Of het lang zal duren valt te betwijfelen, maar momenteel is het Zulte Waregem dat aan de leiding staat in de Jupiler Pro League. Essevee bevestigde zaterdagnamiddag zijn sterke start. Zo werd SK Beveren met zware 4-0-cijfers huiswaarts gestuurd.
De West-Vlamingen hadden op de openingsspeeldag voor een mooie stunt gezorgd door last-minute nog een zege uit de brand te slepen tegen KRC Genk. Een week later werd een knap punt behaald op het veld van vicekampioen Union SG. Aan vertrouwen dus geen gebrek voor de komst van Beveren.
En Zulte Waregem wist de goede lijn ook doortrekken. Na een openingsfase in evenwicht, was het Thomas Claes die de score op fraaie wijze kon openen. Nog voor rust wist Istvan Atrok die voorsprong te verdubbelen. En na de pauze maakte diezelfde Atrok er ook 3-0 van.
LEES OOK: Zulte Waregem haalt hakbijl boven: Beveren krijgt pandoering
Colpaert in de wolkenUiteindelijk zette Anosike Ementa de 4-0-eindstand op het bord. Al had de score eigenlijk nog hoger moeten oplopen. De VAR keurde nog een doelpunt af en Essevee liet verschillende grote kansen liggen. Maar met een 4-0-zege en een voorlopige leidersplaats kon de namiddag niet meer stuk aan de Gaverbeek.
Steve Colpaert, die de geschorste hoofdcoach Michael Beale verving, was dan ook tevreden. "Het was een perfecte match van onze jongens vandaag", klonk het bij Sporza. "We hebben nu een uitstekende start gemaakt, en zullen dan proberen door te trekken in de komende matchen."
Dodelijk efficiënt
Ondanks de ruime cijfers duurde het wel eventjes alvorens Zulte Waregem op toerental kwam. "Vooral defensief moesten we vandaag goed staan, want tegen Anderlecht waren zij heel goed aan de bal. Dat deden we goed, alleen moesten we er aanvallend wat inkomen vandaag. Bij de eerste echte kans scoren we dan, dus efficiëntie hebben we wel laten zien in de eerste helft.
Kobe K