Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

342 stemmen
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde Christian Burgess tot één van de uitblinkers in uitgerekend zijn 250ste match voor de club. De vraag is evenwel of daar nog veel zullen bij komen.

Toen de Unionisten, op dat moment nog actief in de Challenger Pro League, in de zomer van 2022 op zoek gingen naar versterking voor hun achterhoede, kwamen ze uit bij Burgess. Die had destijds een deel van zijn opleiding afgewerkt bij onder meer Arsenal en West Ham United. Als profspeler was hij echter afgezakt naar de lagere niveaus in Engeland.

LEES OOK: 'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Transfervrij koopje wordt clubboegbeeld

Uiteindelijk groeide de verdediger uit tot een vaste sterkhouder voor traditieclub Portsmouth, waar hij meer dan 170 matchen afwerkte en zelfs verkozen werd tot 'Speler van het Seizoen'. Burgess weigerde er echter een contractverlenging om zich aan zijn eerste avontuur op het Europese vaste land te wagen.

Zo belandde op transfervrije basis bij Union. En dat werd de start van een succesverhaal. Burgess groeide al snel uit tot een sterkhouder en hielp zijn ploeg zo aan promotie. In de seizoenen daarop bleef hij één van de absolute steunpilaren. Het leverde hem al een landstitel, beker en Champions League-voetbal op.

Kapitein einde contract na seizoen

Op zijn 34ste is Burgess nog steeds niet weg te denken uit de ploeg van coach David Hubert en sinds dit seizoen draagt hij ook de aanvoerdersband. Desondanks werd zijn aflopende contract nog niet verlengd. In principe komt de centrale verdediger dus in aanmerking voor een transfervrij vertrek na het seizoen.

Zelf liet hij echter al verstaan open te staan voor een verlenging. Volgens SudPresse wacht de verdediger nu op een signaal van het bestuur: wil de club met hem verder? En zo ja, voor hoe lang? Er werden al verkennende gesprekken gevoerd en er zullen in de komende weken nog volgen. Maar een concrete datum daarvoor werd nog niet vastgelegd. Ondertussen voert de achterban de druk alvast op. Tegen Westerlo werd nog een spandoek ontrold waarin het bestuur werd opgeroepen tot een verlenging van Burgess.

Burgess hoort bij de drie beste verdedigers in de JPL ...

Meest recent

Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

28
28
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

28
28
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

262
262
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

45
45
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

229
229
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

35
35
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

65
65
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

119
119
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

245
245
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

70
70
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

780
780
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

207
207
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

277
277
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

423
423
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

88
88
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

529
529
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

109
109
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

285
285
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

155
155
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

87
87
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

295
295
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

31
31
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

88
88
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

71
71

Meer sportnieuws