8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

924
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een intense wedstrijd eindigde uiteindelijk op een 2-2-gelijkspel. Een aantal jongens wist daarbij een ijzersterke indruk achter zich te laten.

De thuisploeg was veruit het beste begonnen aan de topper. Zeker in het eerste halfuur was het al Club Brugge wat de klok sloeg. Maar na een plaatsbal van Nathan De Cat kwam Paars-Wit toch op voorsprong. Vlak voor rust kon Blauw-Zwart echter langszij komen: Nicolo Tresoldi stond op de juiste plaats om de gelijkmaker binnen te tikken.

LEES OOK: Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

Terechte puntendeling

Maar bij de start van de tweede periode maakte Tristan Degreef er zowaar 1-2 van. En Paars-Wit kreeg nog enkele kansen om die voorsprong te verdubbelen. De thuisploeg kwam uiteindelijk weer langszij via de tweede van de middag van Tresoldi. En in de absolute slotfase stond Blauw-Zwart nog erg dichtbij de winnende treffer.

Uiteindelijk bleef het bij 2-2. Al bij al een correcte uitslag: Club was beter aan de bal, Anderlecht toonde zich veel doelgerichter. Aan beide zijden liepen dan ook verschillende uitblinkers rond. Toch was het De Cat die achteraf werd verkozen tot 'Man van de Match'. Terecht, het paars-witte goudhaantje speelde opnieuw een dijk van een wedstrijd.

Jan Breydel als achtertuin

De commentaren in de kranten zijn daags nadien dan ook bijzonder lovend voor de piepjonge middenvelder. "Formidabel, de manier waarop hij Mignolet verrast met een schot van buiten de grote rechthoek. Praktisch al zijn baltoetsen waren goed, zeker die waarmee hij aan de basis lag van de 1-2", verklaart La Dernière Heure zijn score van 8.5 op 10. Zelfde cijfer krijgt De Cat bij SudPresse. "Hij maakte van Jan Breydel zijn achtertuin. Een genot bij praktisch elke baltoets."

Bij Het Laatste Nieuws zag men hoe de middenvelder een zege is voor interim-coach Jérémy Taravel. "De Cat combineert alle ingrediënten die Taravel als coach voor ogen heeft. Finesse, precisie, duelkracht, loopvermogen, intensiteit en intelligentie", klinkt het. "Een zwarte kat brengt ongeluk, maar ook een blond Catje zorgde voor onheil bij Club Brugge. Nathan De Cat maakte als 17-jarige opnieuw indruk op het middenveld: goeie duels, balveroveringen, maar ook sterke balbehandelingen. Knap hoe hij de 0-1 beheerst binnen schoof", besluit Het Nieuwsblad (7 op 10).

De Cat zou een vaste waarde zijn in de driehoek op het middenveld bij Club ...

Meest recent

Grootmacht is gek op Kane: spectaculair transferplan

FC Barcelona zou komende zomer drie bekende namen willen verkopen om de komst van Harry Kane te ...

7
7
Vader Yamal in opspraak: 'Spuwde haar in het gezicht'

Niet alleen Lamine Yamal haalde het nieuws in Spanje. Ook zijn vader Mounir Nasraoui deed de ...

54
54
Jackpot Club Brugge? 'Forbs in beeld bij Europese topclub'

Carlos Forbs is bezig aan een geweldig seizoen. De Portugese flankaanvaller zal Club Brugge na het ...

187
187
Standard maakt opvallende financiële cijfers bekend

Standard is een club die al jaren financieel niet rendabel is. De Rouches hebben nog steeds veel ...

68
68
Union SG boekt zeer straffe recordwinst in België

Union heeft een historisch financieel jaar achter de rug. De Brusselse bekerwinnaar sloot het ...

33
33
Nieuwe zorgen om Kompany: BILD onthult details

De gezondheidstoestand van Vincent Kompany (40) blijft de gemoederen in Duitsland bezighouden. De ...

184
184
Dieptepunt op Ballon d’Or: Yamal publiek vernederd

Lamine Yamal werd wereldkampioen en landskampioen, en toch moest hij in Londen toekijken hoe Harry ...

220
220
Laatste seizoen bij KRC Genk of carrière zoals Heynen?

KRC Genk heeft heel wat spelers in de rangen die mogen dromen van een topcompetitie. Zo is er Matte ...

135
135
Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

RSC Anderlecht is de afgelopen tien jaar héél vaak opnieuw begonnen. Te vaak. Dat is ...

133
133
KRC Genk heeft ‘man van 25 miljoen euro’ in de rangen

KRC Genk heeft een paar individuele toppers in de kern rondlopen. De Limburgers hebben op een ...

93
93
Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Bijna tien jaar geleden nam Marc Coucke RSC Anderlecht over. Dat was tot op heden geen succes. Er ...

1016
1016
Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

359
359
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

66
66
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

118
118
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

45
45
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

246
246
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

39
39
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

73
73
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

28
28
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

223
223
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

378
378
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

94
94
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

858
858
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

369
369
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

109
109

Meer sportnieuws