De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en bondscoach Rudi Garcia én vooral een weg die de financiële problemen moet oplossen. Er worden dan ook ferme besparingen doorgevoerd en verschillende pionnen werden al ontslagen.
Het Nieuwsblad laat weten dat KBVB die lijn doortrekt en de ontslagronde verderzet. De Belgische Voetbalbond heeft wéér twee pionnen bij het grof huisvuil gezet: Woordvoerster Marie Verbeke en transfers & registrations manager Eric Gesquiere mochten hun biezen pakken.
LEES OOK: Red Flames eervol uit EK na waanzinnige slotfase
Genadeloze ontslagenDe KBVB is genadeloos. Eerder werden al verschillende jeugdtrainers en scouts de laan uitgestuurd nadat er ook enkele jeugdelftallen werden geschrapt. Deze keer was het de beurt aan Verbeke en Gesquiere. Verbeke is ex-Anderlecht en was sinds mei 2023 aan de slag bij de KBVB. Opvallend detail: ze was onlangs nog aanwezig met de Red Flames op het EK.
David Steegen en Pierre Cornez pakken het takenpakket van Verbeke over. Ook Gesquiere is ontslagen. Hij stond al sinds 2014 onder contract bij de KBVB, maar kreeg nu te horen dat de samenwerking zal worden stopgezet. De besparingen moeten ervoor zorgen dat de financiële situatie achter de schermen er weer rooskleuriger uit zal zien.
Al veel namen weggestuurd
Eerder gingen al namen zoals head of talent Kevin Vermeulen, persverantwoordelijke Stefan Van Loock (vervroegd pensioen), marketing- en communicatiedirecteur Manu Leroy, HR-directeur Sylvie Marissal en head of business development Bart Cobbaert weg. Ook Domenico Tedesco en zijn hele staf werden weggestuurd. Oudgediende Ives Serneels werd eveneens bij de Red Flames ontslagen.