Club Brugge houdt adem in: plottwist in stadionsoap

311 stemmen
Club Brugge houdt adem in: plottwist in stadionsoap

Na een ellenlange strijd kan Club Brugge eindelijk aan de bouw van een nieuwe voetbaltempel beginnen. Het zoveelste beroep van een paar omwonenden tegen de plannen van Blauw-Zwart werd zopas namelijk verworpen, waardoor het licht nu definitief op groen staat. Of blijkt het laatste woord in de stadionsoap dan toch nog niet gezegd?

Op de locatie van het huidige Jan Breydelstadion, dat dringend aan vervanging toe is, hoopt de landskampioen om vanaf het seizoen 2028/29 zijn intrek te kunnen nemen in een gloednieuwe thuishaven die plaats moet bieden aan ruim 40.000 toeschouwers. Nu de juridische procedures achter de rug zijn, is het dan ook de bedoeling om de werken zo snel mogelijk aan te vatten. Al zit er toch nog altijd een addertje onder het gras voor Bart Verhaeghe en co.

LEES OOK: 'Club Brugge breekt record: akkoord met Arsenal'

Buurt protesteert

Dat de Raad voor Vergunningsbetwistingen de bezwaren van hun tegenstanders naar de prullenmand verwees, betekent tenslotte niet dat de kous nu onherroepelijk af is voor de ontevreden buurtbewoners. Zij blijken niet van plan om zich zomaar neer te leggen bij het verdict en kondigen meteen opnieuw acties aan. Dat bevestigt hun spreekbuis Toon Van Moerbeke nog eens in Het Nieuwsblad. "Dit is een totaal onlogische beslissing", klinkt het onder meer.

"Iedereen met nog maar een greintje gezond verstand ziet toch zo dat zo'n groot stadion niet past in deze woonomgeving? Het is een regelrechte schande. Dinsdag zit ik samen met mijn advocaat om het volledige vonnis te doornemen en te bekijken welke stappen we zullen ondernemen. Als Club Brugge nu al wil beginnen bouwen, dan doet het dat met het risico dat ze het stadion weer zullen moeten afbreken. Ik zal mij blijven verzetten tot de laatste snik."

Rampscenario Club

Ook aan Sporza laat Van Moerbeke, die insinueert dat er sprake is van druk uit politieke hoek, weten sowieso verder te zullen procederen tot alle mogelijkheden zijn uitgeput. Zijn laatste optie is dan om het arrest aan te vechten via een cassatieberoep bij de Raad van State, dat weliswaar niet opschortend werkt. Club-advocaat Jan-Pieter Defoort geeft dan ook aan dat Club geen rekening houdt met een plottwist. En dus geen reden meer ziet om te wachten.

"Nu de rechter zegt dat de vergunning wettig is, kan men met gemoedsrust beginnen te bouwen", luidt het. In cassatie kan de Raad van State zich enkel buigen over eventuele procedurefouten en verkeerde toepassingen van de wet. In het slechtste geval kan die procedure wel lang aanslepen en is Club opnieuw vertrokken voor een langere periode. "Ik hoop dat de strijd nu gestreden is", besluit Defoort. Al denkt Van Moerbeke daar dus toch anders over.

Denkt u dat Verhaeghe op zijn beide oren mag slapen?

Meest recent

'Anderlecht slikt bittere pil: transferplan in duigen'

Zowel op inkomend als uitgaand gebied komt er stilaan beweging in de zomermercato van RSC ...

57
57
Club Brugge houdt adem in: plottwist in stadionsoap

Na een ellenlange strijd kan Club Brugge eindelijk aan de bouw van een nieuwe voetbaltempel ...

308
308
Ruben Van Gucht dropt enorme bom bij Vandaag Inside

Maandenlang werd er volop gespeculeerd, maar Ruben Van Gucht hield de lippen stijf op elkaar. Tot ...

175
175
'Witte rook in Anderlecht: medische testen gepland'

RSC Anderlecht staat op het punt om Nathan De Cat aan Hoffenheim te verkopen. Antoine Sibierski laat ...

179
179
'Club Brugge breekt record: akkoord met Arsenal'

Momenteel staat het record nog op naam van Ardon Jashari, maar verschillende smaakmakers van Club ...

544
544
Nieuw Clubstadion? De oorlog lijkt nog lang niet voorbij

Twintig jaar strijd lijkt in één klap voorbij, maar achter de schermen is het laatste ...

868
868
'Union telt zijn centen: details van Khalaili-deal onthuld'

Union maakte de voorbije jaren indruk met zijn uitgekiende transferbeleid. De Brusselaars wisten ...

53
53
'Kogel door de kerk: dit bedrag vangt RSCA voor De Cat'

Anderlecht hoopte de voorbije maanden nog om Nathan De Cat nog minstens één seizoen in ...

374
374
Hazard velt oordeel over Rode Duivels: "Hij is de beste"

Alle ogen zullen vrijdagavond gericht zijn op de Rode Duivels, want dan geven ze in de kwartfinale ...

255
255
Dwomoh ziet verhoopte transfer alsnog afketsen

Enkele jaren geleden stond hij nog te boek als één van de grootste talenten van het ...

66
66
Cercle reageert na plotse wending in Brugs stadiondossier

Er kwam donderdagmiddag vanuit Brugge plots zeer verrassend nieuws. Daar kon Club plots melden dat ...

243
243
Vanden Borre keert kar volledig over Garcia

De Rode Duivels hopen vrijdag tegen Spanje op een stunt, maar kunnen sowieso al tevreden zijn over ...

220
220
Grote opluchting in Brugge na stadionnieuws: "Onverwacht"

Bij Club Brugge kwamen ze woensdag met groot nieuws en het ging niet over een transfer. Wel kon de ...

171
171
'Club Brugge wint strijd van Anderlecht om toptalent'

Het is nog wachten tot het échte transfergeweld losbarst bij Club Brugge en Anderlecht. ...

214
214
Genk houdt interesse af, Japanner weg bij OHL

De zomermercato komt alsmaar meer op gang, ook voor Belgische clubs. Bij KRC Genk zijn ze erin ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schiet in actie, sterkhouders weg bij Club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

168
168
Fans reageren op stadionnieuws Club Brugge: “Knettergek!”

Club Brugge kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat er een definitieve uitvoerbare ...

327
327
Rode Duivels zorgen nu ook buiten het veld voor chaos

Een plaats in de halve finale lonkt en heel België leeft toe naar de kraker tegen Spanje. Maar ...

131
131
Marokko incasseert mokerslag, Franse ophef om arbitrage

Vanavond staat de eerste kwartfinale van het WK 2026 op het programma. Marokko en Frankrijk bekampen ...

362
362
Van der Elst kiest twee verrassende Duivels in elftal van WK

De wereldbeker is intussen in zijn eindfase aanbeland. Acht landen blijven nog over en binnen acht ...

235
235
Ein-de-lijk! Club kan beginnen aan bouw van nieuw stadion

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot de absolute primus in België op sportief en ...

491
491
'Volgende sterkhouder Union weg: PL meldt zich'

Union moest de voorbije zomers telkens zijn beste spelers laten vertrekken en dat zal dit jaar ...

75
75
'Anderlecht heeft derde aanwinst beet: 5 miljoen'

Er ligt deze zomer heel wat werk op de plank voor sportief directeur Antoine Sibierski bij ...

635
635
'Standard vangt plots complete jackpot met transfer'

Standard lijkt deze zomer weer zeer actief te gaan zijn op de transfermarkt. Sportief directeur Marc ...

303
303
Olmo vreest één Rode Duivel vooral: "Beste ter wereld"

Vrijdag kunnen de Rode Duivels voor een enorme stunt zorgen op het WK. Dan nemen ze het in hun ...

467
467

Meer sportnieuws