "Volgens mij is dit een logische stap. Hij levert uitstekend werk met deze ploeg. Het is ook leuk om in zijn team te spelen", klonk het bij Neuer. "Kompany is een groot onderdeel van deze club en één van de sleutelfactoren waarom ik hier zo graag ben. Zijn verlenging is uitstekend nieuws. Vinnie is heel belangrijk en het is goed om te weten dat hij nu zo'n lang contract heeft", vulde Kane aan.

🚀

Kompany hoort nu al tot de Europese top als trainer ...

Meest recent

Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

4
4
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

8
8
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

47
47
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

53
53
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

20
20
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

118
118
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

26
26
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

82
82
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

552
552
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

376
376
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

103
103
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

78
78
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

217
217
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

505
505
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

86
86
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

197
197
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

61
61
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

210
210
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

100
100
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

225
225
“Burgess? Ik ben niet meteen de grootste fan"

Union SG heeft het achteraan knap lastig sinds Christian Burgess vertrok. De nul houden is plots een ...

73
73
'Lommel SK stunt met transfer bij Ajax'

Lommel SK opende het seizoen met een gelijkspel tegen STVV en dat was dus een zeer goed begin. De ...

79
79
Jonckheere telt af: "De man die we zochten"

KV Kortrijk speelde vorige week verdienstelijk, maar verloor kansloos van Club Brugge. De Kerels ...

232
232
Boskamp over ‘megatransfer': "Natte droom van elke RSCA-fan"

Romelu Lukaku is officieel een speler van Fenerbahçe. Johan Boskamp hoopt dat de 33-jarige ...

413
413
Patro Eisden casht én broedt op plannetje

Patro Eisden verkocht Leandro Rousseau aan La Louvière. Een zeer goede transfer voor beide ...

38
38

Meer sportnieuws