De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog enkele dagen voorbereidingstijd alvorens zij er weer invliegen tegen Iran. En dus kan al eens een blik geworpen worden op het eventuele vervolg van het toernooi.
Na een geslaagde oefencampagne en berichtgeving over een uitstekende sfeer binnen de selectie, waren de verwachtingen opnieuw opgelopen. De eerste wedstrijd was dan ook een kleine tegenvaller. Zo bleef België op een 1-1-gelijkspel steken tegen Egypte. Vooral de eerste helft was daarbij ondermaats.
LEES OOK: Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'
Op koers voor groepswinstMaar op papier was het zeker geen slecht resultaat. Egypte is in principe de sterkste tegenstander in de poule. En als België in de volgende matchen tegen Iran en Nieuw-Zeeland meer scoort of een beter resultaat haalt dan de Egyptenaren, zijn ze alsnog verzekerd van groepswinst.
De Duivels blijven in principe dus op koers om Groep G te winnen. En volgens de data en statistieken is België ook nog steeds de grote favoriet om de poule als nummer één te beëindigen. Ervan uitgaande dat de groepswinst wordt binnengehaald, kan dus ook al gespeculeerd worden over het vervolg.
Kwartfinale hoogst haalbare?
Als groepswinnaar zou België in de tweede ronde uitkomen tegen één van de beste nummers drie. Volgens de projecties van Football Meets Data zou dat gunstig uitpakken. Met voorspelt immers dat de Duivels zullen uitkomen tegen Tsjechië. Bij Opta is men iets pessimistischer. Daar voorspelt men een stevige clash met Senegal.
Moest België de tweede ronde overleven, is de Verenigde Staten de grootse kanshebber om te treffen in de 1/8ste finales. Hoewel het gastland sterk is begonnen, is dat in principe een haalbare kaart voor de Belgen. In de eventuele kwartfinale wacht evenwel een bijzonder zware dobber: Europees kampioen Spanje. Al zou ook Portugal kunnen.
Voorlopig lijkt de kwartfinale dus het hoogst haalbare, maar wel een realistische doel. Afwachten of de projecties na de tweede speelronde er nog steeds zo uitzien ...
Kobe K