Geen Jupiler Pro League op TV? DAZN heeft groot nieuws

door
Geen Jupiler Pro League op TV? DAZN heeft groot nieuws

Nog een weekje en de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League schiet uit de startblokken. Maar al zeker de eerste speeldag zal niet worden uitgezonden op de reguliere televisie. Rechtenhouder 'DAZN' benadrukt echter dat dit nog níét definitief is.

De start van het komende seizoen betekent tevens het begin van de nieuwe mediacyclus. De Pro League vond eind vorig jaar immers een akkoord met 'DAZN'. Dat had de rechten al in handen na de overname van 'Eleven Sports'. Nu betaalde het internationale sportplatform zo'n 84 miljoen euro om die rechten met nog eens vijf jaar te verlengen.

Het Britse sportplatform zal de wedstrijden aanbieden via de eigen app. Maar de bedoeling was ook om, net zoals in de vorige cyclus, de eigen kanalen aan te bieden via de traditionele (betaal)zenders van de telecomoperatoren. De onderhandelingen met Telenet, Proximus, VOO/Orange en TV Vlaanderen verliepen echter bijzonder moeizaam.

LEES OOK: DAZN lanceert ultiem offensief: Olga Leyers tot Arno the Kid

Onderhandelingen níét volledig van de baan

In die mate zelfs dat 'DAZN' besloot om de stekker uit de gesprekken te trekken. Bijgevolg zal minstens de eerste speeldag enkel en alleen op de app te zien zijn. En dat zorgde inmiddels voor heel wat onvrede bij de supporters. Maar de voetbalfan die niet wil overschakelen of geen nieuw abonnement wil/kan nemen, hoeft nog niet te wanhopen.

Zo laat Jan Mosselmans, COO van 'DAZN' in België, weten dat de onderhandelingen niet definitief van de baan zijn. "We gaan nu uit van speeldag één. Zoals reeds veelvuldig gezegd staan we nog steeds open voor onderhandelingen met de telecomoperatoren, maar na maanden onderhandelen zonder veel vooruitgang, was het nodig om duidelijkheid te scheppen voor de fans over waar het Belgische voetbal te zien zal zijn. Dat hebben we gedaan, niet meer, niet minder", klonk het bij Het Nieuwsblad.

Groot scherm bij clubs mogelijk

Daarnaast komt 'DAZN' ook met een geste naar de clubs. Zo krijgen de ploegen de toestemming om hun uitwedstrijden tijdens de eerste speeldag uit te zenden op groot scherm in of rond het stadion. Iets wat onder meer KRC Genk van plan is voor de clash met Club Brugge. "Wat DAZN betreft, is er voor speeldag 1 geen enkel probleem. Wat ons betreft mogen alle ploegen die hun eerste match op verplaatsing spelen een scherm opstellen. Wij zien dat ook als service voor de voetbalfans. Zeker voor fans die nog niet vertrouwd zijn met de app en moeilijker toegang krijgen. We kunnen bij die schermen ook info verstrekken hoe mensen access kunnen krijgen tot de app en hoe ze die moeten gebruiken", aldus Mosselsmans.

Verwacht u dat het alsnog tot een akkoord komt met Telenet en co?

Meest recent

'Winterbom in de maak: Fofana mag koffers pakken'

Heel wat Rode Duivels versierden deze zomer fraaie transfers, maar sommigen bleven tegen alle ...

6
6
Losada terug aan de slag bij Belgische club?

De eerste trainers beginnen al te sneuvelen in België. Mircea Rednic werd al ontslagen, ...

54
54
Onverwachte gevolgen: DAZN zorgt voor catastrofe

Wie de Belgische wedstrijden op televisie wil volgen, wacht op de beslissing van DAZN, dat nog ...

540
540
Stijn Stijnen ontploft na schorsing: "Ruggengraatloos!"

De Disciplinaire Raad voor het Profvoetbal heeft Stijn Stijnen vier weken schorsing opgelegd. De ...

95
95
'STVV grijpt alsnog naast enorme megatransfer'

Bij STVV vulden ze de kassa al enorm deze zomer. De Kanaries leken op weg om een financieel ...

102
102
'Fredberg levert Anderlecht nog mooi cadeau op'

Jesper Fredberg werd door Wouter Vandenhaute op straat gezet. De Deen leverde nochtans geen onaardig ...

321
321
Nieuwe smaakmaker KRC Genk: "Smaakt naar meer"

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers wonnen afgelopen weekend met 3-2 van ...

165
165
Superster genaaid: Anderlecht speelt vuil spel

Mihajlo Cvetkovic, hét Servisch toptalent dat Manchester City kon kiezen, belandde bij ...

1122
1122
Waar op tv kan je naar Liechtenstein-België kijken?

Het eerste luik van het seizoen in het clubvoetbal zit er alweer op, in de komende dagen zijn de ...

441
441
Dit opvallend viertal moet Rode Duivels redden

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Liechtenstein. Enkele dagen later volgt Kazachstan. Dat mag ...

121
121
Albert slaat alarm: dit is het grote Anderlecht-probleem

RSC Anderlecht is slecht begonnen aan het seizoen. Sommigen halen aan dat het tegen Union SG best ...

207
207
"De grootste miskoop in de geschiedenis van Club Brugge"

Club Brugge haalde Carlos Forbs in huis. Daar waren veel twijfels over, ook de geluiden die wij ...

1188
1188
‘Paniek bij Anderlecht: drie transferdossiers lopen fout’

Olivier Renard heeft nog heel veel werk de komende dagen. Voorlopig is de zomermercato allerminst ...

480
480
'Basisploeg Duivels: zorgt Garcia voor deze verrassingen?'

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Liechtenstein. Dat moet een zeer vlotte zege opleveren, ...

176
176
Schok bij Rode Duivels? 'Nieuw wit konijn op komst'

De Rode Duivels nemen het tijdens de komende dagen op tegen Liechtenstein en Kazachstan. In principe ...

592
592
'Transferbommetje Mitrovic: jaarsalaris van 10 miljoen'

In de grote Europese voetballanden zit de zomerse transferperiode er alweer op, maar in ...

223
223
Oud-scheids doet boekje open: Anderlecht dubbel genekt op Union?

De (bestuurlijke) crisis bij RSC Anderlecht is sinds afgelopen weekend compleet. De nederlaag op het ...

546
546
Garcia dropt eerste naam uit basisploeg Rode Duivels

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026. In principe mag ...

189
189
'Transferbelofte gemaakt: volgende superdeal Club Brugge'

Hoewel de Belgische clubs nog enkele dagen transfers kunnen doen, lijkt de zomermercato bij Club ...

1871
1871
'Enorme plannen Barça: twee wereldtoppers in 2026

Ondanks de ongeziene transferdrukte in de rest van Europa, ging het sluiten van de zomermercato ...

251
251
Populaire tv-ster wijst Johan Derksen keihard de deur

Bij Vandaag Inside gebeurt nooit iets zonder vuurwerk, maar deze keer liep het anders dan Derksen ...

123
123
'Coucke onder grote druk: één uitweg in Anderlecht-malaise'

De tegenvallende start van het seizoen en aanhoudende supportersprotesten, zijn niet zonder gevolgen ...

1029
1029
Verbazing na keuze Garcia: "Verwachtte hém als kapitein"

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalficatiecampagne voor het WK 2026. Daags voor de ...

260
260
'Onthuld: met dit plan wil Anderlecht Dolberg doen vergeten'

RSC Anderlecht heeft dan toch afscheid genomen van Kasper Dolberg, die voor zo'n 10 miljoen euro ...

1909
1909
Batshuayi ontketent rel: vonken vliegen eraf

Geen Romelu Lukaku, geen plan. En dus kiest Rudi Garcia maar voor Michy Batshuayi. Maar waarom geen ...

606
606

Meer sportnieuws