Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de schermen. Sportieve baas Dévy Rigaux staat namelijk op het punt om in te gaan op een aanbieding van Nederlandse topclub Feyenoord.
De afgelopen jaren was Rigaux een dragende kracht achter de schermen bij Club Brugge. Tomas Taecke, journalist van Het Laatste Nieuws, maakte de balans op en denkt dat Blauw-Zwart met een groot gemis te maken zal krijgen.
LEES OOK: ‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’
Grote meerwaardeRigaux was achter de schermen een straffe meerwaarde. ‘Één op één beschikt Rigaux vanuit zijn positie wel over voldoende overtuigingskracht. Dat geldt vooreerst bij het rekruteren van targets. Hen overtuigen de keuze voor Club Brugge te maken boven Eintracht Frankfurt of Atalanta Bergamo’, klinkt het.
Ook met spelers individueel toonde Rigaux zijn meerwaarde. Zo wist hij brandjes te blussen met Christos Tzolis, Nicolas Forbs en Mamadou Diakhon. Ook sterkhouders die een stap hogerop wilden zetten wist hij langer bij de club te houden. Niet alles was uiteraard rozengeur en maneschijn, maar Rigaux zal gemist worden.
Nieuwe paleisrevolutie
Club Brugge zal uiteraard moeten herschikken. ‘Door het plotse vertrek van Rigaux diende blauw-zwart snel te schakelen. Het deed dat intern, door Guilian Preud’homme als CEO van Club NXT door te schuiven naar de A-kern. Door dataman Jan Van Haaren nadrukkelijker bij de sportieve cel te betrekken en door het vertrouwen in Maarten Dedobbeleer als Sports Director te bevestigen.’
Volgens Taecke is het toch opletten geblazen bij Club Brugge, dat altijd op het hoogste mikt in België én Europa. ‘Wie zal straks de groep, of spelers in het bijzonder, aanspreken wanneer Club, eens uitgefeest, vroeg of laat opnieuw in zwaar weer belandt? Met Simon Mignolet verdwijnt er bovendien nóg een invloedrijk figuur uit het Basecamp.’
Stephan Calander