Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

2650 stemmen
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt voet bij stuk. Gaat de Zwitserse smaakmaker deze zomer wél vertrekken, of blijft hij toch aan de kust? Wat speelt er achter de schermen?

LEES OOK: 'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

De Zwitser die Luzern liet schrikken

Ardon Jashari stond twee jaar geleden onder contract bij FC Luzern. De Zwitserse middenvelder wilde toen zijn club snel verlaten en had zijn zinnen gezet op een transfer naar FC Basel. Maar Jashari en zijn entourage pakten dat niet zo slim aan.

Remo Meyer, sportief directeur van FC Luzern, weigerde de speler te verkopen omdat Jashari de club nooit had ingelicht over zijn transferplannen. Die aanpak viel helemaal niet in goede aarde bij FC Luzern.

Naast het gebrek aan transparantie stookte Jashari zelf het vuur nog aan met enkele veelbesproken uitspraken in de Luzerner Zeitung: “Ik eis dat de bestuurders onderhandelen met FC Basel. Als FC Luzern het geld krijgt dat ik waard ben, moet ik verkocht worden.”

Meyer hield echter voet bij stuk en nam Jashari zelfs de aanvoerdersband af. “Er komt geen verkoop,” verklaarde de sportief directeur. Hij wilde zijn beste spelers niet zomaar aan een concurrent in de Zwitserse competitie laten gaan.

Nu opnieuw transfersoap: Jashari wil naar AC Milan

Vorig jaar verliet Ardon Jashari FC Luzern voor Club Brugge, en deze zomer zit hij opnieuw midden in een heuse transfersoap. Hij wil koste wat kost naar AC Milan vertrekken en vond al eerder een persoonlijk akkoord met de Italianen. Maar zij voldoen voorlopig niet aan de vraagprijs van 40 miljoen euro van Club Brugge.

“Bij Club Brugge wandel je niet zomaar naar buiten. We gaan ervan uit dat hij blijft,” zei Club Brugge-CEO Bob Madou aan Het Laatste Nieuws. Jashari probeert zelf druk te zetten op de onderhandelingen. Zo trok hij niet mee op zomerstage naar het Verenigd Koninkrijk en stuurde hij zijn kat naar de fandag — uiteraard met toestemming van de club. “Mentaal niet klaar,” klonk het toen.

En donderdag verscheen Jashari ook niet op de ploegfoto in het Belfius Basecamp. “Een statement,” aldus Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws.

Individuele training, maar geen doorbraak in zicht

Ardon Jashari traint individueel in het basecamp in Westkapelle en sluit voorlopig niet aan bij de groep. Hij wacht op een doorbraak in de onderhandelingen tussen Club Brugge, dat minstens 40 miljoen euro wil, en AC Milan, dat niet hoger dan 32,5 miljoen plus 5 miljoen aan bonussen biedt.

Club Brugge wil Jashari enkel verkopen als de gevraagde prijs op tafel komt. Anders rekent Blauw-Zwart gewoon op hem voor het komende seizoen. In dat geval rijst de vraag hoe Jashari in vorm zal raken, want hij heeft nog geen enkele volwaardige training met de groep afgewerkt tijdens de voorbereiding. De Zwitser kampt met een grote achterstand en hield zijn conditie individueel op peil, in de hoop op een doorbraak van zijn transfer.

Binnen drie weken start Club Brugge aan de voorrondes van de Champions League. Vandaag is het zeer onzeker of Jashari daarin nog in actie zal kunnen komen.

Wie moet plooien?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

13
13
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

23
23
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

48
48
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

32
32
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

12
12
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

33
33
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

60
60
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

217
217
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

51
51
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

26
26
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

45
45
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

345
345
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

37
37
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

166
166
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

112
112
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

620
620
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

131
131
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

112
112
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

429
429
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

25
25
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

652
652
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

486
486
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

71
71
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

415
415
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

501
501

Meer sportnieuws