Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf gezet. In zijn slotmatch van het seizoen veegde het AA Gent met 5-0 van de mat.
Daarmee zette Club een extra dikke streep onder de titel, nadat het die donderdag toch een beetje al bibberend veroverd had. Het kon zijn titelmatch in Mechelen immers niet winnen, maar mocht alsnog vieren doordat concurrent Union ook punten liet liggen.
LEES OOK: Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op
Club wou zich niet extra bewijzenMaar tegen Gent toonde Blauw-Zwart dus nog eens dat het de terechte kampioen is. Al was dat niet de reden waarom ze nog eens extra het gaspedaal induwden, geeft Hans Vanaken aan.
"Dat speelde voor mij persoonlijk geen rol", reageerde hij bij DAZN. "Ik denk dat we het allemaal voor Simon wouden doen. Je wil niet dat hij in zijn afscheidsmatch nog vier goals binnenkrijgt. We wouden het voor hem mooi afsluiten en dat is gelukt. Dat was eigenlijk de enige motivatie die we hadden na donderdag."
Mignolet afscheid in schoonheid bezorgen
De hele wedstrijd stond dan ook in het teken van het afscheid van Simon Mignolet. Vanaken stond voor de gelegenheid ook zijn aanvoerdersband af aan de 38-jarige doelman, die voor de slotmatch opnieuw onder de lat mocht staan.
Een kwartier voor tijd kreeg Mignolet ook nog een zeer fraaie afscheidswissel. Daarbij werd hij vervangen door Argus Vanden Driessche, die op 19-jarige leeftijd mocht debuteren. Wordt hij de toekomstige opvolger van Mignolet?
🥹 | "We wonnen deze match voor Simon." ❤️👊 #CLUGNT pic.twitter.com/IZCGFUW18g
— DAZN België (@DAZN_BENL) May 24, 2026
Jannick Lanckriet