De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning Boudewijnstadion op tegen Tunesië, waarmee ze zich willen klaarstomen voor de openingsmatch op het toernooi tegen Egypte.
Bondscoach Rudi Garcia zal wellicht opnieuw heel wat spelers een kans gunnen. Eén van de spelers die zal hopen op minuten is Diego Moreira, die tegen Kroatië nog de hele wedstrijd aan de bank gekluisterd bleef.
LEES OOK: WK '26: Buitenlandse pers ziet 5 'nieuwe sterren' bij Duivels
Multifunctionele Moreira hoopt op minutenDe vraag is op welke positie dat zal zijn. De 21-jarige werd onder meer in de selectie opgenomen omwille van zijn veelzijdigheid. Hij kan immers op beide flanken uit de voeten en speelde ook al als linksachter.
"Ik kan op links en rechts spelen. Bij mijn club heb ik ook in meerdere systemen gespeeld dit seizoen, dus dat kan ook wel helpen hier", vertelde hij alvast op zijn persconferentie op donderdagmiddag.
Liefst als rechtsbuiten
De jonge speler van Strasbourg gaf daarna bij Het Laatste Nieuws wel nog aan waar zijn voorkeurspositie ligt. "Ik speel het liefst als rechtsbuiten, offensiever dus", verklaarde hij. Al wil hij zich niet op die positie vastpinnen.
"Maar als ik voor het team in een defensievere rol moet spelen, dan doe ik dat zeker", verzekerde hij. "Ik voel me goed in deze groep. Iedere speler hoopt elke wedstrijd te spelen. Ik wil gewoon goed trainen en dan zien we wel. Ik wil vooral ervaring opdoen en groeien. Het WK aan 100 procent beleven."
Jannick Lanckriet