'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

door
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV Oostende en KMSK Deinze in het zeer recente verleden. Nu dreigt alsmaar meer ook RWDM Brussels in dat rijtje te belanden.

De Brusselaars grepen vorig seizoen nog op de valreep naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen moeten ze vrede nemen met een bijrol. Dat hoeft niet te verbazen gezien hun financiële situatie.

De voorbije maanden kreeg RWDM al een transferverbod en puntenaftrek opgelegd omdat het niet in orde was met verschillende betalingen. Er verschenen ook zeer merkwaardige verhalen over stopgezette licenties voor scoutingprogramma's en leveranciers die niet betaald werden.

LEES OOK: ‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

Grote vragen over toekomst RWDM

Dinsdag kreeg RWDM nog eens drie punten afgetrokken door de Licentiecommissie. De club hekelde die beslissing en gaat in beroep, maar Het Nieuwsblad weet dat er desondanks toch donkere wolken samenpakken boven het Edmond Machtensstadion.

Zo lijkt RWDM niet meteen op nog veel centen te moeten rekenen van eigenaar Eagle Football Holdings Bidco. Daar werd sterke man John Textor onlangs al buitengewerkt en zijn vervangers, het investeringsfonds Ares, lijken geen interesse te hebben in de club.

Buiten mercato nog spelers verkopen

Op 16 maart moet RWDM opnieuw voor de Licentiecommissie verschijnen en dan zullen ze de nodige betaalbewijzen moeten voorleggen. Het is maar de vraag hoe ze dat gaan doen. Dat er buiten de transferperiode nog spelers te gelde gemaakt moeten worden, lijkt veel te zeggen.

Zo werd Sapata onlangs nog verkocht aan Sheriff Tiraspol en nu nemen ze ook afscheid van Huguinho. De 18-jarige Braziliaan was één van de revelaties van het seizoen, maar nu zou zijn moederclub Botafogo 1,5 miljoen euro op tafel leggen om zijn uitleenbeurt aan RWDM vroegtijdig af te breken.

Zal RWDM er volgend seizoen nog bij zijn?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

201
201
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

31
31
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

25
25
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

62
62
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

77
77
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

14
14
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

31
31
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

69
69
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

155
155
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

36
36
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

81
81
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

17
17
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

52
52
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

101
101
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

24
24
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

216
216
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

103
103
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

82
82
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

162
162
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

38
38
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

142
142
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

81
81
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

32
32
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

97
97
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

39
39

Meer sportnieuws