Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH Leuven besloot het om trainer Joseph Oosting op straat te zetten. De Nederlander moet op twee speeldagen van het einde opkrassen.
Dat is toch een opmerkelijke beslissing, maar het krediet van de trainer op de Bosuil bleek helemaal op te zijn. Het Laatste Nieuws komt met meer details over de passage van Oosting en waar het voor hem fout liep.
Het breekpunt zou vorige week gekomen zijn na de thuisnederlaag tegen Charleroi. Oosting uitte toen uitgebreid in de kleedkamer en in de pers zijn onvrede over het feit dat in de slotfase Vincent Janssen een strafschop overliet aan de wederoptredende Geoffry Hairemans, die vervolgens op de lat knalde.
LEES OOK: Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend
Moeizame communicatie met spelers en stafDe spelers vonden dat Oosting overdreef, want zij gunden Hairemans na een lange afwezigheid zijn gloriemoment. Bovendien sluimerden er al langer spanningen tussen de trainer en alle andere geledingen van de club, om verschillende redenen.
Zijn moeizame communicatie werd gehekeld. Zijn kennis van het Frans en het Engels was onvoldoende, waardoor buitenlandse spelers vaak niet konden volgen in besprekingen. Ook met zijn stafleden communiceerde Oosting moeizaam. Hij vroeg om hun input, maar ging in conflict als zij een andere mening hadden dan hij had.
Alarmbellen gingen ook bij bestuur af
Dat de resultaten en het spelniveau tegenvielen én dat Oosting in zijn interviews niet de ernst van de situatie leek in te zien, zorgden ervoor dat ook bij CEO Sven Jaecques en sportief directeur Marc Overmars de alarmbellen afgingen. Met het bekende resultaat.
Na minder dan zes maanden zit de passage van Oosting bij Antwerp er zo alweer op. Assistent Faris Haroun neemt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog over. Voor volgend seizoen moet de club alweer op zoek naar een nieuwe trainer.
Jannick Lanckriet