Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. Nochtans lopen er momenteel ook verschillende goede Belgische trainers rond. Zo staat het bijvoorbeeld in de sterren geschreven dat Vincent Kompany op een dag aan het roer zal staan bij de nationale ploeg.
Na het teleurstellende EK van 2016, werd Marc Wilmots bedankt voor bewezen diensten door de KBVB. Om hem op te volgen besloot men voor het eerst sinds Dick Advocaat voor een buitenlander te gaan. Zo werd Roberto Martinez aan boord gehaald. Aanvankelijk werd dat een succes met de derde plaats op het WK 2018.
Maar na verloop van tijd raakte de mot erin onder de Spanjaard. De twee daaropvolgende toernooien waren geen groot succes. Na het WK 2022 nam Martinez dan ook afscheid. Opnieuw werd een buitenlander gekozen als opvolger. Domenico Tedesco bleek echter allerminst een schot in de roos.
LEES OOK: Kompany in bres voor Bayern-schietschijf: "Sinds ik hier ben ..."
Kompany ideaalBegin 2025 werd de Italiaanse Duitser ingeruild voor Garcia. Opnieuw een buitenlander dus. Nochtans circuleerden toen ook al namen van Belgische kandidaten. Kompany bijvoorbeeld. Die blijft een waar symbool voor de nationale ploeg. Maar momenteel scheert de oud-verdediger hoge toppen bij Bayern München.
Ex-ploegmaat en oud-aanvoerder van de Duivels Eden Hazard ziet hem dan ook niet snel de overstap maken. "Hij zou een goede bondscoach zijn van de Rode Duivels, dat is 100% zeker. Maar ik zou hem nu nog niet in zo'n positie willen zien", vertelt Hazard in gesprek met de Waalse openbare omroep RTBF.
Verre toekomstmuziek
Volgens Hazard moet Kompany in deze fase van zijn carrière aan het roer staan bij een club, waar hij dagelijks zijn handen vol mee heeft. Een minder veeleisende job als bondscoach kan later nog. "Ik wil hem dagelijks aan het werk zien bij Bayern, of bij een andere club als Manchester City. Vincent is nog altijd geen 40 jaar oud. Ik zie hem geen trainer van de Rode Duivels worden in de eerstvolgende 4 à 5 jaar."
Kobe K