Puur spektakel! Engeland wipt Mexico na waanzinnige clash

100 stemmen
Puur spektakel! Engeland wipt Mexico na waanzinnige clash

Engeland heeft zich als vierde land geplaatst voor de kwartfinales van het WK 2026. Het moest daarvoor wel tot het uiterste gaan in een heroïsch duel met co-gastland Mexico. Ondanks rood, maar dankzij twee penalty's haalden de Engelsen het met 2-3.

De ploeg van bondscoach Tuchel kreeg het verwijt een nogal grijs en zakelijk toernooi te spelen. Maar daar kwam zondagnacht verandering in. Al was dat ook de verdienste van het gretige Mexico. Dat kon rekenen op de steun van tienduizenden uitzinnige supporters in het mythische Estadio Azteca.

LEES OOK: WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Bellingham in glansrol

Door dreigend stormweer moest de aftrap wel een uurtje uitgesteld worden. Eenmaal de bal aan het rollen ging, vlogen beide ploegen er met de nodige intensiteit in. Daarbij startte Mexico zoals verwacht met veel drang naar voren. Het leidde al snel tot een grote kans voor Jimenez.

Na de eerste drankpauze brak Bellingham echter de wedstrijd open namens Engeland. Na een goede actie van Saka dook de middenvelder van Real Madrid vlak voor doel op om de 0-1 binnen te knikken. Twee minuten later maakte hij er ook 0-2 van na een één-tweetje op topsnelheid met Kane.

Rood voor Quansah

Mexico liet zich echter niet doen door die dubbele opdoffer. Na een vrije trap knalde Quinones de aansluitingstreffer nog voor rust tegen de touwen. Een goede Pickford was vervolgens nodig om te voorkomen dat de Mexicanen in de eerste helft nog langszij kwamen. Van een spectaculaire eerste helft gesproken.

Na de pauze bleef dat spektakel duren. De wedstrijd leek opnieuw in het voordeel van de Mexicanen te kantelen toen Engeland al snel met een man minder kwam te staan. Op aangeven van de VAR kreeg Quansah immers een rode kaart na een ronduit gevaarlijke en onbesuisde tackle.

Elk een strafschop

Zo miste deze memorabele wedstrijd nog één ding: een strafschop. Die kwam er ook. Eerst voor de Engelsen na een fout van de Mexicaanse doelman Rangel. Kane bleef feilloos van op elf meter, maar maakte niet veel later zelf een overtreding in zijn eigen zestien. Ook Jimenez trapte zijn penalty netjes binnen.

Met 2-3 op het bord werd het nog een erg spannend slot, maar Engeland hield uiteindelijk toch stand. Het mag hierdoor de kwartfinales betwisten, waarin Haaland en zijn Noormannen wachten. Voor Mexico zit het toernooi erop. Maar het co-gastland mag tevreden terugblikken op zijn campagne.

Engeland kan dit WK winnen ...

Meest recent

'Club trekt bleek weg: víér topclubs concreet voor Tresoldi'

Club Brugge heeft de intentie om Nicolo Tresoldi nog minstens een jaartje aan boord te houden. Maar ...

0
0
"Absolute schande" - topanalisten fulmineren in affaire-Balogun

De beslissing van de FIFA om de rode kaart van Folarin Balogun in te trekken, heeft heel wat ...

76
76
Opstelling Duivels: Garcia grijpt in, grote naam op bank

De Rode Duivels strijden maandagnacht tegen de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van ...

176
176
Gevaarlijk spel Club Brugge: miljoenen voor probleemspits

Club Brugge zoekt een nieuwe spits en kijkt daarbij naar een naam die meteen vragen oproept. De ...

172
172
'Gevolgen na België-Senegal: Vanaken krijgt flinke tik'

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

381
381
Voetbalwereld verbolgen: schokkende details in soap-Balogun

Nog voor het eerste fluitsignaal heeft weerklonken, heeft de 1/8ste finale tussen Verenigde Staten ...

444
444
Puur spektakel! Engeland wipt Mexico na waanzinnige clash

Engeland heeft zich als vierde land geplaatst voor de kwartfinales van het WK 2026. Het moest ...

100
100
Wat een stunt! Onvermijdelijke Haaland velt Brazilië

Na Duitsland en Nederland is er zondagavond opnieuw een topland gesneuveld op het WK. Ook voor ...

106
106
Zéér misplaatste reactie Pochettino op Balogun-gate

De hele wereld zal dinsdag om 2u met argusogen kijken naar de wedstrijd tussen de Rode Duivels en de ...

511
511
Garcia geeft hint over opstelling: "3 twijfelgevallen"

De Rode Duivels hebben nog een dag om zich klaar te stomen voor hun achtste finale op het WK, waarin ...

119
119
'Strasbourg stelt waanzinnige eis voor Moreira'

Hij moest op dit WK lange tijd geduld oefenen, maar met een sterke invalbeurt tegen Senegal bewees ...

78
78
Ook Garcia schiet met scherp na beslissing van FIFA

Hét nieuws van de dag op het WK was een mokerslag voor de Rode Duivels. Zij moeten voor hun ...

180
180
Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit

Het is een woelige week geweest voor Antwerp. Er stonden grote vraagtekens achter de toekomst van de ...

364
364
Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

426
426
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

31
31
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

136
136
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

106
106
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

582
582
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

695
695
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

92
92
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

676
676
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

332
332
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

136
136
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

1101
1101
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

1015
1015

Meer sportnieuws