Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. De Tsjechen kwamen nochtans al na enkele minuten op voorsprong. Maar vervolgens lieten ze Bafana Bafana te gemakkelijk weer in de match komen, wat leidde tot een een strafschopdoelpunt in de slotminuten: 1-1.
De tweede speelronde van de groepsfase werd op gang getrapt met een duel tussen twee verliezers van de openingsspeeldag. Zuid-Afrika had immers de duimen moeten leggen voor gastland Mexico. Tsjechië gaf dan weer een voorsprong uit handen tegen een sterker Zuid-Korea.
LEES OOK: "Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood
Dramatische start Bafana BafanaOm nog kansen te behouden op de top twee, moesten beide ploegen dus absoluut winnen. Die boodschap had Tsjechië het beste begrepen. Schik kreeg meteen een grote kans en amper enkele minuten later was het ook prijs. Hlozek kreeg alle ruimte om Sadilek te bedienen, die de 0-1 netjes binnen legde.
Zuid-Afrika was niet in staat om daartegenover een vuist te maken. Afstandsschoten van Mokoena en Appollis waren zowat het enige 'doelgevaar' van Bafana Bafana voor rust. Al moet gezegd dat de Tsjechen ook geen vervolg breiden aan hun vlotte start en nauwelijks nog aandrong voor de 0-2.
Tsjechen zakken erdoor na rust
Na de pauze kwamen de Europeanen wel weer het beste uit de kleedkamer. Opnieuw kregen ze goede kansen op een snel doelpunt, maar Darida, Cerv en Schick kregen de bal dit keer niet tegen de touwen. Dat bleek demotiverend te werken. Zo zakten de Tsjechen steeds verder weg in de wedstrijd.
Daar konden de troepen van Broos na de laatste drankpauze van profiteren. Zuid-Afrika creëerde plots wel kansen en kwam zowaar nog langszij. Na hands ging de bal op de stip en Mokoena bezorgde zijn land een delirium. De Afrikanen hadden zelfs nog de beste kansen op de zege, maar het bleef bij 1-1.
Weinig invloed op klassement
Voor beide naties zal het punt deugd doen na hun nederlaag op de openingsspeeldag. Maar veel schieten ze er eigenlijk niet mee. Allebei zullen ze op de slotspeeldag moeten winnen om alsnog de top twee te halen. Zelfs om één van de beste nummers drie te worden zijn allicht nog drie punten nodig. Later op de avond staat bovendien nog Zuid-Korea - Mexico op het programma in dezelfde poule.
Kobe K