Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de doelman liet al uitschijnen dat hij na het WK mogelijk stopt als international. Hij wil zich op die manier volledig kunnen toeleggen op Real Madrid, waar hij de voorbije jaren uitgroeide tot dé beste doelman ter wereld.
Daar wil Courtois zijn indrukwekkende erelijst nog wat verder aanvullen. Op zijn palmares staan nu al een titel in België, twee in Engeland en twee in Spanje, drie nationale bekers, een Europa League en twee keer de Champions League. In 2018 werd hij ook verkozen tot beste doelman op het WK.
En toch heeft Courtois niet het maximum uit zijn carrière gehaald, zo meent zijn oude keeperstrainer. In een interview met The Athletic rekent Christophe Lollichon af met onze landgenoot. De Fransman was de man die Courtois naar Chelsea haalde en er ook jarenlang met hem samenwerkte.
LEES OOK: Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"
Lollichon rekent af met CourtoisHij verwijt Courtois een gebrek aan trainingsarbeid. "Thibaut is één van de grootste talenten die ik ooit gezien heb. Maar hoe getalenteerd je ook bent, om dat potentieel helemaal te benutten moet je elke dag hard werken", klinkt het. "Volgens mij had Thibaut zijn allerbeste niveau zeker tien à vijftien jaar lang kunnen halen. Natuurlijk is hij één van de beste doelmannen ter wereld, maar hij speelt te veel op zijn gemak. Hij zou nog dominanter kunnen zijn. Daar heeft hij alle kwaliteiten voor."
Het kwam uiteindelijk ook tot een breuk tussen Courtois en Lollichon. "Zeker na het vertrek van Petr Cech waren er bepaalde trainingswijzes die hij niet wou proberen. Het was moeilijk. De spanning liep op tot het uiteindelijk onmogelijk was om nog verder samen te werken."
Goede hoop voor Penders
Lollichon werkt intussen niet meer voor Chelsea, maar volgt de club wel nog op de voet. Hij is momenteel aan de slag bij de Franse tweedeklasser Dunkerque en kwam op die manier ook al Mike Penders tegen. Hij is optimistisch over de slaagkansen van de 20-jarige bij Chelsea.
"Ik heb met Penders gesproken toen we met Dunkerque in de beker tegen Strasbourg speelden", vertelt Lollichon. "Ik zie een volwassen doelman. Zijn voetenwerk moet nog beter, maar voor een 20-jarige is hij al heel goed. Zijn positiespel is goed, hij is proactief en hij wil bijleren. Dat voelde ik in ons gesprek. Hij vroeg me over de Premier League. We hebben maar 20 minuten gepraat, maar het was een interessant gesprek. Hij kan de volgende goede Chelsea-doelman worden, want het is al enkele jaren pover wat betreft hun keepers."
Jannick Lanckriet