Foket-bommetje ontploft bij Anderlecht

1929
Foket-bommetje ontploft bij Anderlecht

Thomas Foket belandt steeds dieper in de problemen bij Anderlecht. Waar hij vorig seizoen nog als een belangrijke zomertransfer werd binnengehaald, zit hij nu zonder toekomst bij de club. Zijn teleurstellende prestaties, een fors salaris en sportieve keuzes van coach Besnik Hasi zorgen ervoor dat Foket naar de RSCA Futures is verwezen. Een scherpe klap voor de speler én de club, die maar wat graag van zijn contract af wil. Wat ging er mis en wat betekent dit voor zijn toekomst?

LEES OOK: Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

Duidelijk waarom Reims hem gratis liet vertrekken

Besnik Hasi maakt harde keuzes bij Anderlecht en liet na de terugkeer van de zomerstage in Nederland meteen drie spelers teleurgesteld achter. Majeed Ashimeru, Alexis Flips én Thomas Foket werden teruggezet naar de RSCA Futures en trainen niet langer mee met de A-kern.

Hasi plant niet om hen in te zetten bij de eerste ploeg dit seizoen. Verrassend is dat niet, maar Foket werd opvallend snel afgeschreven. Sportieve redenen zijn duidelijk: hij stelde herhaaldelijk zwaar teleur in het paars-witte shirt.

Volgens Het Nieuwsblad verklaart dit waarom Stade Reims de tienvoudige Rode Duivel vorig seizoen gratis naar Brussel liet vertrekken. En Le Soir wijst op het zware gewicht van zijn contract op de clubfinanciën.

Foket wil niet vertrekken

Thomas Foket werd vorig seizoen al afgeschreven door Besnik Hasi. De coach maakte ondubbelzinnig duidelijk dat hij Foket niet ziet als optie voor de eerste ploeg. Zijn entourage wijst het gebrek aan speeltijd aan als verklaring voor zijn mindere niveau.

Toch is het opvallend dat Foket, onder Brian Riemer, David Hubert én Hasi, nooit echt zijn stempel kon drukken. Dat wijst op een dieperliggend probleem dan alleen ritme.

Tijdens de zomerstage in Nederland kreeg Foket nog een tweede kans om zich te tonen, iets wat hij bij Stade Reims niet kon doen. Maar hij greep die kans niet, terwijl de jonge Basile Vroninks indruk maakte met meer variatie en dynamiek.

Volgens La Dernière Heure is Anderlecht bereid Foket zelfs gratis te laten vertrekken, om zo van zijn salaris en tweejarig contract af te raken. Toch wil de ex-Rode Duivel zelf helemaal niet vertrekken.

Inmiddels gedegradeerd naar de RSCA Futures, zal hij ook daar geen wedstrijden spelen als oudere speler. Anderlecht vindt hem te duur voor die rol, terwijl Foket ambitieuzer is dan de Challenger Pro League. Maar wie wil zijn laatste twee contractjaren afkopen?

Geen toeval: andere JPL-topclubs wilden Foket niet

Thomas Foket was vorig seizoen de eerste grote zomertransfer van Anderlecht. Jesper Fredberg slaagde erin hem zonder transfersom binnen te halen. Hoewel de club geen vergoeding betaalde, drukt zijn salaris zwaar door op het loonhuis, aldus La Libre.

Met zijn interessante profiel – 29 jaar oud, met tonnen ervaring en als ex-Rode Duivel – stond Foket ook op de radar van andere topclubs in de Jupiler Pro League. Maar de cijfers van zijn laatste seizoen bij Reims deden die clubs koud laten.

De Foket van 2024 was niet meer de Foket die in 2015 clubs als Valencia, Zenit Sint-Petersburg en Lyon in de Champions League versloeg, of in 2017 Tottenham in de Europa League. Zijn fysieke mogelijkheden namen fors af.

“Dat verklaarde waarom Reims hem gratis liet gaan, terwijl zijn contract nog een jaar liep,” schreef La Dernière Heure. Zijn prestaties bij Anderlecht bevestigden deze vrees: Foket mist de versnelling en de uithouding om zijn rechterflank af te dekken – zijn grote troef in Gent onder Hein Vanhaezebrouck. “De Brusselse Foket lijkt niet langer op de Gentse versie van 2015,” stelde Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, vast.

Kan Foket nog mee op het hoogste niveau?

Meest recent

Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

5
5
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

44
44
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

99
99
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

74
74
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

822
822
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

57
57
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

26
26
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

189
189
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

51
51
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

59
59
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

23
23
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

45
45
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

42
42
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

80
80
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

158
158
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

309
309
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

268
268
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

267
267
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

53
53
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

107
107
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

124
124
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

372
372
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

255
255

Meer sportnieuws