‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

520
‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

Arthur Vermeeren leek stilaan zijn plek te vinden bij Olympique Marseille, maar de twijfel is in alle hevigheid terug. Na een nieuwe kans groeit vooral het gevoel dat OM stilaan op een breuk afstevent.

Van droomstart naar eerste barsten bij OM

Arthur Vermeeren kreeg in de voorbije dagen opnieuw een kans bij Olympique Marseille, in een bekerduel én een competitiewedstrijd tegen Toulouse. In de beker kende hij een paar goede momenten, een poging op de lat, degelijke fases aan de bal, maar opnieuw geen uitgesproken opvallende prestatie. De Franse pers bleef na afloop op haar honger zitten. Foot Mercato, dat hem een 5 op 10 gaf, schreef dat men “un peu sur notre faim” bleef. Foot Marseille oordeelde dat hij geen punten had gepakt om opnieuw aanspraak te maken op een basisplaats. De competitiewedstrijd daarna bevestigde dat voorlopig oordeel: Vermeeren bleef in de selectie, maar vloog naar de bank.

Die nieuwe twijfel botst hard met de sfeer die rond hem hing toen Marseille hem binnenhaalde. Zijn komst op huurbasis van RB Leipzig, met een stevige aankoopoptie, werd in Frankrijk gezien als een slimme zet. Voor Marseille was het een kans om een jonge middenvelder met naam, opleiding en potentieel binnen te halen. Voor Vermeeren was het vooral een nieuwe reddingsboei na twee moeilijke passages bij Atlético Madrid en Leipzig. In België leefde vooral het gevoel dat hij eindelijk opnieuw in een omgeving terechtkwam waar hij minuten en vertrouwen kon krijgen. In Frankrijk lag de nadruk meer op zijn profiel: tactisch zuiver, technisch verzorgd, kalm aan de bal en geschikt voor een ploeg die onder Roberto De Zerbi verzorgd voetbal wilde brengen.

Zijn eerste echt opvallende moment in Marseille kwam er in de Champions League, tegen Ajax. De Zerbi zette hem toen verrassend in de basis en Vermeeren greep die kans met beide handen. Marseille won overtuigend, en Vermeeren viel op door zijn rust, zijn juiste keuzes en zijn vermogen om zich onder druk aanspeelbaar te maken. In de fase die tot een doelpunt leidde, recupereerde hij ook de bal. Na afloop zei hij bij Canal+: “Je me suis senti très bien.”Het was het soort wedstrijd dat het Franse wantrouwen snel kon doen verdwijnen. Plots zag men in hem niet langer alleen een jongen met potentieel, maar ook een middenvelder die perfect in het systeem leek te passen.

Na die avond begon de lof aan te zwellen. In Frankrijk schreef L’Équipe dat zijn samenwerking met Angel Gomes “des étincelles” had opgeleverd. Die formulering was niet toevallig gekozen: Vermeeren werd steeds meer voorgesteld als iemand die het middenveld van Marseille evenwicht, controle en intelligentie gaf. Het was bijna vanzelfsprekend dat hij in de ploeg stond. In Frankrijk werd dat beeld versterkt. Le Parisien omschreef hem als het “joyau belge” van OM, terwijl sportief directeur Medhi Benatia op RMC duidelijk maakte hoezeer men intern in hem geloofde. Benatia zei dat Marseille “convaincus” was van zijn kwaliteiten.

Na die klap sloeg de sfeer helemaal om

Toch bleef Vermeeren zelf opvallend voorzichtig. Terwijl de buitenwereld almaar positiever schreef, hield hij de rem erop. In een persmoment voor een Europese wedstrijd zei hij: “Je ne suis pas encore le joueur que je voudrais être.” Die zin klinkt achteraf bijna profetisch. Waar de buitenwereld al sprak over zijn heropstanding, bleef hij zelf aangeven dat hij nog niet stond waar hij wilde staan. Dat was geen valse bescheidenheid. Het wees er eerder op dat hij zelf voelde hoe broos zijn status nog was. Hij speelde beter, kreeg krediet en kreeg de context die hem lag, maar hij was nog niet onbetwistbaar.

Dat werd snel duidelijk toen één wedstrijd het hele momentum kantelde. Tegen Nantes liep het helemaal mis. Vermeeren kreeg rood na een stevige tackle op doelman Anthony Lopes en moest vroeg naar de kant. L’Équipe noemde hem later de “malheureux détonateur” van een dramatische Marseille-avond. Die uitsluiting werkte veel dieper door dan alleen de wedstrijd zelf. Vanaf dan veranderde ook de toon in de media. De speler die voordien werd geprezen om zijn intelligentie en rust, werd plots meer en meer benaderd als een speler in moeilijkheden. De vraag werd niet langer of Marseille hem definitief zou overnemen, maar of hij zijn opmars niet alweer had stilgelegd.

De druk nam daarna snel toe. L’Équipe schreef over “la chute” van Vermeeren bij OM, en dat was geen detail meer. De krant schetste hoe zijn jaar bij Marseille plots de verkeerde kant uitging. Ook De Zerbi stuurde publiek signalen uit dat hij niet tevreden was. De trainer zei dat hij Vermeeren niet goed had zien spelen, “fysiek noch mentaal”. Dat is een zware boodschap voor een speler die net zijn vertrouwen aan het opbouwen was. Het bankzitten werd vaker een thema, in Frankrijk én in België, net als de vaststelling dat Vermeeren na zijn veelbelovende entree opnieuw in een grijze zone belandde.

Daar bleef het niet bij. De frustratie rond Marseille als geheel begon ook rondom hem zichtbaar te worden. Berichten over spanningen op training, met onder meer een incident met Geoffrey Kondogbia. Er werd geschreven dat de sfeer bij Marseille op ontploffen stond en dat Vermeeren in een geladen context terechtkwam. Het beeld van de rustige, jonge middenvelder die gewoon zijn spel wilde spelen, maakte plaats voor dat van een speler die meegezogen werd in de nerveuze atmosfeer van een club in crisis.

OM schuift richting harde beslissing over Vermeeren

Tegelijk doken al verhalen op over een mogelijke exit. Galatasaray kwam even in beeld, uiteindelijk sprong dat spoor af, maar zulke berichten zeggen genoeg over zijn situatie. Een paar weken eerder ging het nog over een aankoopoptie die Marseille zou willen lichten. Nu ging het plots over een mogelijke exit. Toen Marseille vervolgens ook sportief bleef slabakken, kwam er een trainerswissel. Dat klonk als goed nieuws voor hem, het klikte niet zo goed met De Zerbi en een nieuwe coach brengt vaak nieuwe kansen mee.

In de praktijk ging het moeizamer. Onder Habib Beye kreeg Vermeeren wel opnieuw uitzicht op minuten, maar ook daar was er nog geen echte doorbraak. Ondanks de trainerswissel blijft hij nog vaak vastgeplakt aan de bank. Toen hij dan toch weer mocht starten, leverde dat geen overtuigende herstart op. Technisch en tactisch meestal verzorgd, maar zodra de intensiteit, fysieke strijd of impact centraal komt te staan, duikt de twijfel opnieuw op.

En zo zitten Marseille en Vermeerenvandaag opnieuw in een lastig dossier. Volgens L’Équipe is de aankoopoptie op dit moment moeilijk verdedigbaar. Dat is een harde conclusie als je weet hoe enthousiast men eerder over hem sprak. De lijn is dat men nog altijd de kwaliteiten van Vermeeren ziet. Niemand doet alsof hij niet kan voetballen. Niemand ontkent dat hij rust, vista en techniek heeft. Maar tegelijk klinkt overal hetzelfde voorbehoud: hij moet meer gewicht in de schaal leggen, constanter zijn en beter omgaan met de fluctuaties die onvermijdelijk bij topclubs horen.

Wat moet OM straks doen met Arthur Vermeeren?

Meest recent

'Diatta (ex-Club) vindt eindelijk onderdak bij club Duivel'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

9
9
Vete tussen Ierland en Israël gaat verder: "Ze haten ons"

Uiteraard ging zondagavond in de Nations League de aandacht vooral naar de prestaties van Nederland, ...

15
15
Groot verschil: "Slechts 2 Duivels spelen bij Frankrijk"

De Rode Duivels namen een sterke start in de nieuwe campagne in de Nations League door vrijdag te ...

44
44
Beerschot droomt van deze knalaffiche in Croky Cup

In de schaduw van de interlandbreak maakten afgelopen weekend de eerste profclubs hun intrede in de ...

137
137
'Zidane verbaast compleet met elftal tegen Rode Duivels'

Om 20u45 zijn de Rode Duivels opnieuw aan zet in de Nations League. Na de overwinning in Italië ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Real profiteert van chaos bij City, Zidane in beeld bij Duivels'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

91
91
Van Bommel verrast met vijf afvallers voor Frankrijk

De clash tegen Frankrijk in de Nations League staat op het programma. Bondscoach Mark van Bommel ...

410
410
Lierse incasseert enorme klap: fans in opstand

Lierse ging in de Croky Cup meteen met de billen bloot. In de zesde ronde verloor de traditieclub ...

104
104
Klopp meteen zwaar onder vuur bij Duitsland

De Duitse nationale ploeg slikte in de Nations League een bittere nederlaag. Nieuwe bondscoach ...

56
56
Nederland staat versteld van ontdekking: “Heel goed”

Nederland zoekt al vele jaren naar een topspits. Brian Brobbey kende een goed WK, maar viel ...

34
34
PSV ruikt absolute jackpot: “Levert 80 miljoen euro op”

Nederlandse topclubs verkopen nog altijd een stuk duurder dan Belgische. Kijk maar naar PSV en Ajax, ...

96
96
'Benzema en Mahrez weldra ploegmaats in La Liga'

Twee absolute topnamen zouden weldra zomaar opnieuw hun opwachting kunnen maken in La Liga. Volgens ...

59
59
Zorgen voor Lukaku: Albert geeft Van Bommel én Big Rom raad

Romelu Lukaku is indien topfit en met genoeg ritme in de benen de nummer één in de ...

85
85
'Megastunt Mannaert met Zinedine Zidane'

Zinedine Zidane is een van de meest succesvolste trainers die Real Madrid ooit heeft gehad. Bij ...

191
191
Stijnen onder de indruk van twee spelers van Anderlecht

Stijn Stijnen heeft in de podcast Ongefilterd zijn lof uitgesproken omtrent twee spelers van RSC ...

282
282
Alarmbellen voor Doku: plots groot probleem bij Rode Duivels

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Jérémy Doku. Zijn club Manchester City ...

474
474
'City op instorten: totale exodus in Manchester'

Manchester City staat op instorten. De club werd schuldig bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de ...

303
303
Allegri ziet De Bruyne in Italië-België: meteen Napoli-ingreep

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond serieus indruk gemaakt bij de Rode Duivels op bezoek bij ...

176
176
Klopp mist start bij Mannschaft: "Geen topland meer"

Duitsland had gehoopt dat de aanstelling van Jürgen Klopp voor een heuse ommekeer zou zorgen ...

91
91
Albert tipt van Bommel: sterkhouder naast ploeg bij Duivels?

De Rode Duivels zijn sterk aan hun nieuw hoofdstuk onder bondscoach Mark van Bommel begonnen. Maar ...

117
117
Van Bommel verliefd op bankzitter: De Bruyne vliegt eruit

Mark van Bommel heeft bij de Rode Duivels zijn nieuwe lieveling al gevonden. In Rome pakte die de ...

424
424
Rode Duivel klopt op poort: "Kwaliteiten voor basisspeler"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

307
307
Opstelling Duivels: Van Bommel voert cruciale wissels door

De Rode Duivels staan maandagavond voor een flinke uitdaging in de Nations League. Zo komt het ...

375
375
Fransen prikken naar Duivels: "Blij dat hij er niet bij is"

De Rode Duivels staan maandagavond voor een clash van formaat. Zo komt Frankrijk, nog steeds nummer ...

255
255
Tijdperk-Ronaldo bij Portugal voorbij na straffe zet?

Nadat het enkele dagen geleden Wales al verslagen had, heeft Portugal zondagavond ook zijn tweede ...

188
188

Meer sportnieuws