Geen Jupiler Pro League op TV? DAZN heeft groot nieuws

door
Geen Jupiler Pro League op TV? DAZN heeft groot nieuws

Nog een weekje en de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League schiet uit de startblokken. Maar al zeker de eerste speeldag zal niet worden uitgezonden op de reguliere televisie. Rechtenhouder 'DAZN' benadrukt echter dat dit nog níét definitief is.

De start van het komende seizoen betekent tevens het begin van de nieuwe mediacyclus. De Pro League vond eind vorig jaar immers een akkoord met 'DAZN'. Dat had de rechten al in handen na de overname van 'Eleven Sports'. Nu betaalde het internationale sportplatform zo'n 84 miljoen euro om die rechten met nog eens vijf jaar te verlengen.

Het Britse sportplatform zal de wedstrijden aanbieden via de eigen app. Maar de bedoeling was ook om, net zoals in de vorige cyclus, de eigen kanalen aan te bieden via de traditionele (betaal)zenders van de telecomoperatoren. De onderhandelingen met Telenet, Proximus, VOO/Orange en TV Vlaanderen verliepen echter bijzonder moeizaam.

LEES OOK: Supporters luiden alarmbel: verzet na uitblijven TV-akkoord

Onderhandelingen níét volledig van de baan

In die mate zelfs dat 'DAZN' besloot om de stekker uit de gesprekken te trekken. Bijgevolg zal minstens de eerste speeldag enkel en alleen op de app te zien zijn. En dat zorgde inmiddels voor heel wat onvrede bij de supporters. Maar de voetbalfan die niet wil overschakelen of geen nieuw abonnement wil/kan nemen, hoeft nog niet te wanhopen.

Zo laat Jan Mosselmans, COO van 'DAZN' in België, weten dat de onderhandelingen niet definitief van de baan zijn. "We gaan nu uit van speeldag één. Zoals reeds veelvuldig gezegd staan we nog steeds open voor onderhandelingen met de telecomoperatoren, maar na maanden onderhandelen zonder veel vooruitgang, was het nodig om duidelijkheid te scheppen voor de fans over waar het Belgische voetbal te zien zal zijn. Dat hebben we gedaan, niet meer, niet minder", klonk het bij Het Nieuwsblad.

Groot scherm bij clubs mogelijk

Daarnaast komt 'DAZN' ook met een geste naar de clubs. Zo krijgen de ploegen de toestemming om hun uitwedstrijden tijdens de eerste speeldag uit te zenden op groot scherm in of rond het stadion. Iets wat onder meer KRC Genk van plan is voor de clash met Club Brugge. "Wat DAZN betreft, is er voor speeldag 1 geen enkel probleem. Wat ons betreft mogen alle ploegen die hun eerste match op verplaatsing spelen een scherm opstellen. Wij zien dat ook als service voor de voetbalfans. Zeker voor fans die nog niet vertrouwd zijn met de app en moeilijker toegang krijgen. We kunnen bij die schermen ook info verstrekken hoe mensen access kunnen krijgen tot de app en hoe ze die moeten gebruiken", aldus Mosselsmans.

🔥 Populair bij onze lezers

‘Reactie Cristiano Jr. op Lamine Yamal verrast internet’
‘Reactie Cristiano Jr. op Lamine Yamal verrast internet’

Verwacht u dat het alsnog tot een akkoord komt met Telenet en co?

Meest recent

Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

19
19
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

84
84
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

360
360
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

74
74
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

343
343
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

71
71
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

44
44
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

219
219
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1517
1517
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

129
129
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

85
85
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

170
170
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

462
462
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1033
1033
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

691
691
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

269
269
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1121
1121
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

414
414
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

423
423
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

498
498
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

119
119
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

153
153
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

111
111
Hayen vreest Supercup-ramp, Union zonder smaakmaker

Zondag staan Club Brugge en Union SG tegenover elkaar namens de Belgische Supercup. De landskampioen ...

584
584
Man United betaalt 82 miljoen: nieuwe aanvaller is binnen

Manchester United kende een desastreus seizoen. The Mancunians moesten nét geen degradatie ...

224
224

Meer sportnieuws