Wereldpers lyrisch over België: één Duivel hemel in geprezen

1612
Wereldpers lyrisch over België: één Duivel hemel in geprezen

De Rode Duivels staan aanstaande vrijdag in de kwartfinales van het WK 2026. In de 1/8ste finales namen de Belgen vlot de maat van co-gastland Verenigde Staten: 1-4. In de mondiale pers wordt dan ook lovend gereageerd op deze straffe prestatie.

De match in Seattle lag extra onder een vergrootglas. Dat had natuurlijk alles te maken met de affaire rond Folarin Balogun. Maar België kon op sportieve wijze wraak nemen voor die uiterst bedenkelijke gang van zaken. Terwijl Balogun een absolute non-wedstrijd afwerkte, speelden de Rode Duivels met voorsprong hun beste match van het toernooi tot dusver.

LEES OOK: Van Bommel-blunder bij Rode Duivels: “Mislukte gok”

Anti-climax na affaire Balogun

Het begon met een wervelende start die na nog geen 10 minuten al het openingsdoelpunt van Charles De Ketelaere opleverde. Met een lucky-goal kwam de USA langszij, maar De Ketelaere zorgde vrijwel meteen voor de 1-2. In de tweede helft profiteerden de Belgen dan weer optimaal van defensieve fouten om er een overtuigden 1-4-overwinning van te maken.

Een knappe prestatie die ook heel wat bijval krijgt in de internationale pers. "Het uitstel van (de schorsing van) Balogun eindigt in anti-climax met België dat VS uit het WK dumpt", kopt het Engelse Sky Sports. "Het intrekken van Balogun's schorsing bleek meer een hinder dan een hulp, gezien een niet-in-vormde-zijnde USA met 1-4 werd vernietigd door België."

Belgische dominantie

Ook in Nederland werd met ontzag gereageerd. "België schiet American Dream aan diggelen in beladen achtste finale", stelt Voetbal International. "België haalt gerechtigheid voor voetbalwereld: gastland VS uitgeschakeld na Balogun-schandaal", aldus Algemeen Dagblad. "De veelbesproken truc met de ’verdwenen’ schorsing van Folarin Balogun heeft de VS uiteindelijk niets opgeleverd. Het gastland met de anoniem spelende spits vond in Seattle zijn Waterloo tegen een uitstekend België", klinkt het bij De Telegraaf.

In andere Europese landen wordt de Belgische zege eveneens op gejuich onthaald. "Hoewel de sfeer vooraf overschaduwd werd door de affaire rond Balogun, domineerden de Belgen de match met gemak. Net als Canada en Mexico is ook de VS uitgeschakeld. Maar zonder de eer die de andere gastlanden kregen", stelt het Franse L'Equipe. "Zelfs Trump kan het onvermijdelijke niet voorkomen", kijkt het Spaanse Marca al uit naar de kwartfinale tussen België en Spanje.

Matchwinnaar De Ketelaere

Voorts wordt met heel wat lof gezwaaid naar uitblinker Charles De Ketelaere. Het Duitse Kicker noemde hem de 'grote matchwinnaar' en zag hoe hij 'perfect gepositioneerd' stond. "De Ketelaere was de beslissende factor in een wedstrijd die hij zich nog lang zal herinneren", aldus het Italiaanse Gazzetta dello Sport. "Er was niets gelukkig aan de zege van België. De Rode Duivels waren dominant in alle facetten. En Ketelaere scoorde twee keer. Een speler die afgelopen seizoen in de Serie slechts drie goals kon maken", moest zelfs het Amerikaanse ESPN de Belgische suprematie ondertekenen.

De Ketelaere was de beste man op het veld bij de Duivels ...

Meest recent

Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

0
0
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

0
0
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

18
18
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

128
128
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

55
55
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

49
49
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

98
98
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

57
57
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

39
39
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

141
141
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

28
28
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

110
110
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

136
136
STVV moet de kritiek pareren: wat mogen de ambities zijn?

STVV begon goed aan het seizoen, maar de laatste twee matchen waren een grote tegenvaller. De ...

18
18
Anderlecht ontdekt nieuwe smaakmaker: Bruno niet verrast

RSC Anderlecht kende een drukke mercato, maar dat was ook nodig nadat het vorige beleid er een ...

92
92
Arsenal zet scheve situatie alnog recht in eigen huis

Landskampioen Arsenal kon dit seizoen nog niet echt overtuigen. Zij moesten in de vroege namiddag ...

27
27
Portugal onderneemt stappen: straf dreigt voor Ronaldo

De saga rondom Cristiano Ronaldo en de Portugese nationale ploeg blijft duren. Na alle commotie van ...

48
48
Bruno verrast met debutant in de basis bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kunnen mits een zege uiteraard ...

117
117
Friis ziet één grote verandering bij Anderlecht

Cercle Brugge neemt het om 16u in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Héél Cercle ...

70
70
KV Kortrijk haalt nog extra versterking in huis

KV Kortrijk kent een slechte start van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kerels staan ...

74
74
Sibierski moet handelen: Neerpede-talent maakt indruk

Neerpede is al vele jaren een kwaliteitslabel in Europa. Er spelen ondertussen tientallen spelers in ...

140
140
'Europese elite kijkt toe: Haaland neemt transferbesluit'

Nu Manchester City gigantisch zware sancties moet vrezen wegens financiële wanpraktijken, ...

155
155
Nieuwe Tzolis-deal? 'Arsenal in actie voor sterkhouder Club'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

168
168
Duivels krijgen enorme EK-troef: "Godsgeschenk Van Bommel"

Mark van Bommel kan momenteel op adem komen van zijn eerste interland-periode aan het roer van de ...

517
517
'Enrique klopt op tafel: PSG-transfer van 70 miljoen'

Paris Saint-Germain won de voorbije twee seizoenen de Champions League, maar de honger in de Franse ...

45
45

Meer sportnieuws