Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens droomt van een stevige naam, maar zo’n stunt ligt veel moeilijker dan ze op het eerste gezicht lijkt.
LEES OOK: 'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'
Oosting out: Antwerp zoekt nieuwe coachDe nederlaag tegen OH Leuven bleek de druppel te veel voor Joseph Oosting. Zondag maakte Antwerp FC zijn ontslag bekend, en Faris Haroun zal tot het einde van dit seizoen inspringen als T1 ad interim. Na het ontslag van Andries Ulderink eind vorig seizoen circuleerde een shortlist met kandidaat-coaches, waarop de namen van Ivan Leko, Rik De Mil, Vincent Euvrard, Alfred Schreuder en Bernd Storck prijkten. Enkel Bernd Storck is momenteel beschikbaar en het lijkt er niet naar uit dat Antwerp naar één van deze namen zal teruggrijpen.

Opvallend is dat de naam van Hein Vanhaezebrouck al jaren rond Antwerp blijft hangen. Telkens wanneer er onrust is op de Bosuil, duikt hij weer op. In maart en april vorig jaar werd zijn naam opnieuw gelanceerd toen Andries Ulderink de verwachtingen niet waarmaakte. Patrick Goots noemde Vanhaezebrouck bij Gazet van Antwerpen toen zelfs een ideale match. “Hein Vanhaezebrouck zou de ideale trainer zijn voor Antwerp, vanwege zijn manier van voetballen”, zei de ex-spits. Later ging hij nog verder: “Maar als er straks wél een andere trainer komt, dan is Hein eten en drinken, hè. Zowel voor ons als voor het Antwerp-publiek.”
Stunt ligt gevoelig op de Bosuil
Ook Frank Raes plaatste daar meteen een belangrijke kanttekening bij. Vanhaezebrouck is geen coach die zomaar in een bestaande structuur stapt en braaf uitvoert wat anderen beslissen. “Hein is iemand die een club naar zijn hand zet. Kunnen Gheysens en Overmars daarmee om?”, vroeg Raes zich af. Volgens Ludo Vandewalle in Sjotcast is vooral Paul Gheysens al langer gecharmeerd door Vanhaezebrouck. “Wat ik alvast zeker weet is dat Gheysens gek is van Hein”, klonk het vorig jaar. “Hij zal er zeker alles aan doen om hem binnen te halen. Of ook Overmars dat ziet zitten is nog maar de vraag, maar Gheysens zou heel graag Hein als trainer hebben”, zei Vandewalle.
Maar toen Stef Wils in november werd ontslagen en Vanhaezebrouck voor de zoveelste keer naar voren werd geschoven, hield hij de deur duidelijk dicht. “Iedereen mag mij bellen, maar veel zal het niet helpen”, lachte hij bij Sporza. “Ik zie mezelf op dit moment niet de volgende trainer van Antwerp worden, neen.” Het zegt ook iets over hoe de job op de Bosuil wordt bekeken. Antwerp blijft een grote club, met een fanatieke achterban en een voorzitter die wil winnen. Maar de omstandigheden zijn moeilijk. De druk is extreem, de financiële middelen zijn niet meer dezelfde als in de topjaren en de trainer lijkt telkens als eerste de rekening te krijgen wanneer het fout loopt.
Droomcoach blijft rond Antwerp hangen
In het verleden is er al meermaals gespeculeerd over een mogelijke samenwerking tussen Hein Vanhaezebrouck en Antwerp FC. Zo'n zeven jaar geleden, in april 2019, werd de coach voor het eerst in verband gebracht met de Great Old. Toen was de positie van de toenmalige coach, Laszlo Bölöni, onduidelijk en hoogst onzeker. Christian Vandenabeele, destijds journalist bij het ter ziele gegane Sport/Voetbalmagazine, zag Antwerp als een serieuze optie voor Vanhaezebrouck.
“Antwerp lijkt mij wel een optie, mocht Laszlo Bölöni daar inderdaad vertrekken: een ambitieuze club die aan het groeien is met een West-Vlaamse voorzitter nog wel.” Op dat moment was Vanhaezebrouck clubloos na zijn pijnlijke ontslag enkele maanden eerder bij Anderlecht. Achteraf bevestigde Luciano D’Onofrio zelfs dat de kans groot was dat Vanhaezebrouck in die periode aan de slag zou gaan bij Antwerp. De toenmalige technisch directeur van RAFC had een interessant gesprek gehad met Vanhaezebrouck, en de coach zelf bevestigde de interesse van Antwerp in hem.

Op dat moment liet Vanhaezebroucks situatie niet toe om meteen weer als hoofdcoach aan de slag te gaan, na de turbulente periode bij Anderlecht. Vier jaar geleden laaiden de speculaties over een mogelijke komst van Hein Vanhaezebrouck naar Antwerp FC opnieuw hoog op. Op dat moment was het duidelijk dat de club niet zou doorgaan met de toenmalige coach, Brian Priske, wat Vanhaezebrouck naar voren schoof als mogelijke opvolger van de Deen. In de podcast 90 minutes liet presentator Aster Nzeyimana destijds doorschemeren: “Ze gaan voor Hein.” Ook panellid Sam Kerkhofs sloot deze optie niet uit. Er werd gesuggereerd dat Paul Gheysens al geruime tijd een bewonderaar was van Vanhaezebrouck en dat de voorzitter van Antwerp hem zag als de gedroomde opvolger voor Priske.
Ook toen hij net gestopt was bij AA Gent werd in Mid Mid gesuggereerd dat Vanhaezebrouck weleens de overstap kon maken naar Antwerp FC na zijn vertrek bij AA Gent. Yanko Beeckman vroeg zich in de podcast af wat Vanhaezebrouck moest doen. Sam Kerkhofs stelde Antwerp FC voor. “Die positie zal vrijkomen en er was al wat geflirt.” Beeckman zag Vanhaezebrouck als coach en Marc Overmars als Directeur Voetbalzaken een krachtige tandem vormen bij de Great Old. “Het zijn twee voetbalkenners, dus waarom zou dat niet werken?”
Olivier Plancke